کد خبر: 1772128/44 زمان: 16:18   1400/05/12 بازدید: 24,709

قدرت نمایی شاگرد محمد بنا در رده بندی المپیک توکیو

طلسم 10 روزه شکست؛ برنز بر گردن هادی ساروی

محمدهادی ساروی با شکست رقیب فنلاندی خود در دیدار رده بندی به مدال برنز کشتی فرنگی المپیک توکیو رسید.

 

به گزارش "ورزش سه"، یکی از ستاره های کشتی فرنگی در توکیو از همان مبارزه اول محمدهادی ساروی بود. این فرنگی کار وزن 97 کیلوگرم دیروز در دور اول در مصاف با آدم بودجملین از الجزایر با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید تا از همان ابتدا نشان دهد که جزو مدعیان کسب مدال در المپیک است.


هادی ساروی دیروز در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 6 بر صفر کریل میلوف از بلغارستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد، اما او پای فینال به سد محکم آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان برخورد کرد و در یک کشتی پر حرف و حدیث 4 بر یک شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.


بعد از شکست دیروز میرزازاده و امروز گرایی در دیدارهای رده بندی، همه منتظر شکستن طلسم تیم محمد بنا در توکیو بودند. محمدهادی ساروی که با روحیه روی تشک رفته بود، در تایم اول یک اخطار از داوران گرفت و یک امتیاز هم به حریف او اهدا شد. او در ادامه این کشتی و در تایم دوم مقابل آروی ساوولاینن از فنلاند غوغایی به پا کرد و توانست برابر این رقیب پرانرژی و قدرتمند امتیازات فوق العاده ای بگیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 


ساروی آنقدر زیبا و باهوش روی حملات حریف امتیاز گرفت و کمرگیری کرد تا کشتی گیر فنلاندی را در خاک بنشاند که دو بار تا آستانه ضربه فنی هم پیش رفت. در نهایت ساروی 9 بر 2 این کشتی پر افت و خیز را برنده شد تا بالاخره بعد از 10 روز کاروان ایران صاحب مدال شود.


این مدال برنز ساروی در وزن 97 کیلوگرم، اولین مدال کشتی فرنگی ایران در توکیو بود؛ اگرچه برای فردا هم محمدرضا گرایی نقره خود را قطعی کرده و باید در فینال برای کسب مدال طلا بجنگد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.