کد خبر: 1772617/1 زمان: 12:38   1400/05/15 بازدید: 661,055

لحظه به لحظه با اتفاقی تاریخی

فوتبال در شوک؛ پایان کار لیونل مسی در بارسا (زنده)

باشگاه بارسلونا رسما اعلام کرد که لیونل مسی از این باشگاه جدا خواهد شد تا دنیای فوتبال در بهت فرو رود.

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه بارسلونا با انتشار بیانیه ای رسمی از جدایی لیونل مسی خبر داد. باشگاه بارسا در این بیانیه توضیح داد که چه اتفاقی در مذاکرات برای تمدید قرارداد این مهاجم آرژانتینی افتاده است.

 

 

 

 

در بیانیه بارسا آمده است: "با وجود اینکه بین باشگاه بارسلونا و لئو مسی به توافق رسیده بودیم و با قصد مشخص امروزِ هر دو طرف برای امضای قرارداد جدید، به دلیل موانع اقتصادی و ساختاری (مقررات لالیگای اسپانیا) نمی توان این قرارداد را رسمی کرد.

در مواجهه با این وضعیت لیونل مسی ارتباط خود را با بارسلونا ادامه نخواهد داد. هر دو طرف عمیقا متاسفند که در نهایت خواسته های بازیکن و باشگاه برآورده نمی شود.

 

بارسا از صمیم قلب از بازیکنی که در رشد این باشگاه نقش داشته تشکر می کند و برای او بهترین ها را در زندگی شخصی و حرفه ای آرزو دارد. "

 

 

 

 

 

لحظه به لحظه با اخبار جدایی لیونل مسی از بارسلونا

 

17:30: دل پیرو: "همه ما می خواستیم او را در بارسلونا فوتبال خود را به پایان برساند، بنابراین من کمی شوکه شده ام. او اکنون یک ماجراجویی جدید را آغاز خواهد کرد، چیزی متفاوت. اگر از من بپرسید، چیزی که می خواستیم این بود که او را در بارسلونا فوتبالش را به پایان برساند. "

 

15:55: پایان کنفرانس خبری لاپورتا: "تکرار می کنم که نمی خواهم امیدهای کاذب ایجاد کنم. مذاکره با مسی به پایان رسیده است. همه چیز تمام شد."

 

13:50: خوان لاپورتا، رییس بارسا، در کنفرانس خبری خود گفت: "توافق با لئو مسی خطرات خاصی داشت و ما مایل بودیم این خطرات را بپذیریم، اما وقتی وضعیت باشگاه را پس از این ممیزی دیدیم، پس از هیئت مدیره فاجعه بار قبلی هیچ حاشیه امنیت و هیچ جایی برای خطر کردن نداشتیم. تنها راه جا باز کردن در مقیاس حقوق و ثبت قرارداد لئو از طریق پذیرش چیزی است که ما برای بارسا اصلا خوب نمی دانیم (پذیرش قرارداد لالیگا با CVC). ما نمی خواستیم آینده باشگاه را رهن بدهیم."

 

12:40: ماریو کمپس، اسطوره آرژانتین، معتقد است که بعد از جدایی کریستیانو رونالدو و لیونل مسی آینده روشنی در انتظار لالیگا نخواهد بود.

 

11:44: نشریه اسپورت کاتالونیا هر گونه اخبار پیرامون توافق دوباره مسی با بارسلونا را تکذیب و اعلام کرد این بازیکن دیگر به این باشگاه بر نخواهد گشت.

 

10:50: منابع کاتالانی خبر داده‌اند که به دلیل قوانین لالیگا بارسلونا مجبور خواهد بود که شماره 10 لیونل مسی را به یک بازیکن دیگر بدهد که احتمال آن فرد ممفیس دیپای یا سرخیو آگوئرو خواهد بود.

 

10:26: اکیپ مدعی شده جذب لیونل مسی برای پاری سن ژرمن در مقطع کنونی غیر ممکن به نظر می رسد و آنها برای نهایی کردن این انتقال به فروش برخی بازیکنان خود احتیاج دارند.

