کد خبر: 1769903/57 زمان: 12:31   1400/05/02 بازدید: 34,824

حذف سه شمشیرباز ایران در یک ساعت 

قاتل مجارستانی مدال را از ایران گرفت 

سابریست‌های ایران که در بخش انفرادی خوب شروع کرده بودند یکی پس از دیگری حذف شدند تا شانس کسب مدال ایران در بخش انفرادی از بین برود.

به گزارش "ورزش سه"،  از ساعات اولیه امروز شمشیربازهای ایران به روی پیست رفتند و در مرحله نخست هر سه نماینده ایران موفق شدند رقبای سرسخت خود را شکست دهند و ایران را به کسب مدال امیدوار کنند. محمد رهبری، در ابتدا  برابر اپیتی از فرانسه، نفر شش رنکینگ جهان قرار گرفت و توانست با برتری 15 بر 13 به دور یک هشتم نهایی راه پیدا کند. او در دور بعدی مقابل لوئیجی سامل از ایتالیا با نتیجه 7 بر 15شکست خورد و حذف شد.

 

 علی پاکدامن، در اولین رقابت خود با نتیجه 15 بر 12 برابر آندراس زاتماری پیروز شد و به دور یک هشتم صعود کرد. شمشیرباز مجارستانی سابقه قهرمانی سال 2018 جهان را داشت و از شانس های مدال طلای این دوره محسوب می‌شد. پاکدامن در دومین رقابت خود در مرحله یک هشتم نهایی حریف آلمانی خود که رنکینگ دوم جهان را در اختیار داشت را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد تا تنها نماینده ایران در این مرحله شود. 

 

از آن سمت مجتبی عابدینی که در دور نخست با نتیجه 15 بر 10 گوردون از کانادا را شکست داده بود در یک هشتم به ژیلاگی از مجارستان قهرمان دو دوره المپیک که هنوز هم از بهترین‌های این رشته است برخورد کرد. انتظار می‌رفت با پیروزی کاپیتان تیم ایران دوئل تمام ایرانی را در یک چهارم ببینیم تا شانس مدال کاروان ایران هم زیاد شود اما ژیلاگی مانع شد و با حذف عابدینی به پاکدامن رسید.

 

 

ژیلاگی مجارستانی به تنهایی سرنوشت مدال گرفتن ایران در سابر انفرادی را تغییر داد و پس از شکست دادن کاپیتان ایران با بهترین فرم برای جدال با پاکدامن به روی پیست رفت. در حالی که در مرحله یک چهارم تنها علی پاکدامن شانس مدال ایران بود، از نماینده مجارستان با نتیجه 15 بر 6 شکست را پذیرفت تا در یک اتفاق غیر منتظره سه نماینده ایران شکست بخورند و حذف شوند.

 

البته کار برای سابریست‌های ایران در توکیو تمام نشده چرا که در بخش تیمی در روز ششم مردادماه مسابقه خواهند داد‌.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.