کد خبر: 1772164/42 زمان: 19:12   1400/05/12 بازدید: 38,764

در متن و حاشیه المپیک؛

فقط یک سانتیمتر برای رکورد المپیک کم آورد

علیرغم کسب مدال طلا، آرماند موندو دوپلانتیس تنها یک سانتیمتر برای شکستن رکورد خود کم آورد.

به گزارش "ورزش سه"، آرماند موندو دوپلانتیس، ورزشکار 21 ساله و سوئدی با پرشی 6.02 متری در ورزشگاه ملی توکیو، مدال طلای المپیک 2020 توکیو را نیز از آن خود کرد و البته در رکوردشکنی ناکام ماند. آرماند موندو دوپلانتیس که در گذشته و در مسابقات جهانی موفق به ثبت رکورد 6.18 هم شده بود، درخواست 6.19 متر را داد، اما در پریدن از روی این مانع ناکام ماند.

 

دوپلانتیس در دو سال گذشته در فرم فوق العاده ای قرار داشته و رکورد 6.18 متری را به ثبت رسانده بود. همچنین کریستوفر نیلسن با 5.97 متر مدال نقره را بدست آورد و براز، مدافع عنوان قهرمانی المپیک ریو با 5.87 متر مدال برنز را کسب کرد.

 

البته از همان ابتدا نیز به نظر می رسید کار آرماند موندو دوپلانتیس برای کسب عنوان قهرمانی این دوره خیلی دشوار نیست. او که به عنوان نماینده اسکاندیناوی در المپیک شرکت کرده بود، شاهد غیبت رقبای اصلی خود برای کسب مدال طلا بود. سام کندریکس، رقیب اصلی این ورزشکار در آستانه شروع مسابقات به ویروس کرونا مبتلا شده و شانس شرکت در المپیک و کسب مدال احتمالی طلا را از دست داد. همچنین رنو لاویلنی، ورزشکار پرافتخار و بزرگ فرانسوی و همچنین قهرمان المپیک لندن در سال 2012 نیز به علت آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا در این المپیک غایب بود و آرماند موندو دوپلانتیس با خیال راحت موفق به کسب مدال طلا شد.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.