کد خبر: 1769914/58 زمان: 12:57   1400/05/02 بازدید: 232,397

پرتاب راکت و سرویس‌های عجیب

عالمیان جنجالی‌ترین ورزشکار روز دوم المپیک!

نماینده تنیس روی میز ایران در شرایطی عجیب بازی را به حریف خود در مرحله مقدماتی المپیک 2020 واگذار کرد.

 

به گزارش "ورزش سه"، نیما عالمیان، در مرحله مقدماتی تنیس روی میز المپیک 2020 مقابل پل درینکهال بریتانیایی دارنده رنکینگ 57 قرار گرفت. نماینده ایران که صاحب رنکینگ 128 است در سال 2019 موفق به شکست دادن حریف بریتانیایی اش در مسابقات آزاد قطر شده بود و با امید بسیار مقابل او قرار گرفت.

 

نکته جالب در مورد درینکهال بریتانیایی این است که او در آخرین لحظات با کناره گیری سامسونوف از حضور در المپیک، جواز حضور در مسابقات توکیو 2020 را پیدا کرد تا پس از قرعه کشی اولین حریف نماینده ایران شود. اتفاقاتی که در جریان این مسابقه رخ داد اما شرایط را برای نماینده ایران خیلی سخت کرد. عالمیان پس از اعتراض به داور و بازیکن حریف، راکت خود را روی میز پرتاب کرد که این حرکت یک اخطار برای او به همراه داشت. در چنین شرایطی، ورزشکار باتجربه بریتانیایی نهایت استفاده را از عدم تمرکز نیما کرده و یک برد آسان (4 بر یک) را به دست آورد.

 

ست اول: 
دو ورزشکار رقابت خود را بسیار پایاپای آغاز کردند و در امتیازات ابتدایی شاهد یک رالی متوازن بودیم. ایجاد یک وقفه در شرایطی که عالمیان از حریف خود در ست اول پیش افتاده بود، اعتراض او و مربی اش را به همراه داشت. همین تاخیر تمرکز نماینده ایران را کمی به هم زد و درینکهال در امتیازات میانی از او پیش افتاد. پایان این ست، پیروزی 11 بر 7 ورزشکار 31 ساله بریتانیایی را به همراه داشت.

 

ست دوم:
شرایط در ست دوم هم مشابه ست اول بود و نیما عالمیان که از اتفاقات بازی شاکی بود، راکت خود را روی میز کوبید که این حرکت یک اخطار برای او به همراه داشت. ورزشکار باتجربه بریتانیایی به خوبی از عدم تمرکز عالمیان استفاده کرده و فاصله ای عجیب با او ایجاد کرده و 11 بر 1 پیروز ست دوم شد.

 

 

 

ست سوم:
نیما عالمیان تحت تاثیر اتفاقات ست دوم، این ست را هم با با شرایط روحی خوبی آغاز نکرد و مشخص بود که از تمرکز کافی برخوردار نیست. بازی در این ست هم نزدیک شروع شد اما درینکهال رفته رفته بازهم فاصله را بیشتر کرد و در نهایت موفق شد با حساب 11 بر 6 بر عالمیان غلبه کند.

 

ست چهارم:
در این ست شرایط کمی متعادل شروع شد تا امتیاز 3 دو ورزشکار مساوی پیش رفتند و عالمیان حتی دو امتیاز هم در ادامه از درینکهال پیش افتاد. این اختلاف تا امتیازات پایانی حفظ شد و نماینده ایران موفق شد این ست را با نتیجه 11 بر 8 پیروز شده و اولین پیروزی خود مقابل حریف بریتانیایی را کسب کند.

 

ست پنجم:
عالمیان با بازیابی روحیه و تمرکز خود، ست پنجم را هم مثل ست چهارم در شرایطی بعد از سه ست نخست شروع کرد. درینکهال اما اجازه تکرار اتفاقات ست چهارم را نداد ولی نیما هم چون چیزی برای از دست دادن نداشت تمام توان خود را برای کسب پیروزی به کار برد تا شاهد یک رقابت نفس گیر تا امتیازات پایانی باشیم. با رسیدن امتیازات دو ورزشکار به 10، کار حساس تر شد اما  درینکهال موفق شد با کسب دو امتیاز متوالی، 12 بر 10 این ست را هم پیروز شده و از سد عالیمان بگذرد.

 

 

 

 


اما حرکت عجیب نیما عالمیان و پرت کردن راکت خود، بازتاب هایی در فضای مجازی و توئیتر داشت. کاربران ضمن انتقاد از این حرکت عالیمان اعتقاد داشتند که او باید جنبه پذیرش شکست را داشته باشد. تعدادی از این توئیت ها را با هم مرور می کنیم:


بهروز: نیما عالمیان انگار یادش رفته نماینده یه کشور هست . این چه کاری بود آخه انگار با باباش دعواش شده لج کرده.


سید: نیما عالمیان به خوبی نقش عصبی‌ترین ورزشکار عصبی‌ترین کشور جهان رو بازی کرد.


امیرعلی: نیما عالمیان عصبی بود، تمرکز نداشت، خراب کرد، همه اینا درست، ولی ملت یه جوری توییت میکنن و ازش انتقاد می کنن که انگار یادشون رفته این همه سال افتخار آفرینی و حفظ آبروی این ۲ تا برادرو


آقا کیوان: نیما عالمیان دیدین عصبانی شد راکتشو پرت کرد؟ شوهرخواهر منم توی فیفا که می‌بازه به من دسته رو پرت می‌کنه


است چیکو: این حرکات نیما عالمیان رو همه انجام دادیم..منتهی تو سن ۷,۸ سالگی و سرکوچه موقعی که با بچه ها دعوا میکردیم ولی میخواستیم بازیو ادامه بدیم


کیا آریا: معلوم نیست چجوری نیما عالمیان برای این دوره به المپیک اعزام شده بود اصلا این بشر کلا آمادگی ذهنی نداشت.


اژدهای کمدی: الان نیما عالمیان یه پست میزنه میگه به یاد احسان حدادی راکت رو پرت کردم.


اولد تایگر: نیما عالمیان با بازی ضعیف، اعتراض مکرر به داور، زدن عمدی سرویسها به آسمان و رفتار تند و عصبی، نه تنها بازی رو باخت و حذف شد بلکه نشون داد مفهوم شرکت در المپیک و بازی جوانمردانه رو هم نفهمیده.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.