کد خبر: 1785142/47 زمان: 23:30   1400/07/20 بازدید: 232,640

ادامه صدرنشینی ایران؛ بازگشت ژاپن به کورس صدرنشینی

لحظه به لحظه با مقدماتی جام جهانی در آسیا (ویژه)

هفته چهارم مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا با ادامه یکه تازی عربستان و توقف ایران و کره جنوبی به پایان رسید.

به گزارش "ورزش سه"، روزی که با پیروزی ژاپن بر استرالیا آغاز شد، با دو دیدار دراماتیک در غرب آسیا به پایان رسید. عربستان در شرایطی که با مصدومیت دروازه بانش مواجه شد، در نهایت توانست چین را با نتیجه 3-2 شکست دهد. از آن طرف در دبی، تیم ملی امارات در حالی که پیروزی را از دست داده بود و در آستانه شکست قرار داشت، یک تساوی از عراق گرفت.

 

در این بین تیم ایران و کره جنوبی در یکی از حساسترین بازیها به مصاف هم رفتند؛ دیداری که در نیمه نخست با نتیجه تساوی به پایان رسید و در نیمه دوم یک گل از کاپیتانهای این دو تیم باعث شد تا ایران و کره به نتیجه 1-1 برسند و جایگاه خود را حفظ کنند. همچنین پیروزی سه گله عمان و لبنان برابر ویتنام و سوریه باعث شد تا این دو تیم در جایگاه دوم قرار بگیرند.

 

روز سه شنبه فوتبال آسیا لحظات جذابی را تجربه کرد که از جمله آن می‌توان به اشکهای هاجیمه موریاسو سرمربی تیم ملی ژاپن اشاره کرد که با پیروزی بر استرالیا از شکست گریخت.

 

 

 

 


22:40- فواز القرنی سنگربان جوان عربستان به دلیل مصدومیت محمد العویس در دقیقه 69 وارد زمین شد و روی گل دوم چین مقصر اصلی بود چرا که شوت نه چندان محکم ژی وو از زیر دستان او وارد دروازه شد تا عربستان 9 دقیقه زمان تلف شده را به سختی پشت سر بگذارد. البته او در ثانیه های پایانی یک سیو درخشان داشت و مانع از این شد 3 امتیاز خانگی عربستان از دست برود. او پس از سوت پایان بازی اشک می ریخت که اینگونه توسط هم تیمی هایش مورد دلداری قرار گرفت.

 


 

 

 

 

 

22:35- هروه رنارد سرمربی تیم ملی عربستان نیز اینگونه اعتراضش را به تصمیمات داوری نشان داد. او با دخالت نیمکت نشینان سعودی و از جمله یاسر الشهرانی به سمت رختکن هدایت شد.

 


 

 
22:14- چین اینگونه توسط ژی وو به گل دوم خود رسید که در ابتدا کمک داور پرچم خود را به نشانه آفساید بودن گل بالا برد اما پس از بازبینی صحنه، این گل مورد قبول واقع شد چرا که بازیکن چینی که در آفساید بود، روی توپ اثری نگذاشت. گلی که روی اشتباه فواز القرنی سنگربان جوان عربستانی ها به ثمر رسید که به جای محمد العویس وارد زمین شده بود.

 


 


22:13- دیدار دیدنی عراق و امارات در نهایت با تساوی 2 - 2 به پایان رسید تا دو تیم همچنان در انتظار کسب نخستین پیروزی خود بمانند.

 


 

 

 

 

22:11- در آخرین ثانیه های بازی، فهد طالب گلر عراق توپ را بدین شکل از روی خط دروازه برگرداند که با وجود بازبینی صحنه توسط VAR، داور اعتقادی به گل نداشت.

 22:09- گل تساوی برای امارات در دقیقه 94! پس از یک ارسال از سمت چپ به روی دروازه، علی مبخوت با یک سر توپ، گلر عراقی ها را فریب داد و گل تساوی را به ثمر رساند.

