کد خبر: 1772637/44 زمان: 09:15   1400/05/15 بازدید: 32,863

ضربه فنی، مانع صعود قیاسی به نیمه نهایی

گشتی گیر آزاد ایران در وزن 67 کیلوگرم با شکست مقابل حریف هندی از صعود به مرحله نیمه‌نهایی بازماند.

به گزارش "ورزش سه"، مرتضی قیاسی کشتی‌گیر آزاد تیم ملی ایران در وزن 65 کیلوگرم با قبول شکست مقابل "باجرانگ" از هند از صعود به مرحله نیمه‌نهایی بازماند.


او درحالی‌که با نتیجه 2 بر 1 از حریف عنوان دار خود عقب بود ضربه‌فنی شد، تا به انتظار نتایج بعدی این کشتی‌گیر هندی بنشیند که در صورت پیروزی در بازی بعدی بتواند شانس خود را برای کسب مدال برنز آزمایش کند.

 


قیاسی پس از پیروزی مقابل کشتی‌گیر تونسی در دور اول، مقابل "باجرانگ" کشتی را به‌خوبی شروع کرد تا اینکه قاضی تشک تقاضای یک اخطار برای کشتی‌گیر هندی کند که مورد موافقت قرار گرفت.

 

در ادامه با توجه به اینکه "باجرانگ" نتوانست در مدت‌زمان 30 ثانیه تعیین‌شده امتیازی کسب کند، قیاسی 1 بر صفر از حریفش پیش افتاد.

 

 

در ادامه قیاسی بازهم کشتی را هجومی دنبال کرد تا اینکه یک‌بار دیگر برای کشتی‌گیر هندی یک اخطار در نظر بگیرند، اما در این فاصله قیاسی به‌جای اینکه درِ کشتی را ببندد تا نتیجه 2 بر 0 شود، به پایای حریفش حمله می‌کند اما در یک رفت‌وبرگشت توسط "باجرانگ" به پل می‌رود تا نتیجه 2 بر 1 به سود نماینده هند شود، اما این کشتی‌گیر باتجربه هندی  کار را رها نکرد و با درگیر کردن پاهایش قیاسی را در فاصله 1 دقیقه به پایان کشتی ضربه‌فنی کرد

 

 

 

 

 

 "باجرانگ" در دور بعد با حاجی علی‌اف آذربایجانی دیدار می‌کند و در صورت پیروزی و صعود به فینال، مرتضی قیاسی شانس مجدد برای کسب مدال برنز را خواهد داشت.

 

 گفتنی است مرتضی قیاسی آخرین کشتی‌گیر ایران در این مسابقات بود و با توجه به این شکست عملاً کشتی آزاد ایران بدون کسب مدال طلا به کار خودش در المپیک توکیو 2020 پایان می‌دهد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.