کد خبر : 1775812 | 03 شهریور 1400 ساعت 09:00 | 5.7K بازدید | 1 دیدگاه

ایران میزبان مسابقات والیبال قهرمانی آسیا 2023

نشست آنلاین هیئت رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) با حضور محمدرضا داورزنی، رئیس فدارسیون والیبال ایران و عضو هیئت رئیسه آسیا برگزار شد.

ایران میزبان مسابقات والیبال قهرمانی آسیا 2023
به گزارش "ورزش سه" و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، نشست آنلاین هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) با حضور اعضای این هیئت رئیسه به مدت 4 ساعت برگزار شد که سونگساک و یرمک با توجه به حضور در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان در تهران به اتفاق داورزنی در این جلسه حضور یافتند.
 

رئیس فدراسیون والیبال ایران درباره مباحث مطرح شده در این نشست، گفت: جلسه خیلی خوبی بود و مجموعه اقدامات قبلی AVC مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به شرایط کرونایی در جهان و آسیا، تعدادی از برنامه‌های کنفدراسیون والیبال آسیا در دو رشته سالنی و ساحلی برگزار شده بود و تعدادی هم در موعد مقرر انجام نشد که در مجموع این موارد مورد بررسی قرار گرفت.

 

محمدرضا داورزنی با بیان اینکه گزارش وضعیت مالی کنفدراسیون آسیا از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود، گفت: همچنین قسمتی از برنامه‌های آینده کنفدراسیون مورد تایید اعضای هیئت رئیسه قرار گرفت و مواردی نیز در حال بررسی تکمیلی است که بستگی به شرایط کرونایی قاره آسیا دارد.

 

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در سال آینده میزبان مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا خواهد بود، گفت: در سال 2023 نیز ایران میزبان مسابقات قهرمانی مردان آسیا خواهد بود؛ البته سعی خواهیم کرد که برخی از این میزبانی‌ها را در استان های دیگر برگزار کنیم.

 

داورزنی با یادآوری اینکه ایران درخواست میزبانی باشگاه‌های آسیا را نیز مطرح کرده است، گفت: نهایی شدن این موضوع به هماهنگی فدراسیون و باشگاه‌های فعال برمی‌گردد؛ البته امسال نیز این هماهنگی بود، اما به دلیل محدودیت‌های کرونایی امکان میزبانی نداشتیم. برای سال آینده برای باشگاه های آسیا نیز درخواست داده‌ایم.

 

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: خوشبختانه ایران یکی از کشورهای فعال در والیبال جهان و آسیا به لحاظ میزبانی است و این موضوع برای فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا نیز اهمیت دارد. ایران در این زمینه شرایط بسیار خوبی دارد و به رغم شرایط سخت کرونایی نمره قبولی در میزبانی‌ها گرفته است.

داورزنی تاکید کرد: هدف نهایی فدراسیون رشد و توسعه والیبال در ایران و آسیا است و تلاش می‌کنیم با میزبانی در رده‌های سنی مختلف زمینه را برای رشد والیبال پایه ایران فراهم کنیم.

دیدگاهها