کد خبر: 1780042/1 زمان: 20:30   1400/06/24 بازدید: 17,031

اوت انداز؛ خط جدید  تولید پیکان(عکس)

رقابت های لیگ برتر در فصل گذشته شاهد اوت های کم نظیر نادر محمدی بود، او به قدری خوب اوت پرتاب می کرد که خیلی زود به ترند اول فوتبال ایران تبدیل شد.

به گزارش "ورزش سه "، ازدیرباز فوتبال ایران اوت اندازهای معروف داشته است. فوتبالیست هایی که کیفیت فوتبال آنها تحت تاثیر نحوه پرتاب اوت های آنها قرار داشت و آنها را به این اسم می شناختند.


اکبر میثاقیان فوتبالیستی گلستانی که همه او را با نام ابومسلم مشهد می شناسند از اولین فوتبالیست هایی بود که این نوع پرتاب به محوطه هجده قدم را در فوتبال ایران باب کرد. پرتاب های او سرعت زیادی نداشت ،ولی با ارتفاع از بالا وارد محوطه شش قدم رقبا می شد و شرایط را برای هر خط دفاعی در صورت حضور بازیکنان قد بلند در تیم های رقیب  سخت می کرد.


سالها بعد باشگاه فجر شهید سپاسی شیراز علی علیزاده را به فوتبال ایران معرفی کرد ، علیزاده با این هنر منحصر به فرد به دو تیم استقلال و پرسپولیس هم رسید و برای این تیم ها اوت هایی می انداخت که با اوت های میثاقیان تفاوت عمده ای داشت. اوت های علیزاده با سرعت بالا و با ارتفاع تقریباً ثابت به درون شش قدم می رسید و با یک سایش می توانست تبدیل به گل شود.

 


لیگ بیستم ایران ، اوت انداز جدیدی را از تیم پیکان معرفی کرد. اوت های او با دو اوت انداز معروف قبلی تفاوت داشت. نادر محمدی مدافع وسط پیکان با سالها سابقه در ورزش پایه ژیمیناستیک در بازی های این تیم قبل از رسیدن به خط عرضی توپ را حایل خود و زمین می کرد و  با پشتکی قبل از خط اوت به زمین می رسید و توپ را با سرعتی بالا که مسافت زیادی را طی می کرد به محوطه هجده قدم رقبا می رساند. پرتاب های اوت او با این روش تا 70متر هم مسافت زمین را طی می کرددو حربه ای برای تیم مهدی تارتار در تیم پیکان شده بود.


نادر محمدی بعد ازرفتن تارتار و  چهره شدن با پیکان مجتبی حسینی  تمدید کرد تا سرمربی جدید این تیم  در برنامه های آینده تیمش روی اوت های او حساب کند.حالا از تمرینات پیکان خبر می رسد علاوه بر نادر محمدی  این تیم دو اوت انداز جدید در باشگاه دارد که می توانند همانند نادر محمدی بعد از زدن پشتک توپ را به محوطه هجده قدم رقبا برسانند.محمد طاهر امینی مهاجم تیم امید پیکان به همراه امیر حسین دوستی وینگر تیم جوانان این تیم نیز توان حرکتی نادر محمدی را درچتنه دارند و می توانند در صورت نیاز، مورد توجه مجتبی حسینی سرمربی پیکان  در فصل جدید لیگ برتر قرار گیرند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.