کد خبر: 1769424/1 زمان: 16:42   1400/04/30 بازدید: 17,638

یک گل مهم و دو صعود ارزشمند

فوتبال مشهد؛ قهرمان این هفته لیگ ایران!

آخرین روزهای گرم و کم آب و برق تیرماه ۱۴۰۰ با یک ویژگی مشترک رو به پایان است: تاثیرگذاری مشهدی ها در ثبت نتایج‌.

به گزارش "ورزش سه"، هرچند در هیچ کجای ایران، استعدادها و نوابغ فوتبالی به اندازه خوزستان، پرشمار و چشمگیر نیستند اما مشهدی های زیادی در سال جدید و فصل اخیر موفق شدند تیم هایشان را یاری کنند تا آنها را به خواسته هایشان برسند. از رضا عنایتی به عنوان سرمربی در تیم هوادار گرفته تا سبحان خاقانی، دانیال کردستانی، علی نبی زاده، سجاد دانایی و بازیکنان موثری ازین دست که پله پله پیش رفته اند و خود را به سطح اول فوتبال کشورمان رسانده اند.

 

سبحان خاقانی؛ جا پای رضای آقای گل
نهصدمین گل استقلال در لیگ برتر را مهاجم جوان مشهدی به ثمر رساند. کاری که قبلا رضا عنایتی روی صدمین و دویستمین گل برای آبی ها موفق به انجامش شده بود.
خاقانی که از تکنیک و فیزیک مناسبی نیز برخوردار است محصول رشد در فوتبال پایه تیم های مشهدی نظیر سایپا و سیاه جامگان است. این مهاجم ۲۱ ساله با تک گل سه امتیازی و مهمی که برابر نفت مسجد سلیمان بثمر رساند نشان داد فرصت این را دارد که به فوتبالیستی بزرگ در لباس آبی های پایتخت تبدیل شود، اگر بتواند با جلب اعتماد مربیان، قابلیت هایش را بیش از پیش درون زمین به نمایش بگذارد.

 

 

نبی زاده، صدری و دانیال کردستانی مهره های صعود فجر
ویژگی مشترک بازیکنان مشهدی فجرسپاسی شیراز در فصلی که به لیگ برتری شدن کاکوها ختم شد، رشد کردن آنها در تیم های رده پایه فوتبال مشهد است.
هر سه بازیکن تاثیرگذار فجر سپاسی زیر نظر کلانتری توانستند در لحظات حساس و کلیدی فصل، نقش بسزایی در عملکرد موفق تیم دوست داشتنی و ستاره ساز فجر بگذارند. زدن گل های حساس، ریتم بخشیدن به تیم و حضور ثابت در ترکیب، پازل تاکتیکی فجر را در نیم فصل دوم رقابت های لیگ آزادگان کامل کرد تا شیراز پس از سال ها طعم لیگ برتری شدن را بچشد.

 

 


سجاد دانایی؛ همشهری باثبات عنایتی در هوادار
تیم نوپای هوادار تهران در دومین فصل حضور در رقابت های لیگ آزادگان با سرمربیگری عنایتی به عنوان شگفتی ساز ظاهر شد تا در حضور رقبایی قدرتمند و باسابقه، لیگ برتری شود. در تیم بنفش پوش پایتخت نیز بازیکن مشهدی رشد یافته در رده های پایه حضور پررنگی در ترکیب داشت. سجاد دانایی مدافع راستی که در ترکیب هوادار، پرتلاش و تاثیرگذار عمل کرد و می تواند در لیگ برتر نیز بیشتر دیده شود.

 

 

 

مهربان، پهلوان، زامهران و بقیه
بجز پدیده که از چند بازیکن بومی نظیر مهربان و محمدزاده در ترکیب تیمش بهره می برد، سایر تیم های لیگ برتری نیز از فوتبالیست های جوان و مشهدی در بین نفراتشان سود می برند. از شناخته شده ترین این بازیکنان می توان به احسان پهلوان در پرسپولیس و زامهران در نساجی نام برد. وجه مشترک همه آنها نیز رشد یافتن در تیم های پایه ای مشهد است. موضوعی که نشان از مستعد بودن شرق کشور در فوتبال کشور دارد. جالب آنکه فوتبالیست های مشهدی که از آنها نام برده شد، از نظر ویژگی های فردی کاملا با یکدیگر تفاوت دارند و شاید اگر در کنار یکدیگر قرار گیرند پازل یک تیم همه چیز تمام را تکمیل کنند.

 

 

مهدی بشکنی

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.