 

 

 

10:00: کارلس پویول، اسطوره باشگاه بارسلونا و هم تیمی سابق لیونل مسی، در این تیم بعد از قطعی شدن جدایی فوق ستاره آرژانتینی در اینستاگرام خود نوشت: "لئو، بابت همه چیز از تو سپاسگزاریم. ما نمی‌توانیم به اندازه کافی بابت چیزهایی که به ما بخشیدی قدردانی کنیم. آرزویم برای تو بهترین هاست."

 

 

 

9:25: نشریه TNT آرژانتین مدعی شد لیونل مسی در آستانه انتقال به پاری سن ژرمن قرار گرفته است.

 

9:10: برخی هواداران بارسلونا که شب گذشته در مقابل این باشگاه تجمع کرده بودند اعتقاد داشتند که فلورنتینو پرز و سیاست های او در مورد سوپر لیگ اروپایی باعث جدایی لیونل مسی شده است.

 

 

 

بمب خبری؛ مسی می رود

 

 

03:22: تیتر یک شماره فردای موندودپورتیوو

 

(در بارسا) ادامه نمی دهد

 

درام؛ مسی می رود

 

03:09: تیتر یک شماره فردای آاس و دیاریو اسپورت

 

02:55: طبق ادعای اسپورت بیانیه بارسلونا در مورد جدایی مسی با توافق خود بازیکن بوده و دو طرف لالیگا را در این قطع همکاری مقصر درجه اول می دانند.

 

 

 

02:40: جورپ پدررول دقایقی پیش در ال چیرینگیتو خبر از شروع مذاکرات پی اس جی با لیونل مسی داد.

 

02:31: روایت نشریه اوله از حال روز مسی؛ لئو هنوز باور ندارد و درک نمی کند که پس از مذاکرات پدرش با خوان لاپورتا رئیس بارسا، همه چیز پایان یافته باشد. کسی نمی تواند لبخند را به چهره او برگرداند و اگر راه حلی جادویی پیدا نشود، جدایی او قطعی است.

 

 

 

 

02:23: توئیت نیوولز اولدبویز باشگاه کودکی های لیونل مسی:« رویای تو اشتیاق ماست؛ در جایی که همه چیز شروع شد، منتظرت هستیم لئو.»

 

 

 

 

 

02:18: تا قبل از ورود لیونل مسی به فهرست بارسا در سال 2004 این تیم فاتح 61 جام شده بود و در زمان جدایی مسی این رقم به 96 رسیده است. به عبارتی لیونل مسی در فتح 36.4 درصد جام ها بارسا در تاریخ 122 ساله اش نقش داشته است.

 

02:07: در رئال مادرید بیش از همیشه منتظر انتقال لیونل مسی به پی اس جی هستند چرا که در این صورت، شانس جذب کیلیان امباپه بیشتر خواهد شد.

 

 

02:00: تیتر یک فردای نشریه مارکا: بارسا به مسی اجازه گریز داد....بارسلونا پول لالیگا( 270 میلیون یورو حاصل قرارداد با یک بنیاد سرمایه گذاری) را قبول نکرد و بهترین بازیکن تاریخش را از دست داد.

 

 

 

 

01:50: تجمع دوست داران بارسا مقابل نوکمپ. آنها هنوز جدایی مسی را باور ندارند.

 

 

 

 

 

01:42: آخرین گل لیونل مسی با پیراهن بارسا 16 می 2021 و در شکست خانگی 1-2 برابر سلتا به ثمر رسید.

 

01:33: هنوز هیچ بازیکن بارسلونا در صفحات اجتماعی خود از لیونل مسی خداحافظی نکرده که در نوع خود جالب توجه است.

 

 

 

 

01:24: واکنش سسک فابرگاس به خبر جدایی لیونل مسی؛ ممنون لئو به خاطر اینکه بارها باعث خوشحالی من شدی.

 

01:20: تا به این لحظه هیچ‌یک از مدیران بارسلونا در توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی به جدایی لیونل مسی واکنشی نشان نداده اند.

