کد خبر: 1770404/44 زمان: 09:15   1400/05/04 بازدید: 18,003

مقابل نفر اول چین هم برای باخت بازی نمی کنم

آقایی: می خواهم این رویا را ادامه دهم

تنها نماینده بدمینتون ایران در المپیک توکیو امیدوار است به جدول اصلی بازی ها راه پیدا کند. 

به گزارش "ورزش سه"، ثریا آقایی بانوی بدمینتون باز ایران پس از پیروزی در نخستین بازی‌اش مقابل حریفی از مالدیو در المپیک توکیو که یک برد تاریخی به حساب می آید، گفت: من حریفم را می شناختم و بازی ها‌یش را آنالیز کرده بودم.او و خواهرش دو نفری بازی می کنند و از بهترین های کشور خودشان هستند. امروز بازی خوبی انجام دادم، کلی انگیزه داشتم و همه تلاشم را کردم تا آنچه برایم می‌ماند کسب نخستین پیروزی در المپیک باشد.


وی با بیان اینکه حریف بعدی‌اش از چین است و بازی سختی  را در پیش دارد گفت:او نفر اول در کشور چین است و رنک هشت دنیا را در اختیار دارد. قطعا بازی سختی دارم اما هدف من مشخص است،انجام بهترین مسابقه با نهایت تلاش. از گروه ما یک نفر صعود می کند و هر اتفاقی ممکن است در ورزش بیفتد. من یک بار همین چند وقت قبل یک رویا را تجربه کردم و دلم می خواهد تجربه دوباره ای داشته باشم.


بانوی بدمینتون باز ایران ادامه داد:من در هیچ مسابقه ای برای باخت بازی نکرده ام.از روزی که سهمیه ام قطعی شد ژاپن، توکیو و حتی این سالن را در ذهنم تصویرسازی کردم، لحظه به لحظه‌اش را با تمام جزییات. من استرس داشتم و این طبیعی است. پنج ماه قبل پایم را جراحی کرده بودم و این اولین مسابقه جدی‌ام بود که در آن شرکت می کردم. گام به گام قدم بر می دارم و می ‌خواهم ابتدا وارد جدول اصلی شوم و سپس به مسیرم ادامه بدهم. مردم دعا کنند تا اتفاق های خوبی برای من بیفتد.


آقایی در واکنش به سوال خبرنگار خارجی که پرسید”بدمینتون در ایران اولویتی برای ورزش کردن نیست و حالا مردم شما چه حسی دارند؟”  گفت:در ایران و از وقتی که من سهمیه گرفته ام دختران بیشتر به این رشته علاقمند شده اند.من پیام های زیادی در فضای مجازی دریافت کرده‌ام و خیلی ها از من می پرسند که چطور می شود به سمت این رشته آمد.خوشحالم که دلیل این تغییر من بودم و امیدوارم اتفاق های بهتری برای بدمینتون در ایران بیفتد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.