کد خبر: 1772127/58 زمان: 16:06   1400/05/12 بازدید: 17,370

انتقام گیری برزیل برای دبل در فوتبال المپیک

تیم ملی فوتبال برزیل با شکست دادن مکزیک راهی دیدار پایانی المپیک 2020 شد.

به گزارش "ورزش سه"، طلای المپیک، بزرگترین حسرت فوتبال برزیل تا پیش از سال 2016 بود. تنها تیمی که در تمامی ادوار جام جهانی حضور داشت، 5 دوره فاتح جام جهانی شده بود و جزئی جدا نشدنی از گذشته و حال فوتبال جهان به شمار می رفت بارها در تلاش برای کسب طلای المپیک با شکست مواجه شده بود و این مدال به جای خالی بزرگی در ویترین افتخارات برزیلی ها تبدیل شده بود. آنها در سال 2012 فینالیست شدند تا در یکقدمی کسب طلای المپیک لندن قرار بگیرند اما مکزیک در آن دوره 2-1 برزیل را شکست داد تا حسرت بزرگ همچنان پا بر جا بماند.

 

برزیلی ها 4 سال بعد از آن شکست تلخ میزبان المپیک بودند و سرانجام به طلسم سنگین طلای المپیک خاتمه دادند و در خانه با شکست دادن آلمان قهرمان ریو 2016 شدند.

 

تیم ملی برزیل، مدافع عنوان قهرمانی بازی های المپیک امروز در مرحله نیمه نهایی مقابل مکزیک قرار گرفت؛ تیمی که در ریو موفق به صعود از گروه خود نشده بود اما یک دوره قبل تر آنها را از قهرمانی ناکام گذاشته بود. بازی دو تیم در 120 دقیقه گلی نداشت. البته برزیلی ها برای باز کردن دروازه مکزیک دست به هر کاری زدند اما مقاومت مکزیکی ها قابل توجه بود تا موفق به کشاندن بازی به ضربات پنالتی شدند.

برزیل که در فینال المپیک 2016 آلمان را در ضربات پنالتی شکست داده بود، اولین بازی خود در المپیک 2020 را هم مقابل این تیم برگزار کرده و این بار موفق به کسب پیروزی 4 بر 2 شد. این تیم در بازی دوم مقابل ساحل عاج به تساوی بدون گل رسید و در بازی پایانی مرحله گروهی 3 بر یک عربستان را شکست داد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود؛ طلایی پوشان در این مرحله مصر را یک بر صفر شکست داده و به جمع چهار تیم راه یافتند.

 

در سمت مقابل مکزیک ابتدا 4 بر یک فرانسه را شکست داد؛ سپس از ژاپنِ میزبان 2 بر یک شکست خورد و با کسب پیروزی 3 بر صفر مقابل افریقای جنوبی، موفق به صعود از مرحله گروهی شد. این تیم در مرحله یک چهارم نهایی برابر کره جنوبی قرار گرفت و در یک بازی پر گل و عجیب 6 بر 3 پیروز شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

برزیل و مکزیک برای رسیدن به دیدار فینال در ورزشگاه کاشیما مقابل هم قرار گرفتند؛ این مسابقه، صحنه تقابل قهرمان المپیک 2016 (برزیل) و قهرمان المپیک 2012 (مکزیک) بود. جالب اینجاست که مکزیک برای فتح المپیک 2012، برزیل را در دیدار فینال شکست داده بود.

 

 حاصل تلاش دو تیم در طول 90 دقیقه گلی به همراه نداشت؛ با وجود اینکه برزیلی ها به ویژه در نیمه دوم تلاش زیادی برای باز کردن دروازه حریف کردند اما درخشش گیرمو اوچوای باتجربه و البته بدشانسی مانع از به گل رسیدن آنها شد. مهمترین خطر برزیلی ها، ضربه سر ریچالیسون در اواخر نیمه دوم بود که به تیرک دروازه برخورد کرد. در طول 30 دقیقه وقت های اضافه هم توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا برای تعیین برنده، کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

در ضربات پنالتی برزیلی ها به آن چه که استحقاقش را داشتند رسیده و پیروز مسابقه شدند. دوسانتوس و باسکز دو پنالتی اول مکزیک را از دست دادند تا کار برای تیم شان سخت شود؛ در مقابل برزیلی ها در زدن ضربات پنالتی کم نقص ظاهر شدند  با گل کردن 4 ضربه، با حساب 4 بر یک مکزیک را شکست داده و فینالیست شدند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.