کد خبر: 1782055/57 زمان: 12:42   1400/07/04 بازدید: 28,731

سرعت در بازی به سود ماست؛

آشوبی: پرسپولیس اشتباه استقلال را تکرار نکند

فرزاد آشوبی بازیکن اسبق پرسپولیس و استقلال  معتقد است پرسپولیس می‌تواند از اشتباهات استقلال مقابل الهلال درس بگیرد.

به گزارش "ورزش سه"، فرزاد آشوبی که سابقه قهرمانی با پرسپولیس را نیز دارد تیم الهلال را از بعد فنی مورد بررسی قرار می‌دهد و می‌گوید سرخ‌ها از یک شخصیت تیمی مطلوب برخوردارند که با آن می‌توانند الهلال گران قیمت را شکست دهند.


مشروح این مصابه را در این صفحه می‌خوانید.

 

*پرسپولیس باید به بازی سرعت دهد
الهلال تیم خوبی است که از عدم توازن رنج می‌برد؛ در حقیقت تناسب مطلوبی بین کیفیت بازیکنان این تیم در خطوط مختلف برقرار نیست. قسمت هجومی بسیار با کیفیت و بازیکنان میانی و دفاعی با کیفیت بسیار معمولی دارند که هم در کناره ها و هم در عمق فضای مناسبی به حریف برای ضربه زدن می‌دهد. این موضوع می‌تواند به این خاطر باشد که رعایت پوشش و حمایت به صورتی مطلوبی در خط هافبک و دفاعی این تیم صورت نمی‌گیرد و این می‌تواند عاملی باشد که در صورت داشتن سرعت بازی مطلوب و حرکت سریع توپ این تیم دچار مشکلات بیشتری هم بشود.

 

*سه مهره هجومی الهلال باید از کار بیفتند
مهمترین مبحث در مورد الهلال قطع ارتباط بین بازیکنان هجومی این تیم است. به ویژه قطع توپ بین بازیکن برزیلی و تکنیکی این تیم یعنی متیوس پریرا با گومیس و مارگا. بازیکنی که باتوجه به ویژگی‌های فنی‌ که دارد بسیار خلاق و غیرقابل پیشبینی بازی می‌کند که این ویژگی خیلی مهم و تاثیرگذار برای بازیکن پست شماره 10 است. تحت فشار قراردادن مداوم این سه بازیکن هجومی الهلال به منظور گرفتن عامل زمان و فضا می‌تواند راهکار بعدی حتی درصورت رسیدن توپ به این نفرات باشد. معتقدم پرسپولیس با توجه به کیفیت تیمی مطلوب و شاخصی که دارد در هر سبکی از بازی خواه پرس شدید از جلو صورت بگیرد و خواه عقب نشستن و استفاده از ضدحملات می‌تواند موفق باشد.

 

*نبودن سالم الدوساری الهلال را ضعیف می‌کند
نبودن سالم الدوساریبه علت مصدومیت  که در کنار معیوف بهترین بازیکنان عربستانی این تیم مقابل استقلال بودند هم باعث کاهش توان هجومی این تیم خواهد شد. به ویژه اینکه الدوساری بازیکنی سریع و خلاق است و از توان فیزیکی مطلوبی هم برخوردار است و به اعتقادم نبود این بازیکن می‌تواند به روند خوب پرسپولیس کمک کننده باشد.

 

 

*پرسپولیس از استقلال درس بگیرد
بخش بزرگی از عدم موفقیت استقلال در بازی با الهلال برمی‌گردد به فرایند آماده سازی این تیم، جدایی چندبازیکن موثر و حواشی و مسائلی که در فضای این تیم وجود داشت و تغییرات پر تعداد در نفرات آغاز کننده بازی که می‌تواند دلایل خاص خودش را داشته باشد. فرایند آماده سازی ابتدایی و پیش فصل وقتی با نفرات کامل صورت نمی‌گیرد این اتفاقات قابل پیش‌بینی است. هرچند معتقدم با توجه به استایل بازی استقلال حضور مهدی پور و نیک نفس می‌توانست پوشش عرضی بهتری برای فضای مقابل مدافعین استقلال به همراه داشته باشد. برای این موضوع می‌توانم این را مثال بزنم که گل اول الهلال به استقلال با بودن دو هافبک مرکزی و نگهدارنده، شاید فضای بسیار کوچکی که برای استفاده پریرا کافی بود را از می‌گرفت و خلق موقعیتی در برابر دروازه استقلال رقم نمی‌خورد. در هر حال گذشته و اتفاقات بازی استقلال می‌تواند برای پرسپولیس، دیگر نماینده کشورمان درس باشد.

 

*تیم یحی اشتباه نکند در نیمه نهایی خواهد بود
 در نهایت الهلال تیمی خوب ولی ناکافی برای قهرمانی نشان داد و تیم یحیی در صورت داشتن ایده های اثربخش فنی در این بازی و عملکرد کم اشتباه یا بهتر است بگوییم بدون اشتباهِ تاثیرگذار نفرات کاملا قابلیت شکست دادن این تیم را داراست. این را فراموش نکنیم که درمورد تیمی صحبت می‌کنیم که در سه فصل گذشته آسیا دوبار فینالیست بوده و هردوبار این کار را با نهایت کیفیت و قدرت انجام داده است. شرایطی که نشان از برتری خواهد بود در تیم پرسپولیس وجود دارد و علیرغم خریدهای بزرگ و گران قیمت الهلال، پرسپولیس با یک کیفیت گروهی و تیمی مطلوب و شخصیت بزرگ که دارد قابلیت عبور از سد این تیم را داراست.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.