کد خبر: 1771250/58 زمان: 18:21   1400/05/08 بازدید: 18,106

پایان توزیع مدال های روز هشتم؛

رقابت جذاب چین و امریکا بر سر کیفیت و کمیت

کاروان چین از نظر کیفیت مدال ها، روز هشتم بازی های المپیک 2020 را با صدرنشین به پایان رساند.

به گزارش "ورزش سه"، روز هشتم بازی های المپیک 2020 با دومین روز صدرنشینی چین در جدول توزیع مدال ها همراه بود. کاروان این کشور که روز گذشته موفق شد با کسب سه مدال طلا از ژاپن پیشی گرفته و به صدر جدول مدال ها صعود کند، امروز چهار طلای دیگر به دست آورد تا از نظر کیفی، بهترین عملکرد را در میان تمامی کشورهای حاضر در این دوره داشته باشد.

 

هجدهمین مدال طلای چینی ها در رشته تنیس روی میز به دست آمد، جایی که هر دو فینالیست از کشور چنین بودند و ما لونگِ معروف توانست با غلبه بر هموطن خود برای چهارمین بار به مدال طلای المپیک دست پیدا کند.

 

به این ترتیب کاروان چین با 19 مدال طلا، 10 مدال نقره، 11 مدال برنز و مجموع 40 مدال در رتبه نخست جدول توزیع مدال ها در پایان روز هشتم قرار گرفت. بعد از چین، ژاپنِ میزبان با کسب 17 مدال طلا در رتبه دوم این جدول حضور دارد و امریکا که با 41 مدال در مجموع، بیشترین تعداد را در میان تمامی کشورها تا این لحظه کسب کرده، با 14 طلا در مکان سوم جدول توزیع مدال ها حضور دارد. روس ها هم با 10 طلا چهارم هستند.

 

همان گونه که گفته شد از نظر تعداد مدال های کسب شده، امریکا با 41 مدال در صدر قرار دارد؛ رقابت بر سر کیفیت و کمیت بین چین و امریکا بسیار داغ است چرا که چینی ها در جدول تعداد مدال ها، با یک مدال کمتر از امریکا دوم هستند. ژاپن از نظر تعداد مدال کسب شده (28)، پایین تر از روسیه که 34 مدال کسب کرده در مکان چهارم قرار دارد.

 

 

 

 

کاروان ایران با تک مدال طلای جواد فروغی در روز اول، در مکان سی و دوم جدول توزیع مدال های المپیک 2020 حضور دارد. (تا پایان روز هشتم)

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.