کد خبر: 1770574/41 زمان: 20:53   1400/05/04 بازدید: 122,580

بنا: از مردم می‌خواهم دعایمان کنند؛ 

پنج امید طلای ایران در توکیو 2020(عکس)

رقابت های کشتی فرنگی از 10 مردادماه آغاز می شود.

به گزارش "ورزش سه"، کشتی مدال آورترین رشته ورزش ایران طی ادوار مختلف المپیک بوده و در توکیو 2020 هم در روزهایی که تکواندو سومین رشته مدال آور ورزش ایران دستش از مدال کوتاه مانده، خیلی ها امیدوار به آغاز رقابت های کشتی فرنگی و آزاد هستند تا بر تعداد 43 مدالی( 10 طلا، 14 نقره، 15 برنز) که این رشته در المپیک های مختلف کسب کرده، افزوده شود.


علیرضا نجاتی(وزن ۶۰کیلوگرم)، محمدرضا گرایی (وزن ۶۷کیلوگرم)،  محمدعلی گرایی (وزن ۷۷کیلوگرم)، محمدهادی ساروی (وزن ۹۷کیلوگرم)، امین میرزازاده(وزن ۱۳۰کیلوگرم) نمایندگان کشتی فرنگی ایران در توکیو۲۰۲۰ هستند که با همراهی محمد بنا سرمربی تیم امیدوار به  تکرار موفقیت المپیک 2012 لندن هستند؛ جایی که سه مدال طلای حمید سوریان، قاسم رضایی و امید نوروزی نتایج درخشانی را برای کشتی فرنگی رقم زدند.


محمد بنا که تیمش در رقابت های ریو خیلی موفق نبود و با 2 مدال برنز توسط سعید عبدولی و قاسم رضایی به کارش خاتمه داد و خیلی ها هنوز گریه های او را در برزیل فراموش نکرده اند، پیش از اعزام تیمش به توکیو بسیار امیدوارانه حرف زده و تمام شاگردانش را شانس مدال می داند:«   وی درباره شناخت از حریفان گفت: در هر وزن با کشتی گیران خودمان 16 کشتی گیر حضور دارند که همه از برترین های دنیا هستند   البته تمام مربیان مرتب با بچه ها حریفان را بررسی و آنالیز می کنند. صحبت های لازم انجام شده، هرچند بچه ها جوانند، درعین حال باتجربه هم هستند. با بیشتر حریفان کشتی گرفتند و تقریبا همه را می شناسند و از نظر آمادگی جسمانی و در شرایط عالی قرار دارند و امیدوارم اتفاقات خوبی در توکیو رخ دهد.


سرمربی کشتی فرنگی تاکید کرد: شرایط فرنگی کاران کشورمان عالی است و با وجودی که نخستین حضور بچه های ما در المپیک است اما به آنان بسیار امیدوارم البته کشتی ورزش قابل پیش بینی نیست اما در مجموع همه را شانس مدال می دانم.  فقط از مردم می‌خواهم دعا کنند تا بچه ها روسفید شوند و پرچم کشورمان در بالاترین نقطه به اهتزاز دربیاید.»

 

 

 

 

 

 

آلبوم عکس ملی پوشان المپیکی کشتی فرنگی و سرمربی که پیش از اعزام به مسابقات در اردوی تیم گرفته شده است

 

بهروز حضرتی‌پور، رسول جزینی، لقمان رضایی، حبیب‌الله اخلاقی، رامین امیرساسان و محمدعلیزاده سایر اعضای کادر فنی تیم کشتی فرنگی ایران در المپیک هستند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.