 


 

 

 

 

21:50- بالاخره تیم ملی عراق نیز موفق شد نخستین گل خود در رقابت های مقدماتی جام جهانی را به ثمر برساند هر چند که این گل، یک گل بخودی بود. ارسال امیر العماری تازه وارد با اشتباه محمد العطاس همراه شد تا حساب کار 1 - 1 مساوی شود.

 


  

21:33- برخلاف انتظارها، لبنان موفق شد با نتیجه 3 بر 2 از سد میزبان خود سوریه عبور کند. دیداری که البته در اردن برگزار شد. سوری ها در نهمین دقیقه از وقت های تلف شده نیمه دوم بزرگترین فرصت خود برای زدن گل تساوی را به دست آوردند که ضربه سر السومة به تیر دروازه برخورد کرد. حالا لبنان با 5 امتیاز در رده سوم ایستاده است به شرطی که امارات گل دیگری به عراق نزند.

 


 

 

21:20 - عمان با کسب پیروزی 3-1 برابر ویتنام شش امتیازی شد و در رتبه سوم گروه قرارگرفت.

 


 

21:15 - سامی گل دوم عربستان را هم به ثمر رساند و نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

 


 

 

21:05- کایو نیز گل نخست امارات را به ثمر رساند. این بازیکن برزیلی با یک توپ ربایی داخل محوطه جریمه، توپ را به طاق دروازه عراق چسباند و تیمش را پیش انداخت.

 


 


21:00 - ناجی السامی با گلزنی برای عربستان باعث شده تا این تیم پیش بیفتد و در روز شکست استرالیا به کسب امتیاز 12 نزدیک شود.

 


 20:59 - تیم ملی عمان گل سوم را نیز به ثمر رساند تا شاگردان برانکو ایوانکوویچ بالاتر از ژاپن قرار بگیرند.

 


 

 

20:55 - عمان در شروع نیمه دوم با ضربه محسن الخلدی موفق شد دروازه ویتنام را برای دومین بار باز کند.

 


 

 

 


20:54- سوریه توسط عمر السومة به گل دوم رسید اما کمک داور آن را آفساید اعلام کرد. پس از بازبینی صحنه مشخص شد گل در شرایط صحیحی به ثمر رسیده و  گل سوریه مورد قبول واقع شد تا بازی 3 بر 2 شود.

 


 

 


20:50- در دقیقه 60 دیدار سوریه و لبنان، صحنه مشکوکی درون محوطه جریمه لبنان رخ داد. کریس بیث داور استرالیایی بیش از 3 دقیقه این صحنه را مورد بازبینی قرار داد و در نهایت اعتقادی به خطای پنالتی نداشت. این در حالی است که به نظر می رسید مدافع لبنان روی عمر السومة مرتکب خطای پنالتی شده بود.


 

 


20:45- شگفتی ها در اردن ادامه دارد. لبنان توسط سونی سعد به گل سوم رسید. شوت پشت محوطه جریمه این بازیکن روی تعلل و اشتباه ابراهیم عالمة نتیجه بازی را به 3 بر یک تغییر داد.

 


 

20:25 - عیسام الصبحی موفق شد در آخرین دقیقه نیمه اول برای عمان گلزنی کند. او در شلوغی محوطه جریمه دروازه را گشود تا نیمه اول با نتیجه ۱-۱ به پایان برسد.

 


 

 

20:23 - در حضور خبرنگاران از اتاق VAR ورزشگاه آزادی رونمایی شد.

 


 

 20:20- لبنان بازگشت باور نکردنی ای به بازی داشت. آنها در وقت های اضافه نیمه نخست و در دقایق 45+1 و 45+4  دو بار توسط محمد قدوح به گل رسیدند تا لبنانی ها با پیروزی عجیب 2 بر یک به رختکن بروند.

 
20:20 - عمان در بازی با ویتنام یک پنالتی از دست داده است.

  

 


 

20:17- سوریه توسط عمر السومة به گل دوم نیز رسید اما کمک داور آن را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد. کریستوفر جیمز بیث داور دیدار ایران و امارات، قاضی این بازی است. تیم کمک داور ویدیویی نیز پس از بازبینی صحنه، تصمیم کمک داور را تایید کرد.

