کد خبر: 1770023/56 زمان: 20:45   1400/05/02 بازدید: 56,803

دنبال بهانه نیستم، تصمیمات داور تأثیرگذار بود

عذرخواهی نیما عالمیان از مردم ایران

نیما عالمیان ملی پوش تنیس روی میز ایران، پس از حرکت عجیب و غریبی که در مسابقه با حریف بریتانیایی انجام داد، از مردم ایران عذرخواهی کرد.

به گزارش "ورزش سه"، نیما عالمیان ملی پوش رشته تنیس روی میز، امروز در دور مقدماتی مسابقات این رشته در رقابت های المپیک 2020، به مصاف پل درینکهال بریتانیایی دارنده رنکینگ 57 دنیا رفت و در حالیکه عالمیان پیش از این موفق به شکست این حریف بریتانیایی شده بود، در نهایت با نتیجه 4 بر یک تن به شکست داد و از دور مسابقات کنار رفت.


در جریان این بازی و در ست اول، در حالیکه عالمیان دست برتری را داشت، به دلیل وقفه ای که در جریان بازی پیش آمد از حریفش عقب افتاد و در نهایت آن ست را باخت. در ست دوم نیز همان اتفاقات رخ داد و نیما عالمیان که از اتفاقات بازی شاکی بود، راکت خود را روی میز کوبید که این حرکت یک اخطار برای او به همراه داشت.


در نهایت این بازیکن با نتیجه 4 بر یک تن به شکست داد ولی حرکت او مورد انتقاد فراوان در فضای مجازی قرار گرفت. عالمیان در نهایت و پس از گذشت چند ساعت از این اتفاق، به دلیل اعتراضات پی در پی به نحوه قضاوت داوری از ملت ایران عذرخواهی کرد.


نیما عالمیان ضمن عذرخواهی از ملت شریف ایران به دلیل باخت به نماینده انگلیسی، بابت حرکت نابجا در انداختن راکت بر روی میز ابراز تاسف و پشیمانی کرد و دلیل این اتفاق را ایرادات مکرر داور به نحوه سرویس زدن نیما در لحظات حساس بازی دانست.


نیما در این مورد گفت: دنبال بهانه برای باخت نیستم اما فیلم بازی موجود است که داور در لحظات حساس روی پوئن های مهم از من یک سری خطاهای سرویس گرفت که در نتیجه بازی تاثیر زیادی داشت. اینکه تصمیم داور مغرضانه بود یا خیر نمی دانم، اما طی نامه رسمی فدراسیون ایران به فدراسیون جهانی تنیس روی میز این مشکل مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
تنها المپین تنیس روی میز ایران افزود: تمرینات بسیار زیادی انجام دادم و تلاش فراوان کردم تا در آوردگاه المپیک نتایج مطلوبی کسب کنم تا دل مردم شریف ایران را شاد کنم اما شرمنده هستم که نتوانستم باعث شادی مردم کشورم شوم که جو و فشار روانی میدان بزرگ المپیک در این ناکامی بی تاثیر نبود.
نیما در پایان گفت: از تمام کسانی که بنده را با انرژی مثبت حمایت کردند تشکر و قدردانی میکنم و امیدوارم بتوانم در بازیهای آسیایی، جهانی و المپیک آینده جبران کنم و موجبات شادی هموطنانم را فراهم کنم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.