کد خبر: 1770310/55 زمان:   1400/05/04 بازدید: 2,946

هت‌تریک شکست پدیده‌ای‌ها؛

مس 2 - پدیده 1؛ برد در آخرین میزبانی فصل

با ارائه یک نمایش مطمئن و با درخشش مدافع جوان مسی‌ها، شاگردان محمد ربیعی موفق شدند در خانه پیروزی ارزشمندی را مقابل پدیده به دست آورند.

به گزارش "ورزش سه" مس رفسنجان خیالش از بقا آسوده شده و پدیده‌ای‌ها شانس‌شان برای کسب سهمیه آسیایی را از دست داده بودند و این مسئله باعث شد تا جدال این دو تیم در هفته بیست و نهم لیگ برتر، شکلی تشریفاتی به خود بگیرد و هدف مشهدی‌ها از سفر به رفسنجان، انتقام شکست دور رفت بود و آن‌ها می‌خواستند با کسب این سه امتیاز، موقعیت خود را در پایان لیگ بیستم بهبود بخشند و از طرف دیگر، شاگردان محمد ربیعی به دنبال سه امتیاز خانگی پس از سه بازی متوالی ناکامی در کسب امتیاز بودند.

 

در نیمه اول، بازی با توپ و مالکیت نارنجی‌پوشان مس آغاز شد و شاگردان محمد ربیعی در تکاپو برای رسیدن به گل اول بازی بودند؛ در 10 دقیقه نخست مسابقه توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد و دو تیم بیشتر یکدیگر را محک زدند تا این‌که در اولین فرصت جدی گلزنی، روی ارسال محسن آذرباد از نقطه کرنر، مجید نصیری جوان که دومین بازی خود در لیگ برتر را تجربه می‌کرد، موفق شد برای مس گل بزند و تیمش را خیلی زود جلو بیندازد.

 

بعد از این گل، تلاش شاگردان محمد ربیعی حفظ توپ بود و آن‌ها می‌خواستند از برتری حداقلی خود دفاع کنند و در مقابل پدیده‌ای‌ها از لاک دفاعی خارج شدند و به دنبال گل تساوی بودند؛ در نیمه نخست، موقعیت جدی دیگری از سوی نارنجی‌پوش مس روی دروازه پدیده ایجاد نشد اما دو موقعیت خوب گلزنی نصیب شاگردان مهدی رحمتی شد که آن‌ها در گلزنی ناکام بودند تا بازی با همان تک گل نصیری در نیمه اول به پایان برسد.

 

با شروع نیمه دوم هم، مسی‌ها در تلاش برای مدیریت بازی بودند؛ اما با این‌حال چند فرصت گلزنی برای پدیده به دست آمد که جدی‌ترین آن توسط محمد محمدزاده ایجاد شد و او درون محوطه مسی‌ها سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت که با اعتراض کادرفنی پدیده همراه بود. در ادامه روی غفلت مدافعان پدیده، مسی‌ها موفق شدند گل دوم را به ثمر رساندند تا دقایق پایانی بازی جذاب شود.

 

دقایقی پس از گلزنی آوخ، رحمان جعفری توانست از روی ضربه ایستگاهی به شکلی تماشایی گل اول تیمش را به ثمر برساند و اختلاف را به یک گل مجددا کاهش دهد اما در لحظات پایانی بازی شاگردان رحمتی در گلزنی ناکام بودند تا بازی با برتری دو بر یک مس رفسنجان به پایان برسد.

 

هفته بیست و نهم لیگ برتر؛ یکشنبه: 1400/05/03 ؛ ساعت 21:15
استادیوم: شهدای مس رفسنجان / بدون تماشاگر

داور: احمد محمدی / کمک‌ها: رضا حیدری و مرتضی یوسف شهریاری / داور چهارم: مسعود حقیقی / ناظر: علی نقی مصطفی نژاد

 

مس رفسنجان

داود نوشی صوفیانی
عقیل کعبی
مسیح زاهدی
مجید نصیری
مهدی کیانی
مهرداد رضایی
محسن آذرباد
سجاد آشوری (دقیقه 75 - مهرداد آوخ)
محمد انصاری
فراز امامعلی
محمد قاضی (دقیقه 68 - محمدرضا سلیمانی)

سرمربی: محمد ربیعی

 

پدیده خراسان

میلاد فراهانی
علی نعمتی
رضا یزدان دوست
محمداحسان حسینی (دقیقه 70 - حسام پورهاشم)
یوسف وکیا
محمدرضا فلاحیان
امیرحسین کریمی
محمد محمدزاده
ابوذر صفرزاده (دقیقه 57 - معراج پورتقی)
امین قاسمی نژاد (دقیقه 57 - رحمان جعفری)
مهرداد بایرامی

سرمربی: مهدی رحمتی

 

 

شرح گل:

 