 

01:17: هواداران بارسا خاویر تباس را مقصر اصلی جدایی مسی می دانند. رئیس لالیگا سال 2012 توئیت کرده بود که آیا حق پخش تلویزیونی لالیگا بدون لیونل مسی و کریستیانو رونالدو نیز همینقدر ارزش داشت؟ این توئیت اکنون در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01:10: گریه های هوادار بارسلونا مقابل نوکمپ که فریاد می زد "هرگز فکر نمی کردم چنین روزی برسد". او با در دست داشتن پیراهن مسی اشک می ریخت.

 

01:05: لوپاریزین در ویسایت خود نوشت که پی اس جی در حال حاضر برنامه ای برای جذب مسی ندارد و مسائلی چون تمدید قرارداد با کیلیان امباپه را در اولویت قرار داده است.

 

 

 

00:56: روبن اوریا خبرنگار گل اسپانیا در مصاحبه با رادیومارکا گفت که کار مسی در بارسا مطمئنا تمام شده و او در حال بررسی پیشنهادات دیگرش است که تا چند روز پیش قصد نگاه کردن به آنها را هم نداشت. بین مسی و یک باشگاه توافق اولیه نیز حاصل شده ولی هنوز برای نتیجه گیری زود است.

 

 

 

 

00:54: افتخارات لیونل مسی در بارسلونا: 10 لالیگا، 7 سوپرکاپ اسپانیا، 7 کوپا دل ری، 4 لیگ قهرمانان، 3 سوپرکاپ اروپا و 3 جام جهانی باشگاه ها.

 

00:50: طبق ادعای موندودپورتیوو، لئو مسی قصد دارد در یک مراسم ویژه با هواداران بارسا خداحافظی کند ولی فعلا به زمان بیشتری برای هضم کردن قضیه جدایی اش نیاز دارد.

 

 

 

 

00:46: دیشب با نیمار شام خورد، امروز مذاکرات به هم خورد.

 

 

 

00:42: اولین قرارداد لیونل مسی با بارسا که روی یک دستمال کاغذی و در یک رستوران بین کارلس رکساچ مسئول سابق آکادمی لاماسیا و از اسطوره های باشگاه با پدر مسی امضا شد.

 

 

 

 

00:36: مایورکا اولین باشگاهی که به مسی پیشنهاد داد: جای خالی داریم و بهشت مان را به تو  پیشنهاد می دهیم ولی شماره 10 ما آنتونیو سانچز است.

 

 

 

00:33: بارسلونا در حساب توئیتر خود ویدیویی 7 دقیقه برای قدردانی از لئو مسی و با عنوان "ممنون لئو" منتشر کرد.

 

 

 

00:27: 16 نوامبر 2003 اولین بازی رسمی لیونل مسی با پیراهن تیم اول بارسا در افتتاحیه ورزشگاه دراگائو پورتو

 

00:25: تیک اسپورتس رسانه آرژانتینی بسیار نزدیک به لیونل مسی باور ندارد که او از بارسا خواهد رفت:« باور کردنی نیست که دیگر مسی را با پیراهن شماره 10 بارسا نخواهیم دید ولی بارسلونا این خبر را رسما تایید کرد. پایان یک دوره که تاریخ فوتبال را دستخوش تغییر کرد.

 

00:22: لیونل مسی از بارسلونا 71 میلیون یورو دستمزد دریافت می کرد و خوان لاپورتا توانسته بود او را برای قراردادی 5 ساله و دستمزد 35 میلیون یورویی راضی کند. باید دید باشگاه بعدی مسی قادر به پرداخت چه مبلغی به عنوان دستمزد خواهد بود.

 

 

.

 

 

00:20: لایک نیمار به عکسی که تی ان تی اسپورتس برزیل منتشر کرد.

 

00:15: شایعه ای شنیده می شود که بیانیه بارسلونا دروغی و برای تحت فشار قراردادن لالیگا بوده تا بلکه بتواند این اتحادیه را راضی کند که برای لیونل مسی استثنا قائل شود.

