کد خبر: 1779552/1 زمان: 11:46   1400/06/22 بازدید: 1,240

سومین نشست شورای آکادمی ملی المپیک برگزار شد

نشست شورای سیاست گذاری آکادمی ملی المپیک با حضور صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، کیکاوس سعیدی دبیرکل و سرپرست آکادمی ملی المپیک و دیگر اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، سیدرضا صالحی امیری در جریان این نشست ضمن اشاره به اینکه آکادمی باید به یک مرجع علمی و تخصصی ورزش کشور تبدیل شود، گفت: آکادمی ملی المپیک نیازمند به روز رسانی در تمامی زمینه‌های علمی، سخت افزاری و ... است و باید به عنوان مرکز استعدادسازی در ورزش قهرمانی و استانداردسازی خدمات تخصصی در حوزه‌های روانشناسی ورزشی، سنجش و توسعه قابلیت‌های جسمانی و همچنین پزشکی ورزشی معرفی شود.

وی افزود: این مجموعه مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت و میان مدت بوده و سرمایه گذاری ویژه بر روی مدال آوران، باید به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی این آکادمی برای بازی های آسیایی و المپیک باشد.

 

رئیس کمیته ملی المپیک در پایان و با بیان اینکه آکادمی ملی المپیک باید مرکز پیاده سازی طرح‌های پژوهشی که قابلیت تحقق پذیری و اجرایی دارند باشد گفت: علاوه بر این، مجموعه آکادمی هم مرکزی ستادی با هدف سیاست گذاری و استاندارد سازی و هم مرکزی برای ارائه خدمات تخصصی به تیم‌های ملی می‌باشد.  

کیکاوس سعیدی در ادامه این نشست با اشاره به اینکه ما باید بیش از پیش از ظرفیت مراکز علمی استفاده کنیم ابراز داشت: آکادمی ملی المپیک باید با ارائه خدمات فنی، علمی و تخصصی، برای  غنی سازی فدراسیون‌ها در این زمینه ها و همچنین توسعه علمی ورزش اثرگذار شود.

 

برگزاری جلسه‌ای مشترک با فدراسیون پزشکی ورزشی برای برقراری ارتباط بهتر آکادمی با این فدراسیون، پیشنهاد ایجاد شورای فنی در آکادمی با مشارکت فدراسیون‌ها به منظور گزینش مربیان فنی و بدنساز تیم‌ها‌ی ملی بر اساس شاخص‌های علمی و همچنین حضور ملی‌پوشان در آزمون‌های آمادگی جسمانی به عنوان شرط اعزام به رویدادهای بین المللی از دیگر موضوعات مهمی بود که دبیرکل کمیته ملی المپیک و سرپرست آکادمی ملی المپیک در این نشست به آن پرداخت.  

 

شایان ذکر است رضا قراخانلو مشاور علمی رئیس کمیته ملی المپیک در جریان نشست شورای سیاست گذاری آکادمی ملی المپیک، به ارائه گزارشی در خصوص روند تدوین سیاست‌های کلی و راهبردی آکادمی پرداخت و در ادامه اعضای این شورا ضمن بیان دیدگاه و نظرات خود، به بحث و تبادل نظر در خصوص این سیاست‌ها پرداختند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.