 


 

 

19:28 - پس از سوت پایان بازیکنان تیم ملی کره جنوبی به داور بحرینی اعتراض کردند و اعتقاد داشتند که او باید اجازه زدن ضربه کرنر را می‌داد.

 


 


 

19:23- ترکیب عراق برای دیدار با لبنان اعلام شد. به نظر می رسد مهاجمین عراقی ها مورد غصب سرمربی تیم قرار گرفته است. دیک ادووکات پس از اینکه در 3 بازی موفق به گلزنی نشد، ایمن حسین و ابراهیم بایش را از ترکیب خارج کرده و علاء عبدالزهرة را در خط حمله قرار داده است. همام طارق نیز همچنان دور از ترکیب اصلی است.

 


 


 

19:16 - ترکیب عمان و ویتنام برای دیداری که از دقایقی بعد آغاز خواهد شد.

 


 


19:15 - تصویری جالب از رختکن تیم ملی عربستان پیش از بازی با چین.

 


 


19:10 - رضا قوچان نژاد: با وجود اینکه حق مان برد بود ولی یک – یک هم بد نیست و با ده امتیاز هنوز در صدر هستیم. فقط باید از این بازی درس بگیریم و خیلی دوست دارم که دلیل تعویض ها را بدانم که چرا بازیکنان خیلی دیر به زمین آمدند.

 


 19:00 - ترکیب عربستان برای بازی حساس با چین

 


 

 

18:54 - پایان بازی؛

ایران ۱ (علیرضا جهانبخش) - کره جنوبی ۱ (سون هیونگ مین)

 


 

 

18:40 - علیرضا جهانبخش زننده گل تساوی بخش تیم ملی ایران. در صحنه گل او حرکت سردار آزمون استثنایی بود.

 


 

18:25 - شوت استثنایی سعید عزت اللهی که می‌توانست بهترین گل هفته آسیا را رقم بزند.

 


 

 

18:11 - خوشحالی بعد از گل سون هیونگ مین؛ گلی که می‌تواند منجر به صدرنشینی کره بشود.

 


 

 


18:10- ترکیب تیم های سوریه و لبنان اعلام شد. عمر خریبین و عمر السومه دو مهاجم مطرح سوری ها در ترکیب اصلی حضور دارند. این آخرین شانس تیم نزار محروس برای بازگشت به کورس تیم های مدعی است.

 

 


 

 


17:45 - پایان نیمه اول بازی ایران و کره جنوبی با تساوی بدون گل.

 


 

17:30 - تنها تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی.

 


 

16:59 - سردار آزمون که اولین گل ملی اش را مقابل کره جنوبی به ثمر رساند، پس از هدر دادن پنالتی در بازی با امارات امروز ماموریت گلزنی را پیش رو دارد.

 


 


16:57 - عکس تیمی بازیکنان ایران در حالی که سون هیونگ مین کاپیتان کره جنوبی نیز کمی دورتر دیده می‌شود.

 


 

16:20 - استرالیا پس از پیروزی در 11 بازی متوالی شکست خورد.

 


 

 

 

16:00 - پس از بازی هاجیمه موریاسو برخورد عجیب و غریبی با طرفداران داشت. او به سمت سکوهای پشت دروازه رفت و به ژاپنی آنها را تهییج کرد و به نوعی نقش لیدری را برای تشویق بازیکنانش برعهده گرفت.


 

16:02- ترکیب کره جنوبی برای دیدار با ایران با آرایش 4231:

دروازه بان: کیم سونگ گیو (کاشیوا ریسول)
مدافعین: کیم یانگ گوون (گامبا اوزاکا)، لی یونگ ( چونبوک)، کیم مین جائه (فنرباغچه)، هونگ چول (اولسان)
هافبک ها: جانگ وو یانگ (السد)، هوانگ این بیوم (روبین کازان)، هوانگ هی چان (ولورهمپتون)، سون هیونگ مین (تاتنهام)، لی جائه سونگ (ماینتس)
مهاجم: هوانگ یوی جو (بوردو)

 


 

 

15:48 - اشکهای هاجیمه موریاسو سرمربی ژاپن در حاشیه بازی مقابل استرالیا.

