کد خبر: 1772525/58 زمان: 13:09   1400/05/14 بازدید: 48,026

ایپون لحظه آخری ورق را برگرداند؛

شروع رویایی بهمنیار با شکست نفر اول جهان

نماینده کاراته ایران در وزن منفی ۵۵ کیلوگرم بانوان المپیک 2020 اولین مبارزه خود را با پیروزی پشت سر گذاشت.

به گزارش "ورزش سه"، سارا بهمنیار، نماینده کاراته ایران طبق قرعه کشی در وزن منفی ۵۵ کیلوگرم بانوان المپیک 2020 در گروه اول با سراب اوزچلیک از ترکیه، ون تزویان از چین تایپه و ایوت گورانوا از بلغارستان همگروه شد و دقایقی پیش اولین مبارزه خود را مقابل اوزچلیک انجام داد.

 

 

ورزشکار ترکیه ای که دارنده یک طلا، یک نقره، یک برنز جهان و پنج طلا، دو نقره و پنج برنز اروپا و رنک اول جهان در وزن خودش به شمار می رود، در مبارزه با بهمنیار، اسیر انرژی و انگیزه بالای او شده و 5 بر 4 شکست خورد.

 

 

بهمنیار در این مبارزه حساس و تعیین کننده که به نوعی سخت ترین مبارزه او برای صعود از گروه محسوب می شد، شروع خوبی داشت و 2 امتیاز از اوزچلیک گرفت؛ کاراته کای باتجربه ترکیه اما در ادامه مبارزه 3 امتیاز کسب کرد تا در آستانه پیروزی قرار بگیرد. ایپون 3 امتیازی سارا در ثانیه های پایانی اما غافلگیر کننده بود و پیروزی 5 بر 4 او را رقم زد.

 

 

 

گفتنی است که از میان 10 ورزشکار حاضر در این وزن کاراته المپیک، کاراته کای روسی به دلیل دوپینگ کنار گذاشته شد تا مسابقات یکی از گروه ها (A) با یک ورزشکار کمتر برگزار شود؛ گروهی که بهمنیار هم در آن حضور دارد و دومین مبارزه خود را باید مقابل ون تزویان از چین تایپه برگزار کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.