کد خبر: 1769269/34 زمان: 10:22   1400/04/30 بازدید: 12,640

ماموریت ساکت؛ بقای نساجی به اندازه قهرمانی تراکتور 

بعد از قهرمانی به همراه تراکتور در جام حذفی شرایط برای ساکت الهامی خوب پیش نرفت؛ به دلیل درگیری با امیر حسین روشنک مسئول برگزاری جام جذفی چند ماهی محروم شد. 

به گزارش "ورزش سه"، وقتی محرومیت ساکت الهامی به پایان رسیده بود چند ماهی از فصل جاری سپری شده بود و طبیعی بود که انتخاب تیم بر اساس میل او نباشد و باید به تیمی بله می گفت که خوب نتیجه نگرفته است و احتمالا به دنبال بقاء در جدول بازی هاست. خب تیمی که خوب نتیجه گرفته باشد و موقعیت خوبی در جدول رده بندی دارد دست به تغییر در کادر فنی نمی زند. 

 

ساکت الهامی در حالی که با ذوب آهن مذاکرات ابتدایی را انجام داده بود و در شرف سفر به اصفهان برای پذیرش هدایت تیم ذوب آهن بود به یکباره مسیر او به سمت قا ئمشهر تغییر کرد به این  خاطر که اصفهانی ها ترجیج دادند به مربی سابق خود اعتماد کنند. یعنی مجتبی حسینی و ساکت الهامی راهی قا ئمشهر شده بود. تصور اینکه ساکت الهامی نساجی را نجات می دهد بسیار سخت بود به این خاطر که نساجی در 7 بازی با مجید جلالی تنها یک امتیاز گرفته بود و به باخت عادت کرده بود. پیش از این به همراه وحید فاضلی هم امتیازات حساسی را از دست داده بود. 

 

بدون شک مربی ای که فصل گذشته تراکتور را در جام حذفی قهرمان کرده بود با باور بقای نساجی در لیگ برتر راهی قا ئمشهر شد و این برای او کمتر از قهرمانی در جام حذفی به  همراه تراکتور نبود. ساکت این بار آرام تر از گذشته شده بود و از روز اول سعی کرد باور اینکه تیم خوبی هستند و شایسته ماندن در جدول رده بندی بازی ها را به بازیکنان القاء کند که به نظر می رسد از همان هفته های ابتدایی به خوبی این کار را انجام داد. برد در برابر سایپا که همانند نساجی برای ماندن در جدول بازی ها می جنگید به خوبی تداعی گر این موضوع بود و در نهایت هم این چنین شد. امشب و در هفته بیست و هشتم و در فاصله دو هفته مانده به پایان بازی ها نساجی با شکست ذوب آهن در اصفهان 32 امتیازی شد و در دو هفته باقی مانده هر نتیجه ای بگیرد در جدول بازی ها باقی می ماند. 

 

 

 

 

راز موفقیت ساکت الهامی در نساجی خیلی پیچیده نیست. او نساجی را به خوبی شناخت و این شناخت را به بازیکنان انتقال داد و از آنها خواست همانی باشند که هستند نه دور از توانمندی های و قابلیت های فنی خود. و البته این بار ساکت الهامی تلاش کرد با آرامش و تلاش در تمرین این باور را نزد بازیکنان نساجی به بالاترین حد خود برساند. آنهایی که در دور رفت بازی ها و حتی در دوره مجید جلالی مورد انتقاد بودند از جمله نیما میرزازاد یا حسین زامهران در هفته های اخیر جز بهترین ها بودند. هم چنین مهره هایی چون امیر مهدی جانملکی که به بازی گرفته نمی شدند. نساجی با معادلات فوتبالی در جدول بازی ها باقی ماند و اتفاق رخ داده در قائمشهر نشان داد عبور از بحران به طور حتم امکان پذیر است به شرط اینکه انتخاب خوب داشت و سرمربی تیم را برای رسیدن به هدف همدل کند. 

 

بعد از قهرمانی تراکتور در جام حذفی نگه داشتن نساجی در لیگ برتر برای ساکت الهامی که بعد از بیش از دو سه دهه حضور در فوتبال یکی دو فصلی است که سرمربیگری را شروع کرده یک موفقیت بزرگ است. حالا نوبت برنامه ریزی برای ماجراجویی در نساجی است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.