کد خبر: 1769778/41 زمان: 19:07   1400/05/01 بازدید: 27,015

اوج بی سلیقگی در رژه کاروان ایران؛ 

ماسک مترویی روی صورت المپیکی‌ها!(عکس)

در روزهایی که احتمالا نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران تمام حواسش به لباس ورزشکاران المپیکی بوده، از تهیه ماسک غافل مانده است.

به گزارش "ورزش سه"، مراسم افتتاحیه المپیک برگزار شد و اعضای 25 نفره ورزش ایران نیز با پوششی که طی روزهای اخیر بسیار خبرساز شده بود، بدون توجه به انتقادات اهالی رسانه با همان طراحی ای که پیش از این رونمایی شده بود، مقابل چشم مردم جهان ظاهر شدند.


طراحی لباس اعضای ایران در المپیک همواره چالش برانگیز بوده،  ولی در المپیک 2020 که تحت شیوع ویروس کرونا در سال 2021 برگزار می شود و در هنگام برگزاری نیز تظاهراتی از سوی مردم ژاپن علیه انجام مسابقات  در جریان بود، انتظار نمی رفت ورزشکاران ایرانی با ماسک هایی رژه بروند که معمولا دستفروشان در مترو آنها را به فروش می رسانند! 

 


اینکه سایر کشورها با ماسک های متحد رژه رفتند، به هماهنگی ویژه ای نیاز ندارد، ولی اینکه اعضای 25 نفره ایران با ماسک‌های کاملا معمولی با رنگ های سفید، مشکی و سبز در مراسم حاضر شدند، اوج ناهماهنگی مسئولان کمیته ملی المپیک ایران را می رساند.

 

 

 

 

در این سه قاب نیز ورزشکاران امریکا، بریتانیا و ژاپن را مشاهده می کنید که با ظاهری زیبا و متحد در مراسم افتتاحیه شرکت کردند.


این ها البته ظواهر المپیک 2020 هستند که نقش مهمی در معرفی فرهنگ و تمدن یک کشور به جهانیان در این رویداد بزرگ دارد، اما ورزشکاران ایرانی همیشه نشان داده اند که فراتر از محدودیت ها و این بی هماهنگی ها عمل کرده اند و امیدواریم در المپیک 2020 که بار دیگر ضعف سازماندهی، با توانمندی ورزشکاران ایران زمین پوشش داده شود.

 

 

این هم ورزشکاران ایتالیایی که پوشش افتتاحیه آنها و همینطور ماسکی که بر صورت دارند، از پرچم سه رنگ این کشور الهام گرفته شده که درست شبیه پرچم ایران است؛ اما این کجا و آن کجا!

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.