کد خبر: 1771465/1 زمان: 11:14   1400/05/09 بازدید: 8,479

20 سال است فقط یک سالن بسکتبال داریم!

کاظمی: وضعیت ما قابل مقایسه با سایر تیم‌ها نیست

بازیکن تیم ملی بسکتبال کشورمان غیرقابل مقایسه بودن وضعیت این تیم با دیگر تیم‌های حاضر در المپیک و عدم برگزاری دیدارهای تدارکاتی مناسب را از دلایل سه شکست پی در پی شاگردان شاهین‌طبع دانست.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از سایت فدراسیون بسکتبال، ارسلان کاظمی بازیکن تیم ملی کشورمان در نشست خبری پس از بازی با فرانسه در المپیک توکیو اظهار داشت: درباره اختلاف سطح ایران با تیم‌های هم‌گروه‌مان، مسائل زیادی وجود دارد که خیلی‌ها اطلاعی درباره آن ندارند و من هم نیاز نمی‌بینم درباره تمام مسائل صحبت کنم، اما چند نکته را باید عرض کنم. ما در ایران فقط یک سالن استاندارد بسکتبال داریم که 20 سال است همین یک سالن در اختیار بسکتبال ایران قرار دارد. ظرفیت سالن دو هزار و 500 نفر است و غیر از این، تیم بسکتبال ما امکانات دیگری نداشته است. با این شرایط خیلی سخت است برابر رقبایی بازی کنیم که چنین امکانات و سالن‌هایی دارند که ما در آن مشغول به بازی هستیم.
 

بازیکن تیم ملی بسکتبال افزود: حتی بازی کردن در چنین شرایط و فضایی به چند بازی نیاز دارد تا با بتوانیم با جو حاکم بر آن آشنا شویم. ما به خاطر مسائل اقتصادی جامعه و تحریم‌هایی که در آن قرار داریم امکان انجام بازی‌های تدارکاتی خوبی را نداشتیم و پیش از المپیک تنها سه بازی با ژاپن و دو بازی با اسپانیا انجام دادیم که نسبت به تیم‌هایی که بیش از 10 بازی تدارکاتی خوب داشته‌اند، خیلی کم است.

 

کاظمی اضافه کرد: حتی ما برای انجام این بازی‌های تدارکاتی و بازی‌های المپیک در عرض یک ماه در پنج منطقه زمانی مختلف بوده‌ایم که این موضوع، کار را برای بازیکنان سخت می‌کرد. نمی‌خواهم بهانه بیاورم، ما باید بیشتر تلاش و کار کنیم اما محدودیت‌ها، تحریم‌ها و شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه باعث ایجاد این اختلاف می‌شود و شرایط ما قابل مقایسه با شرایط سایر تیم‌ها نیست.

 

بازیکن تیم ملی کشورمان ادامه داد: ما در سال 2008 برای آماده‌سازی المپیک پکن در آمریکا اردو داشتیم و در لیگ تابستانی NBA چند بازی تدارکاتی انجام دادیم که شرایط بهتری را برای تیم‌مان به وجود آورد، ولی امسال به رغم تمام تلاش‌های مسئولان که نهایت تلاش خودشان را برای آماده‌سازی تیم انجام دادند و از تمام ظرفیت‌ها استفاده کردند شرایط ایده‌آلی برای حضور در مسابقات از نظر بازی‌های تدارکاتی نداشتیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.