مس رفسنجان 1 - پدیده خراسان صفر (دقیقه 9 - مجید نصیری) - اولین موقعیت جدی مسابقه با ارسال کرنر توسط محسن آذرباد به سود مس رقم خورد که ارسال او با ضربه سر دیدنی مجید نصیری به گوشه دروازه پدیده فرستاده شد و توپ دور از دستان میلاد فراهانی به گل اول مس رفسنجان تبدیل شد.
مس رفسنجان 2 - پدیده خراسان صفر (دقیقه 82 - مهرداد آوخ) - روی یک کار تیمی و عبور از دفاع میانی پدیده، مهرداد آوخ توانست تعویض طلایی محمد ربیعی شود و به زیبایی گل دوم تیمش را وارد دروازه میلاد فراهانی کرد.
مس رفسنجان 2 - پدیده خراسان 1 (دقیقه 88 - رحمان جعفری) - مهاجم تعویضی پدیده پس از ورود به زمین، توانست پشت ضربه ایستگاهی به دست آمده قرار بگیرد و با یک ضربه تماشایی توپ را به گوشه دروازه مس فرستاد و اختلاف را به حداقل رساند.

 

 

 

دقایق حساس


دقیقه 25: فرصت گلزنی برای بازیکنان پدیده روی یک کار تیمی به دست آمد که شوت محمد محمدزاده از بالای دروازه مس به بیرون رفت.
دقیقه 27: یک فرصت طلایی گلزنی برای پدیده به دست آمد که مهرداد بایرامی از غفلت خط دفاعی مس رفسنجان نتوانست استفاده کند و موفق نشد تا دروازه مس را در این صحنه باز کند.
دقیقه 63: نفوذ محمد محمدزاده از سمت چپ دفاع مس رفسنجان باعث شد تا یک فرصت عالی گلزنی برای پدیده فراهم شود اما محمدزاده درون محوطه جریمه سرنگون شد که داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت و دستور به ادامه بازی داد. 
دقیقه 90+2: در شلوغی محوطه جریمه پدیده، فرصت عالی گلزنی برای بازیکنان مس به دست آمد اما ضربه مهاجم مسی‌ها را میلاد فراهانی دروازه‌بان پدیده با واکنشی فوق‌العاده مهار کرد.

 

 

اتفاق ویژه

به مانند بازی رفت در مشهد که مس رفسنجان موفق شد با تک گل فراز امامعلی به پیروزی برسد، در رفسنجان هم برد از آن نارنجی‌پوشان مس بود تا در دوئل رفت و برگشت، آن‌ها موفق به شکست پدیده شده باشند؛ البته که شاگردان رحمتی در دقایق پایانی مسابقه امشب، فرصت گلزنی زیادی را خلق کردند که نتوانستند اختلاف دوگله را جبران کنند و تنها یکبار موفق به باز کردن دروازه مس شدند.

 

 

بهترین بازیکن

مجید نصیری مدافع جوان و 20 ساله مسی‌ها که دومین تجربه خود در لیگ برتر را امشب به دست آورد، یک نمایش کم‌نقص را امشب در مقابل پدیده از خود نشان داد؛ او هم گل اول تیمش را توانست با ضربه سر بالاتر از مدافعان پدیده به ثمر برساند و هم این‌که در جریان مسابقه بارها مقابل ضدحملات بازیکنان پدیده ایستادگی کرد و نقش پررنگی در پیروزی تیمش داشت تا به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شود.

 

در حاشیه

* شاگردان رحمتی و ربیعی از حیث اعداد و آمار عملکرد بسیار نزدیکی به یکدیگر دارند؛ تیم رحمتی 29 گل دریافت کرده و دروازه‌ مس هم 28 بار گشوده شده است. 
* حسن جعفری مدافع راست مس رفسنجان که در بازی گذشته برای تیمش گلسازی کرد، به دلیل دریافت کارت قرمز مقابل صنعت نفت آبادان، بازی امشب را به دلیل محرومیت از دست داده است.
* تقابل مجتبی سرآسیایی مربی تیم فوتبال مس رفسنجان با تیم سابق خود یکی از جذابیت‌های مسابقه امشب به شمار می‌رود.
* مسی‌ها در سه مسابقه گذشته خود موفق به پیروزی نشده‌اند و امیدوارند تا این طلسم امشب مقابل پدیده شکسته شود.
* پدیده خراسان در دو بازی گذشته خود دو شکست مشابه 1-0 را مقابل نساجی و سپاهان تجربه کرده و شاگردان رحمتی برای پایان دادن به روند شکست‌های خود امشب به رفسنجان سفر کرده‌اند.
* غیبت نام حسین مهربان، شهرام گودرزی و صادق صادقی در فهرست تیم فوتبال پدیده برای دیدار با مس رفسنجان، از اتفاقات جالب‌توجه این مسابقه است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.