 

 

 

00:13: سرخیو راموس کاپیتان سابق رئال مادرید که اخیرا به پی اس جی پیوسته، لیونل مسی را در اینستاگرم فالو کرد تا به شایعات انتقال او به پاریس دامن بزند.

 

 

 

00:11: نام و تصاویر لیونل مسی از وبسایت باشگاه بارسلونا حذف شد.

 

00:09: جوزپ مینگیا استعدادیاب سابق بارسا که باعث جذب لیونل مسی شد، می گوید که بسیار ناراحت است ولی از نظر او هنوز چیزی تمام نشده و شاید در یک ماه پیش رو ورق برگردد.

 

 

00:07: جوزپ پدررول مجری برنامه معروف ال چیرنگیتو تعطیلات تابستانی را کنسل کرد و امشب برنامه ای ویژه به خاطر جدایی لئو مسی اجرا خواهد کرد.

 

 

 

 

23:58: شاید یکی از بزرگترین بازنده های جدایی لیونل مسی از بارسا سرخیو آگوئرو باشد که به خاطر مسی، سیتی را به مقصد بارسا ترک کرد.

 

 

 

 

23:55: 17 فصل حضور لیونل مسی در بارسلونا: شش توپ طلا، شش کفش طلا، 778 بازی، 34 جام، 672 گل و 268 پاس گل.

 

23:47: مارکا و موندودپورتیوو ادعا کرده اند که یکی از دلایل جدایی مسی مخالفت باشگاه با جذب کریستین رومرو مدافع 23 ساله تیم ملی آرژانتین و آتالانتا بود. رومرو تقریبا با تاتنهام تمام کرده است.

 

23:38: مارکا نوشته است که منچسترسیتی بیشترین شانس را برای جذب لیونل مسی دارد و پی اس جی عملا این انتقال را غیرممکن می داند.

 

23:35: خوان لاپورتا فردا ساعت 11 به وقت محلی(13.30 به وقت تهران) در یک نشست خبری جزئیات قطع همکاری با لیونل مسی را اعلام خواهد کرد و به هواداران در این رابطه توضیح می دهد.

 

23:32: اسپورت و موندودپورتیوو برخلاف مارکا ادعا کرده اند که سیتی هیچ تمایلی برای جذب لیونل مسی ندارد.

 

 

 

 

23:22: اوضاع روحی لیونل مسی پس از قطع همکاری با بارسا خوب نیست و فوق ستاره آرژانتینی باور نمی کند که امکان تمدید قراردادش وجود نداشته است. اسپورت در این رابطه نوشته است که مسی دیروز و پس از بازگشت از ایبیزا اطمینان داشت که قراردادش را تمدید خواهد کرد ولی مشکلات مالی مانع شد. مسی در حال حاضر بهت زده است.

 

23:15: خوان ایگناسیو گایاردو مدیر مارکا در مورد دلیل جدایی مسی می گوید که مشکل اقتصادی نقش اول را داشت.  سقف بودجه دستمزد های بارسا در اندازه ای نبود که بتوان با مسی تمدید کرد. لالیگا در این زمینه عقب نشینی نکرد و قانون برای همه یکسان بود.

 

 

 

 

23:08: اولین عکس لیونل مسی در نوکمپ و آخرین عکس او در این ورزشگاه(شکست 1-2 از سلتا)

 

23:00: واکنش دو نشریه ورزشی معتبر بارسلونا به جدایی مسی:

 

 

بارسا جدایی را تایید کرد

 

 

مسی با بارسلونا تمدید نکرد

 

 

 

قرارداد پیشین ستاره آرژانتینی تابستان امسال به پایان رسید اما انتظار می رفت او پیش از آغاز فصل 22-2021 قراردادی جدید با بارسا امضا کند.

مسی و نمایندگان او روز پنجشنبه برای آخرین بار با باشگاه مذاکره کردند و اگرچه هر دو طرف امیدوار بودند به توافق برسند و مسی در نوکمپ باقی بماند، اما طبق بیانیه بارسا و گزارشاتی که پیش از آن منتشر شده بود، این توافق حاصل نشد.

