کد خبر: 1772519/39 زمان: 12:33   1400/05/14 بازدید: 154,500

حرف‌های من فوتبالی بود

قلعه‌نویی: استقلالی‌ها از من ناراحت نباشند

سرمربی گل گهر سیرجان توضیحاتی را درباره اتفاقات دیدار با استقلال و بازتاب مصاحبه اش در پایان مسابقه ارائه کرد.

به گزارش "ورزش سه"، بعد از شکست گل گهر مقابل استقلال امیر قلعه نویی سرمربی سیرجانی ها که بسیار از عملکرد داور بازی عصبانی بود، حرف های تندی را در گفت و گوی تلویزیونی و بعد در نشست خبری بر زبان آورد که بازتاب گسترده ای در فضای مجازی در بین دوست داران فوتبال داشت.


قلعه نویی حالا که ساعت ها از شکست تیمش گذشته و کمی آرام تر شده، صحبت های جدیدی را در ذهن دارد. او در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به مسائل پیش آمده در مسابقه دیروز گفت: شاید یکسال دیگر کسی یادش نیاید که دیروز چه اتفاقاتی افتاد و اصلا داور بازی چه کسی بود و چه بلایی سر تیم ما آورد؛ اما ما واقعا دلخور هستیم و نمی دانیم باید چه کنیم. متاسفانه اشتباهات داوری دو بار سهمیه آسیایی را از ما گرفته است؛ در بازی با نساجی در لیگ برتر دو پنالتی به گفته کارشناسان برای ما گرفته نشده و اینجا مقابل استقلال هم این اتفاقات رقم خورد تا دستمان از کسب سهمیه آسیایی کوتاه بماند.


وی در ادامه گفت:حرفهای من فوتبالی بود و  از ظلمی که به تیم گل گهر و مردم سیرجان شده حرف زدم. مگر شعار انتخاباتی آنها برای رسیدن به راس فوتبال مبارزه با ظلم و فساد نبود؟ آن زمان ایراد نداشت اما حرف من مشکل ساز است؟


وقتی ناراحتی هواداران استقلال از صحبت های روز گذشته قلعه نویی را به او یادآوری کردیم، او اینطور واکنش نشان داد: به هر حال من به گل گهر و مردم خوب سیرجان تعهد دارم و هواداران استقلال و فوتبال نباید از من ناراحت باشند. من وقتی از باخت غیرمنصفانه تیمم صحبت می کنم، منظورم مقابل تیم خاصی نیست. از بد حادثه دیروز این اتفاقات مقابل استقلال برای ما رقم خورد. که البته در دو فصل اخیر هر چهار بار با ناداوری همراه بود منتهی ما در بازی های دیگر هم مشکل داشتیم.


وی ادامه داد: مگر مقابل پرسپولیس کم از داوری ضربه خوردیم؟ مگر در آن بازی پنالتی ما را نادیده نگرفتند؟ مگر هواداران پرسپولیس علیه من موضع نگرفتند. بحث من استقلال نیست، موضوع ناعدالتی علیه تیم خودم است.


سرمربی گل گهر با اشاره به قضاوت وحید کاظمی در مسابقه با استقلال تاکید کرد: من شب گذشته کارشناسی ها را مطالعه کردم و دیدم که همه گفته بودند پنالتی اشتباه بوده است. فقط برایم عجیب است که ضربه پنالتی را به ضربه کاشته ما که منجر به گل شده یکسان می بینند. از نظر فوتبالی این مقایسه غلط است. ممکن است داور در ضربات کاشته بیرون از محوطه جریمه اشتباه کند و در همین بازی هم شاید در زمین ما نیز اشتباه کرده باشد و کاشته به تیم حریف داده باشد. ضمن اینکه کاشته ای که ما زدیم روی رفت و برگشت به گل تبدیل شد و ارزش این موضوع اصلا با پنالتی در فوتبال قابل مقایسه نیست.


قلعه نویی با اشاره به صعود استقلال به فینال حذفی تاکید کرد: من بازهم تاکید می کنم که هواداران استقلال نباید ناراحت باشند. اتفاقا من وقتی موفقیت های استقلال را می بینم خوشحال هم می شوم اما دوست دارم این موفقیت ها با قدرت اتفاق بیفتد و نیازی به رخ دادن مسائل کناری زمین نباشد. در بازی دیروز اما این اتفاقات رخ داد. وقتی بازیکن ما در ثانیه 20 کارت زرد می گیرد و خودم در دقیقه ۱ مسابقه کارت میگیرم، ما مدام منتظریم اتفاقات بعدی از سوی داور رخ بدهد و دیروز هم باوجود اینکه تیم برتر زمین بودیم اینطور شد و همه دیدند که نتیجه مسابقه چگونه تغییر کرد. اگرچه اعتقاد دارم ما آنقدر باید قدرتمند باشیم که داور هم حریف مان نشود.

 


سرمربی گل گهر درباره بازتاب صحبت های تند خودش در فضای مجازی و واکنش های مختلف به این اظهار نظر که ۴۰ سال است فقط مورد ظلم واقع می‌شویم، خاطرنشان کرد:

 

مساله ای که به من مربوط می شود، درباره اتفافات فوتبال است. من درباره حوزه خودم فوتبال صحبت می‌کنم. دیروز هم اتفاقاتی که در سال های گذشته در تیم های خودم و حتی دوران بازیگری ام رخ داده را بیان کردم. جالب است وقتی از ظلم به تیمم صحبت کردم، یک بحث مطرح شد که وحید کاظمی داور بازی دیروز به ما نزدیک است و به سود من سوت می زند. تا جایی که یادم است این چندمین باری است که آقای کاظمی طوری برای تیمم سوت می زند که یک جام از دست ما برود. یکبار در بازی ماشین سازی و تراکتور آن اشتباهات را کرد، بازی سپاهان و پرسپولیس و اخراج ایرانپوریان را مرور کنید و دیروز هم با اشتباه فاحش برای استقلال آن پنالتی را گرفت و اشتباهات سنگینی داشت.

 

قلعه نویی در بخش دیگری از صحبت هایش افزود: من جام هایم را در این فوتبال گرفته ام و قدرت تحملم زیاد است اما برای تیمی که سرمایه گذاری شده و برای مردمی که انتظار دارند در سال دوم حضورشان موفقیت کسب شود، باید از حق دفاع کنم و این صحبت ها را بیان کنم.


وی همچنین گفت: در دو مسابقه پشت سر هم سهمیه آسیایی را از دست دادیم و این سوت های داور تاثیر اصلی در از بین رفتن زحمات یک فصل برای ما دارد. در جایی که باید نتیجه می گرفتیم، در تیمی که سال دوم حضورش در لیگ برتر می خواستیم یک هدیه به مردم سیرجان بدهیم اما متاسفانه در دو مسابقه متوالی داوران مانع از این امر شدند. الان ما باید چه کار کنیم؟ ما طلبکار نیستیم، دنبال تظلم خواهی هستیم؛ شما بگویید باید چه کنیم؟

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.