کد خبر: 1770004/58 زمان: 18:59   1400/05/02 بازدید: 80,147

ژیلاگی سومین قهرمانی متوالی را جشن گرفت

طلای المپیک بر گردن برنده عابدینی و پاکدامن

شمشیرباز مجار موفق به کسب مدال طلای اسلحه سابر بازی های المپیک 2020 شد.

به گزارش "ورزش سه"، بازی های المپیک در روز اول یک مدال طلا در ماده ۱۰ متر تپانچه رشته تیراندازی برای ایران به همراه داشت؛ این اتفاق در حالی رخ داد که خیلی ها در انتظار درخشش شمشیربازان کشورمان در مسابقات اسلحه سابر شمشیر بازی هم بودند اما سه نماینده ایران با شکست مقابل رقبای قدرتمند خود از کسب مدال باز ماندند؛ دیدار پایانی این رشته را دو ورزشکاری برگزار کردند که هر سه نماینده ایران توسط آنها از دور رقابت ها حذف شده بودند.

 

مجتبی عابدینی بعد از غلبه بر گوردون از کانادا در مرحله یک هشتم نهایی مقابل ژیلاگی مجار قرار گرفت و با قبول شکست از این حریف از دو رقابت ها حذف شد. در همین مرحله محمد رهبری هم با شکست از سامل ایتالیایی از حضور در یک چهارم نهایی بازماند. تنها پیروز ایرانی این مرحله علی پاکدامن بود که هارتبورگ آلمانی را شکست داد و به یک چهارم نهایی راه یافت. او در این مرحله با ژیلاگی روبرو شد، حریفی که در مرحله قبل عابدینی را حذف کرده بود. حریف مجار بازهم برنده مسابقه با ایرانی ها بود و به این ترتیب کار اسلحه سابر انفرادی ایران در المپیک در مرحله یک چهارم نهایی به پایان رسید.

 

ژیلاگی که دو نماینده از ایران را حذف کرده بود با غلبه بر حریف گرجستانی خود راهی دیدار پایانی شد. دیگر فینالیست هم سامل ایتالیایی بود که در یک هشتم نهایی از سد دیگر نماینده ایران گذشته بود؛ او حریف کره ای خود را شکست داد تا مقابل ژیلاگی در فینال قرار بگیرد.

 

رقابت فینال رشته سابر انفرادی عصر امروز بین ژیلاگی از مجارستان و سامیله از ایتالیا برگزار شد که شمشیر باز مجار با نتیجه ۱۵ بر  ۷ پیروز و برای سومین المپیک متوالی قهرمان شد.  دیدار رده بندی نیز بین کیم جی از کره جنوبی و بازادزه از گرجستان برگزار شد که نماینده کره جنوبی پیروز شده و مدال برنز را کسب کرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.