کد خبر: 1781852/1 زمان: 13:04   1400/07/03 بازدید: 40,344

برگی از تاریخ

اعزام دو پرسپولیسی به جبهه (عکس)

فوتبالست های زیادی در دهه 60و درزمان جنگ به جبهه ها اعزام می شدند و در کنار دیگر مردم ایران از کیان این و مرز و بوم دفاع می کردند

به گزارش"ورزش سه "، سه دهه از پایان جنگ ایران و عراق گذشته است و ما الان در روزهایی هستیم که هفته دفاع مقدس نامیده می شود. هفته دفاع مقدس برای ایرانی های متولد اوایل دهه 50و قبل از آن پر از خاطره است. خاطراتی که دهه 60مردم ایران را به خود اختصاص داده است و در آن سالها در همه جای جای ایران به آن فکر می شد. در روزهای جنگ ایران و عراق نشریات ورزشی به همراه چند نشریه محدود به فیلم و سینما و برگزاری جشنواره های فیلم فجر تنها دریچه های مردم ایران به فکر کردن به مسائلی به جز جنگ بودند.مسائلی که در صفحات دو جریده معتبر کیهان ورزشی و دنیای ورزشی آن سالها نیز به کرات دیده می شد و مسائل ورزشی گره خورده بود به جنگ و خبرنگاران ورزشی آن سالها ناگزیر به پرداختن به آن در صفحات داخلی مجله ها می شدند.

 


در تصویر منتشر شده در نشریه دنیای ورزش آن سالها و در مهرماه سال 60مطلبی دیده می شود که در آن به اعزام مرحوم مجید سبزی و ضیا عربشاهی دو هافبک پرسپولیس به جبهه های جنگ بعد از ملغی شدن بخشودگی متولدین 1337 و قبل از آن اشاره شده است.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.