کد خبر: 1782199/58 زمان: 01:34   1400/07/05 بازدید: 49,915

حریف منحصربه‌فرد ایران در راه نیمه نهایی جام جهانی

تیم ملی فوتسال ایران برای صعود به جمع 4 تیم نهایی جام جهانی باید حریفی را شکست دهد که خصوصیات جالب و منحصر به فردی دارد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتسال ایران پس از کسب پیروزی مقابل ازبکستان در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی، امروز مقابل قزاقستان قرار خواهد گرفت؛ حریفی که برای صعود به جمع 8 تیم با 7 گل تایلند را درهم کوبید.


شاگردان ناظم الشریعه از ساعت 20:30 امروز دوشنبه رودروی قزاقستان قرار خواهند گرفت؛ این تیم با 7 امتیاز (10 گل زده و 2 گل خورده) به عنوان صدرنشین از گروه A صعود کرد.


حریف تیم ملی در مرحله یک چهارم نهایی خصوصیات جالب و منحصر به فردی دارد. این تیم با بهره بردن از ستاره های برزیلی که تابعیت قزاقستان را دریافت کرده اند به دنبال صعود به جمع 4 تیم نهایی است. هدایت این تیم را کاکائو، سرمربی تیم باشگاهی غیرت آلماتی قزاقستان به عهده دارد؛ تیمی که غالب بازیکنان برزیلی قزاقستان در آن توپ می زنند. البته تاینان از جمع برزیلی های غیرت جدا شده و فصل گذشته همراه با اسپورتینگ لیسبون فاتح پرتغال و اروپا شد.

 

حسین طیبی، ستاره مصدوم تیم ملی ایران و یکی از مهره های تاثیر گذار غیرت قزاقستان در سال های اخیر زیر نظر کاکائو و در کنار ستاره های برزیلی این تیم بازی کرده و حضورش در ترکیب تیم ملی می توانست تقابلی جذاب به همراه داشته باشد. او در این بازی هم مانند 4 بازی قبلی تیم ملی در جام جهانی غایب است و مصدومیتش هنوز به طور کامل برطرف نشده است.


تاینان در تیم ملی قزاقستان، یکی از سه ضلع مثلث مخوفی است که دو ضلع دیگر آن را هیگوئیتا (دروازه بان) و دوگلاس (راس) تشکیل می دهند؛ این مثلث به ویژه در زمانی که قزاقستان روی به بازی 5 نفره می آورد، بسیار کارآمد است. هماهنگی بالای این سه بازیکن به حدی است که چشم بسته همدیگر را در زمین پیدا می کنند و همین ویژگی آنها، قزاقستان را به یکی از خطرناک ترین تیم ها در حالت پاور پلی تبدیل کرده است.

 

لئوناردو دملو ویرا هیگوئیتا سال هاست عنوان بهترین دروازه بان جهان را در اختیار دارد. این دروازه بان تبحر زیادی در کار با پا دارد و یکی از سه ضلع طلایی قزاقستان در پاور پلی به شمار می رود.

 

تیم ملی فوتسال ایران که در بازی قبلی مقابل ازبکستان بارها روی تاکتیک پاور پلی حریف دروازه خود را باز شده دید باید هوشمندانه تر در برابر قزاقستان عمل کند چرا که مثلث هیگوئیتا،  دوگلاس و تاینان در این تیم، متخصص چنین لحظاتی هستند. قزاقستان در نیمه اول بازی مرحله قبل مقابل تایلند با سه گل پیش افتاد. در نیمه دوم تایلندی ها روی به بازی 5 نفره آوردند اما به جای کم کردن فاصله، 4 گل دیگر دریافت کردند تا قزاقستان با حذف یک آسیایی به یک آسیایی دیگر برسد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.