کد خبر: 1770817/56 زمان: 08:26   1400/05/06 بازدید: 25,537

از دست رفتن پیروزی در آخرین لحظات

شکست تلخ و میلی متری تیم شمشیربازی ایران

تیم شمشیربازی سابر ایران در دیداری حساس و تماشایی و با اختلاف تنها یک امتیاز، به ایتالیا باخت و از صعود به دیدار نیمه نهایی بازماند.

به گزارش "ورزش سه"، در دیداری از مرحله یک چهارم نهایی شمشیربازی تیمی در اسلحه سابر، تیم ملی ایران به مصاف ایتالیا یکی از قدرتمندترین تیم های شمشیربازی دنیا رفت که تیم چهارنفره متشکل از مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی، با اختلاف تنها یک امتیاز از حریف قدرتمند خود شکست خورد و از صعود به بازی نیمه نهایی بازماند.


در این بازی که هر تیم از سه شمشیرباز در ترکیب خود استفاده می کرد، هر کدام از ورزشکاران در 3 مسابقه حضور پیدا می کردند تا به طور کلی 9 نبرد میان دو تیم برگزار شود و سقف کسب امتیاز در هر مبارزه، عددی از مضرب 5 بود و هر تیمی که زودتر به امتیاز 45 می رسید، راهی دیدار نیمه نهایی می شد.

 


در مبارزه اول، محمد رهبری در مصاف با لوکا کوراتولی 5-0 بازنده شد. در نبرد دوم علی پاکدامن در یک رالی فوق العاده و استثنایی ۱۰ امتیاز از لوییجی ساملی کسب کرد و ۴ امتیاز به او واگذار کرد تا تیم ملی ایران در مجموع ۱۰ بر ۹ از ایتالیا پیش بیفتد‌. مجتبی عابدینی در بازی سوم دو تیم، با نتیجه 6-2 به انریکو بره باخت تا بازی در مجموع 15-12 به سود ایتالیا شود.


در دیدار چهارم  محمد رهبری برابر لوییجی ساملی خوب ظاهر شد و 7-5 برنده شد اما از آنجایی که سقف هر مبارزه تا عددی از مضرب 5 است، ایتالیا در مجموع 20-19 پیش افتاد. مجتبی عابدینی در بازی دوم خود و دیدار پنجم دو تیم برابر لوکا کوراتولی به تساوی 5-5 رسید تا بازی به شکل حساسی 25-24 به سود ایتالیا دنبال شود. علی پاکدامن برابر انریکو بره خوب ظاهر نشد و 5-1 شکست خورد تا نتیجه کار 30-25 به سود ایتالیا دنبال شود.

 


در دیدار هفتم، مجتبی عابدینی برابر لوییجی ساملی به تساوی 5-5 رسید تا نتیجه بازی 30-35 به سود ایتالیا شود. محمد رهبری در آخرین بازی خود با نتیجه 5-3 برابر انریکو بره شکست خورد تا نتیجه کلی 40-33 به سود ایتالیا شود. در حالیکه دو تیم 7 امتیاز با یکدیگر فاصله داشتند و ایتالیا برای پیروزی به 5 امتیاز نیاز داشت، علی پاکدامن بازگشتی رویایی به بازی داشت.


پاکدامن که در نبرد آخر فوق العاده ظاهر شده بود، توانست 11 امتیاز از لوکا کوراتولی کسب کند و حریف ایتالیایی نیز که 4 امتیاز گرفته بود و دو تیم در امتیاز 44 برابر شدند تا در نهایت این شمشیرباز ایتالیایی باشد که به امتیاز 45 برسد و تیم ملی ایران در عین شایستگی از صعود به دیدار نیمه نهایی و حضور در جمع 4 تیم برتر المپیک بازماند.

 

شمشیربازان ایرانی برای کسب مقام پنجم باید در دور بعدی به مصاف تیم آمریکا بروند.

 

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.