 لیونل مسی تابستان گذشته و پس از مشکلاتی که با جوزپ ماریا بارتومئو، رییس وقت بارسا، پیدا کرد، درخواست جدایی از این باشگاه را داشت. اما بارتومئو که حاضر نبود کاپیتان اسطوره ای بارسا را از دست بدهد با توسل به بند جدایی 700 میلیون یورویی و تهدید به شکایت و درخواست غرامت، مسی را مجبور به ماندن کرد.

با برکناری بارتومئو و از زمانی که خوان لاپورتا ریاست بارسا را در اسفند ماه سال گذشته بر عهده گرفت، اولویت اصلی او تمدید قرارداد مسی بود و کاپیتان آرژانتینی نیز حاضر شد برای تمدید قرارداد از نیمی از دستمزدش صرف نظر کند.

در برهه ای گزارش شد که مسی و بارسا بر سر قراردادی پنج ساله و با کاهش 50 درصدی دستمزد ستاره آرژانتینی به توافق رسیده اند.

سقف دستمزدهای لالیگا مانع اصلی بر سر عملی شدن این قرارداد بود که با وجود تلاش بارسا برای کاهش دستمزد دیگر بازیکنان و فروش ستاره هایی که دستمزد هنگفتی دریافت می کردند، در نهایت مانع از ثبت قرارداد کاپیتان اسطوره ای بارسا شد و رای به جدایی مسی از بارسا داد.

 

 

همچنین موندو دیپورتیوو گزارش کرده است که عملی نشدن انتقال کریستین رومرو به نوکمپ یکی دیگر از نکات کلیدی بود که باعث شد مسی با کاتالان ها به توافق نرسد.

امضای قرارداد با مدافع میانی آرژانتینی آتالانتا، که به تازگی به همراه مسی قهرمان کوپا آمه ریکا شده است، یک درخواست صریح از سوی مسی برای تقویت منطقه دفاعی بود و عملی نشدن آن یک یکی از موانع بزرگ در به نتیجه رسیدن مذاکرات بوده است.

باشگاه چند هفته پیش تلاش کرد تا رومرو را به خدمت بگیرد اما با توجه به عدم امکان بارسا برای رقابت با پیشنهادات هنگفت دیگر باشگاه ها مانند تاتنهام، پیشنهاد بارسا با مبلغ 40 میلیون یورو به علاوه 10 میلیون پاداش از سوی اتالانتا پذیرفته نشد و رومرو در نهایت راهی تاتنهام شد.

 

لئو مسی پیش از آغاز فصل جدید مقصد جدیدی برای خود انتخاب خواهد کرد، اما باید دید کدام یک از باشگاه های مشتاق امضای قرارداد با مسی می توانند هزینه خرید او را بپردازند.

گفته می شود پاری سن ژرمن و منچسترسیتی مشتاق جذب او هستند و همچنین این دو از معدود دو باشگاه هایی هستند که می توانند دستمزد این برنده شش توپ طلا را پرداخت کنند.

مسی همچنین پیشتر از تمایل خود برای بازگشت به باشگاه نوجوانی اش، نیولز اولد بویز، و به پایان رساندن دوران حرفه ای فوتبال خود در آن باشگاه صحبت کرده است.

 

 

مسی در 13 سالگی به نوکمپ رفت و در سیستم جوانان بارسا پیشرفت کرد و اولین بازی خود را در سال 2003 در سن 16 سالگی برای تیم اول بارسلونا انجام داد.

او در سال های بعد در بارسا شکوفا شد و اکنون به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ شناخته می شود. فوق ستاره آرژانتینی 10 عنوان قهرمانی در لالیگا و 4 قهرمانی در چمپیونزلیگ را به همراه تعداد زیادی جام های دیگر در این سالها در بارسلونا بالای سر برده است.

 

دیدن لیونل مسی در رنگ هایی به جز بلوگرانا در فصل جدید، چیزی است که چشم های هیچ فوتبال دوستی تا مدت ها به آن عادت نخواهد کرد.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.