کد خبر : 1778894 | 18 شهریور 1400 ساعت 19:50 | 22.5K بازدید | 2 دیدگاه

دو درخواست اینفاتینو از عزیزی‌خادم؛ 

با وی‌ای‌‎آر و بانوان از کره‌جنوبی میزبانی کنید

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال ابراز امیدواری کرد دیدار ایران برابر کره جنوبی با تکنولوژی VAR و با حضور زنان برگزار شود.

به گزارش "ورزش سه"، در دیدار اول مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی درنهایت تیم ملی ایران توانست پس از نزدیک به 2 سال در ورزشگاه آزادی بازی کند و مقابل سوریه با نتیجه یک بر صفر به برتری رسید.


با این حال هنوز هیچ تضمینی برای ادامه میزبانی تیم ملی وجود ندارد و در جلسه‌ای که امروز میان اینفانتینو و عزیزی خادم در قطر برگزار شد، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال به 2 نکته مهم برای ادامه میزبانی ایران اشاره کرد.

 

 

 

 


اینفانتینو ضمن تقدیر از رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران و اقداماتی که پس از روی کار آمدن انجام داده است، گفت:« در مدت کوتاهی که ریاست فدراسیون فوتبال ایران برسرکار آمده، تغییرات مثبت بسیاری مشهود بوده که یکی از مهم ترین آنها توجه به فوتبال بانوان بوده است.»


رییس فیفا اما در ادامه به 2 موضوع مهم پرداخت و تاکید کرد:« پیگیری فدراسیون فوتبال در بحث میزبانی و اصرار بر آن ستودنی است و امیدوارم دو مسئله مهم  VARو حضور بانوان در ورزشگاهها حل شود و بازی ایران_کره‌جنوبی به میزبانی تهران با حضور زنان و VARبرگزار شود.» 


تیم ملی ایران روز 20 مهرماه و چند روز پس از مصاف با امارات در خاک این کشور به ایران باخواهد گشت و باید آماده دیدار برابر کره جنوبی شود؛ دیداری که اینفانتیو ابراز امیدواری کرده با حضور تماشاگران زن و تکنولوژی VAR برگزار شود.


با این حال وضعیت کرونا در ایران به هیچ وجه مناسب نیست و هنوز هیچ اقدام عملی ای برای حضور تماشاگران مرد نیز در استادیوم ها نشده است. علاوه بر این آنطور که عزیزی خادم در مصاحبه‌های خود بر آن تاکید کرده، احتمالا تکنولوژی وی ای آر در روزهای پایانی سال در ایران قابل استفاده خواهد بود.


این‎‌ها 2 چالش بزرگ فدراسیون جدید هستند که باید دید چطور در روزهای آینده به آن واکنش نشان خواهند داد و چه واکنشی به درخواست های اینفانتینو خواهند داشت.


گفتنی است پیش از شیوع ویروس کرونا، دیدار ایران برابر کامبوج در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی با اصرار فیفا با حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برگزار شد؛ اتفاقی که روزی تاریخی را برای فوتبال ایران و بانوان علاقمند به فوتبال رقم زد و باید دید در آینده در کدام بازی شانس حضور دوباره در استادیوم آزادی یا هر استادیوم دیگری در ایران را پیدا خواهند کرد.

دیدگاهها