کد خبر: 1782028/44 زمان: 10:49   1400/07/04 بازدید: 3,980

نهایت ریاست برای هر فرد؛ سه دوره 4 ساله

فقط در این 30 سال می توانید رییس فدراسیون باشید!

طبق اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی، برای روسای های فدراسیون های ورزشی شرط سنی تعیین شده است.

به گزارش "ورزش سه"، بر اساس اساسنامه ای که اخیرا به تصویب شورای نگهبان رسیده و باید از این پس در جریان انتخابات فدراسیون های ورزشی اجرایی شود، علاوه بر شروطی همچون التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، عدم سوء پییشینه موثر کیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی بر اساس احکام قطعی مراجع قضایی با تایید مراجع ذی صلاح؛ شرط سنی هم برای ثبت نام نامزدها در انتخابات تعیین شده است. 


یکی از مسائل مهم و قابل بحث در این اساسنامه که با اظهارات کارشناسی مختلفی نیز همراه بود، دارا بودن حداقل سن ۳۵ و حداکثر ۶۵ سال است. در حالی که پیش از این خیلی از روسای فدراسیون ها کمتر از 35 سال سن داشتند و بالای 65 ساله ها نیز بارها در فدراسیون ها ریاست کردند، اما با قانون جدید فقط یک بازه 30 ساله برای نامزدها تعیین شده است.


علاوه بر این دارای بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی و داشتن ۵ سال سابقه مدیریتی و اجرایی مرتبط با ورزش و تربیت بدنی و نیز دارا بودن شرط وثاقت و امانت سه شرط دیگر برای نامزدهای ریاست فدراسیون‌های ورزشی به شمار می‌رود.


یکی از بندهای جدید اساسنامه در خصوص فدراسیون ها نیز این است که رییس فدراسیون توسط مجمع برای یک دوره چهارساله انتخاب می‌شود و انتخاب مجدد وی برای حداکثر دو دوره دیگر (جمعا سه دوره متوالی یا متناوب) بلامانع است و تبصره دوم اینکه در صورتی رییس فدراسیون، یکی از اعضای هیئت رییسه جهانی یا رییس، نایب رییس و دبیرکل کنفدراسیون های آسیایی مربوط باشد، انتخاب مجدد وی تا زمان تصدی پست‌های مورد اشاره بیش از سه دوره بلامانع خواهد بود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.