کد خبر: 1771849/44 زمان: 09:24   1400/05/11 بازدید: 47,975

ساروی پای فینال به الکسانیان رسید

فرنگی‌کار تیم ملی کشورمان در وزن ۹۷ کیلوگرم با غلبه بر نایب‌قهرمان جهان به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

به گزارش "ورزش سه"، محمدهادی ساروی کشتی‌گیر فرنگی وزن 97 کیلوگرم ایران، توانست پس از پیروزی قاطع بر کشتی‌گیر الجزایری، در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف " کریل میلوف" نایب‌قهرمان جهان از بلغارستان برود و با نتیجه 6 بر 0 به پیروزی برسد تا بعد از محمدعلی گرایی دومین کشتی‌گیر ایرانی باشد که به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرده است.

 

ساروی در همان سه دقیقه نخست ابتدا حریف قدر خود را توانست خاک کند و بعدازاین، درحالی‌که هرلحظه احتمال می‌رفت داور کشتی را متوقف کند، توانست با یک بارانداز تماشایی اختلاف را به 4 برساند.


در سه دقیقه دوم بازهم این ساروی بود که با میدان‌داری در وسط تشک اجازه هرگونه کاری را به حریفش نداد و در یک رفت‌وبرگشت ساروی بازهم موفق شد با زیرکی میلوف را به خاک بنشاند و نتیجه کشتی 6 بر صفر شود.

 
در شرایطی که می‌رفت کشتی با همین نتیجه به اتمام برسد بازهم این کشتی‌گیر ایرانی بود که توانست با اجرای فن 4 امتیازی، کشتی را ضربه‌فنی کند، اما علی‌رغم تائید داور وسط، پس از بازبینی این 4 امتیاز به این کشتی‌گیر مازنی تعلق نگرفت تا او با همان نتیجه 6 بر صفر به مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های المپیک توکیو صعود کند.


 گفتنی است ساروی باید در مرحله ماقبل فینال با آرتور الکسانیان کشتی‌گیر عنوان دار ارمنی دست‌وپنجه نرم کند که مطمئناً در صورت پیروزی در این کشتی می‌تواند بخت نخست دریافت طلای وزن 97 کیلوگرم کشتی فرنگی مسابقات المپیک به شمار آید.

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.