کد خبر: 1772503/51 زمان: 11:02   1400/05/14 بازدید: 12,850

در مسابقات هاکی روی چمن المپیک:

هندی‌ها پس از 41 سال در هاکی مدال گرفتند

تیم ملی هاکی روی چمن با غلبه بر آلمان به مدال برنز رقابت‌های المپیک دست پیدا کرد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی هاکی روی چمن هند در یک دیدار پایاپای و نفس‌گیر توانست تیم ملی هاکی آلمان را شکست دهد و به مدال برنز رقابت‌های المپیک توکیو دست پیدا کند.

 

هندی‌ها که علی‌رغم 8 عنوان قهرمانی در مسابقات المپیک 4 دهه است که مدالی در این رشته به دست نیاورده بودند، با نتیجه 5 بر 4 تیم ملی آلمان را بردند و در جایگاه سوم رقابت‌های المپیک توکیو قرار گرفتند.

 

 

دو تیم هند و آلمان در مرحله نیمه‌نهایی به ترتیب با نتایج (5 بر 2) و (3 بر 1) مغلوب تیم‌های بلژیک و استرالیا شدند و از راه‌یابی به فینال بازماندند.

 

هندی‌ها در کوارتر اول آلمان با حساب 1 بر 0 از حریف عنوان دار خود پیش افتادند، در کوارتر دوم، بازی با نتیجه 2 بر 1 به سود هند خاتمه یافت تا در نیمه اول دو تیم با نتیجه 3 بر 3 به رختکن بروند.

 

اما در کوارتر سوم این هندی‌ها بودند که توانستند با نتیجه 2 بر 0 آلمان را شکست دهند و نتیجه را 5 بر 3 کنند، در کوارتر چهارم نیز آلمان تنها توانست یک گل را جبران کند و علی‌رغم برتری 1 بر صفر درکوارتر آخر، بازی با نتیجه 5 بر 4 به سود هند به پایان رسید.

 

 

دو کشور آلمان و هند روی‌هم‌رفته 22 مدال المپیک دارند که سهم هندی‌ها 8 عنوان طلا 2 عنوان نقره و 1 برنز و آلمانی‌ها 4 طلا، 2 نقره و 5 برنز است که از این حیث این دیدار از حساسیت‌های زیادی برخوردار بود که با برتری هندی‌ها به پایان رسید.

 

فینال رقابت‌های هاکی روی چمن مسابقات المپیک توکیو نیز امروز پنج‌شنبه از ساعت 17:00 بین دو تیم‌های استرالیا و بلژیک برگزار می‌شود. از بین این دو تیم کشور بلژیک تابه‌حال حتی یک مدال المپیک را هم ندارد، اما استرالیا تاکنون 4 مرتبه قهرمان المپیک شده است و به دنبال پنجمین عنوان قهرمانی در معتبرترین مسابقات این رشته است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.