 


 

15:41- ترکیب تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی

علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، سعید عزت‌الهی، علیرضا جهانبخش، احمد نورالهی، مهدی طارمی، وحید امیری، محمدحسین کنعانی‌زادگان، علی قلی‌زاده و سردار آزمون

 


 

15:40 - در اولین بازی امروز، تیم ملی ژاپن با کسب پیروزی شیرین برابر استرالیا شش امتیازی شد.

 


 

 

 

 

15:30 - ژاپن روی گل به خودی عزیز بهیچ در آخرین دقایق بازی از حریف پیش افتاد.


 

15:12 - خطا روی بازیکن استرالیا، ابتدا پنالتی تشخیص داده شد اما داور با VAR متوجه شد که خطا بیرون محوطه انجام شده است. با این حال شوت استثنایی هراستیچ زیر طاق دروازه ژاپن قرار گرفت.

 


 

14:47 - یویا یوشیدا پس از درگیری با هواداران عربستان در بازی قبلی، در نیمه اول بازی با استرالیا نمایش درخشانی داشت.

 


 

14:40 - پیروزی ژاپن در مقابل استرالیا، این تیم را در کنار عربستان و استرالیا شش امتیازی خواهد کرد.

 


 

14:30- نیمه اول بازی ژاپن و استرالیا با پیروزی میزبان به پایان رسید.

 


 

14:08 - بازی تیمهای استرالیا و ژاپن در حضور پرتعداد طرفداران دو تیم برگزار می‌شود.

 


 

14:00 - استادیوم سایتاما 2002 همان ورزشگاه معروفی است که از اولین جام جهانی قاره آسیا میزبانی کرد.

 


 

13:54 - تیم ملی ژاپن موفق شد دروازه استرالیا را باز کند. وی ای آر هم این گل را تائید کرد.


 

 

13:30 - بازی استرالیا و ژاپن در حالی برگزار می‌شود که هر دو تیم سرمربیان بومی در اختیار دارند.

 


 

13:15 - ترکیب تیم ملی استرالیا برای بازی با ژاپن.

 

13:00 - ترکیب تیم ملی ژاپن برای بازی با استرالیا.

 

 


 

ژاپن - استرالیا (ساعت 13:44 - گروه B - استادیوم "سایتاما")
استرالیا 11 پیروزی متوالی را در مسابقات رسمی فیفا رقم زده و حالا اگر در ژاپن امتیاز بگیرد، تیم موریاسو را وارد بحرانی عمیق خواهد کرد. ژاپن و استرالیا مثل ایران و کره جنوبی در سه دوره اخیر مقدماتی جام جهانی باهم دیدار کردند که تیم سامورایی هرگز برابر ساکروس‌ها (لقب تیم ملی استرالیا) شکست نخورد.


اگر شاگردان گراهام آرنولد بتوانند ژاپن را شکست دهند و عربستان در خانه چین را از پیش رو بردارد، اختلاف ژاپن با منطقه صعود به 9 امتیاز افزایش خواهد یافت که این یک سناریوی غیرقابل تصور برای ادامه کار سرمربی ژاپنی‌هاست.

 

 


 

 

ایران - کره جنوبی (ساعت 17:00 - گروه A - استادیوم "آزادی")
کره جنوبی در 4 دهه گذشته هرگز در ورزشگاه آزادی پیروزی نشده و در 10 بازی اخیر نیز نتوانسته ایران را شکست دهد؛ بنابراین صدرنشینی در پایان هفته چهارم چیزی شبیه به یک عملیات غیرممکن برای شاگردان پائولو بنتوست. اما تیمی که هفته گذشته سوریه را با گل دقایق پایانی ستاره اش سون هیونگ مین شکست داد، امیدوار است با درخشش ستاره‌های شاغل در اروپا از پس تیم اسکوچیچ بر بیاید.


