کد خبر: 1772559/58 زمان: 15:57   1400/05/14 بازدید: 16,629

از فوتبال تا مدال بوکس المپیک؛

پایان انتظار 3 دهه‌ای غنا برای مدال المپیک (عکس)

انتظار 3 دهه ای غنا برای مدال المپیک امروز به سر آمد و بوکسور این کشور توانست مدال برنز توکیو 2020 را به دست بیاورد.

به گزارش "ورزش سه"، ساموئل تاکی، بوکسور دسته 52-57kg غنا در بازی های المپیک 2020 به حسرت سه دهه ای کشورش پایان داده و اولین مدال المپیک غنا بعد از 29 سال را کسب کرد.


 
او برای کسب این مدال تاریخی ابتدا پاچیتو از اکوادور را از پیش رو برداشت و سپس موفق شد در مرحله یک چهارم نهایی اویلا از کلمبیا را 3-2 شکست دهد. این پیروزی مدال برنز او را قطعی کرد؛ مدالی که یک مدال معمولی نبود.

 

 

بوکسور غنایی در مسابقه نیمه نهایی مقابل دوک رایان از امریکا قرار گرفت که دارنده مدال نقره جهان در سال 2017 بود. مبارزه دو ورزشکار با پیروزی 4 بر یک رایان همراه بود. به این ترتیب ساموئل تاکی با قبول شکست در نیمه نهایی از صعود به فینال بازماند اما به مدال برنز المپیک 2020 دست یافت.

 

 

این اولین مدال کشور غنا در بازی های المپیک بعد از سال 1992 بود؛ آخرین مدال غنا در المپیک در رشته فوتبال به دست آمده بود و این کاروان ورزشی این کشور طی ادوار اخیر هیچ مدالی در بازی های المپیک کسب نکرده بود. این مدال را تاکیِ 20 ساله برای کشورش کسب کرد تا به چهره ای ماندگار در ورزش غنا تبدیل شود.

 

 

 جالب اینجاست که او در دوران کودکی عاشق فوتبال بود و هیچ احساسی نسبت به بوکس نداشت تا این که وقتی اولین بار دستکش های بوکس را به دست کرد، فوتبال دیگر برایش تمام شد. تاکی با تقویت مهارت های خود در آکادمی بوکس، به سرعت ثابت کرد که آنچه را که در سطح بین المللی لازم است را دارد. وی در مسابقات انتخابی بوکس المپیک 2020 آفریقا در داکار سنگال ، با کسب مقام سوم بلیط توکیو را کسب کرد. و اینک می توان با قطعیت گفت که ستاره ای در ورزش غنا در حال ظهور است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.