در سه بازی اخیر امارات، سوریه و عراق روی هم توانستند سه شوت به دروازه ایران بزنند که این نشان می‌دهد کره جنوبی حتی برای خلق موقعیت نیز کار سختی پیش رو دارد.

 

 


 

سوریه - لبنان (ساعت 19:30 - گروه A - ورزشگاه "کینگ عبدالله امان")
سوری‌ها که موفق به دریافت امتیاز میزبانی نشدند، امروز در اردن به مصاف حریف خود خواهند رفت.  تیم نزار محروس با حضور عمر السومه و عمر خریبین در حالی پای به این دیدار خواهد گذاشت که با یک امتیاز در قعر جدول قرار دارد اما فرصت این را خواهد داشت تا با کسب سه امتیاز شرایطش را تغییر دهد.


اوضاع برای لبنان هم چندان مساعد نیست. این تیم با دو امتیاز پایین تر از امارات قرار گرفته اما نکته مهم این است که باتوجه به بازی رودرروی امارات و عراق، برد در این بازی، آنها را احتمالا به منطقه پلی آف خواهد رساند. باتوجه به غیبت ازبکستان و قطر، این بهترین فرصت برای حضور در پلی آف خواهد بود.

 

 


 

 

عمان - ویتنام (ساعت 19:30 - گروه B - ورزشگاه "سلطان قابوس مسقط")
دوئل ویژه این بازی بین برانکو ایوانکوویچ و هانگ سئو پارک سرمربیان دو تیم خواهد بود. آنها در بازیهای آسیایی 2002 در قالب تیمهای ملی ایران و کره جنوبی به مصاف هم رفتند که برتری برانکو بر پارک سبب شد تا مسیر این سرمربی جوان به کلی تغییر کند.


عمان تیمی است که با پیروزی بر ژاپن توانسته معادلات این گروه را برهم بزند و حالا چند ساعت پس از بازی ژاپن برابر حریف سرسخت به نام استرالیا، فرصت این را دارد تا با کسب پیروزی جایگاهش در جدول را بهبود بخشد. عمان هر سه بازی سخت را انجام داده و حالا برانکو در نیمه دیگر رقابتها به دنبال شگفتی سازی خواهد بود.

 

 


 

امارات - عراق (ساعت 20:15 - گروه A - ورزشگاه "زعبیل دوبی")
فن مارویک بسیار خوش شانس است که با کسب 2 امتیاز از سه بازی، همچنان در جایگاه سوم گروه قرار دارد. آنها پس از باخت به ایران دوباره در یک بازی خانگی به میدان می‌روند و این فرصت بسیار خوبی برای ریکاوری و رسیدن به فرم مطلوب خواهد بود.


باتوجه به شرایط سوریه و لبنان، این دیدار به نوعی جنگ رسیدن به پلی آف نیز تلقی می‌شود و دو تیم پرستاره و پرانگیزه برای رسیدن به جایگاه سومی تلاش می‌کنند.

 

 


 

عربستان - چین (ساعت 20:30 - گروه B - ورزشگاه "کینگ عبدالله جده")
عربستان بی سروصدا به سوی دومین جام جهانی متوالی اش حرکت می‌کند و در این راه به دنبال دومین پیروزی متوالی در خانه برابر تیمی از شرق آسیا خواهد بود تا شاید به صدر جدول نیز برسد.


سعودی ها در این بازی بهترین بازیکن خود یعنی سالم الدوساری را در اختیار نخواهند داشت اما با حضور سلمان الفرج در خط میانی به مصاف تیم چین می‌روند. پیروزی عربستان در این بازی اهمیت زیادی برای آنها خواهد داشت چرا که بازی بعدی برابر استرالیا خواهد بود؛ نباید از یاد برد که تیم هروه رنار 8 پیروزی متوالی به دست آورده و یکی از سرحال ترین تیمهای آسیایی است.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.