کد خبر: 1785504/1 زمان: 23:15   1400/07/21 بازدید: 1,991

صدقی: برای کسب آمادگی به دوبی می رویم

رئیس انجمن اسکیت گفت: اعزام تیم‌های ملی هاکی روی یخ به مسابقات امارات با هزینه حامی مالی و بدون دریافت یک ریال از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک صورت می‌گیرد.

به گزارش ورزش سه به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، کاوه صدقی در نشست خبری درباره اعزام تیم‌های ملی هاکی روی یخ مردان و زنان به مسابقات کاپ دبی در کشور امارات اظهار داشت: ما بعد از ۱۱۱ سال بعد از راه‌اندازی فدراسیون جهانی هاکی، این رشته را در ایران راه‌اندازی کردیم که آن هم به واسطه ایجاد پیست یخ بازار بزرگ بود.

 

وی افزود: هدف اصلی از حضور در این رویداد کسب آمادگی برای مسابقات جهانی در قرقیزستان و همچنین مسابقات آسیایی در اردیبهشت سال آینده است.


رئیس انجمن اسکیت هاکی ادامه داد: کاپ امارات توسط یک گروه روسی برگزار می‌شود. قبلاً یکبار در این تورنمنت با حضور بازیکنان خارج از کشور شرکت کردیم که تیم به مقام سوم رسید اما در این دوره با بازیکنان داخلی شرکت می‌کنیم و هدفمان کسب تجربه و آمادگی برای جام جهانی قرقیزستان است.

 

 

وی تاکید کرد: به دنبال مدال نیستیم و می‌دانیم که کارمان سخت اسا اما می خواهیم یک تجربه خوب در کنار بهترین‌های دنیا داشته باشیم. ضمن اینکه در گروه سختی هم قرار داریم.

 

صدقی عنوان کرد: اعضای تیم‌های ملی هاکی روی یخ را بازیکنان اینلاین هاکی تشکیل می‌دهند. یک ریال هم بودجه برای اعزام از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نگرفته‌ایم و با اسپانیا به امارات می‌رویم.


وی افزود: هاکی روی یخ ورزش پولدارها نیست و بیشتر نفرات از جنوب تهران و همچنین سایر شهرها هستند که ساعت‌ها تلاش می‌کنند تا در این رشته فعالیت داشته باشند.

 

رئیس انجمن اسکیت هاکی تصریح کرد: هزینه تجهیزات این رشته یک  گرفتاری بزرگ برای ورزشکاران این رشته است. شاید هاکی روی یخ در دنیا رشته گرانی باشد اما در ایران شرایط متفاوت است و اگر استعدادی را پیدا کنیم، به طور کامل حمایت خواهیم کرد.

 

وی درباره شرایط مسابقات دبی گفت: تیم ایران در بخش مردان با تیمی از روسیه و یک تیم به نام «آل استارز» همگروه است. تیم زنان هم با روسیه و امارات بازی می‌کند.

 

صدقی تاکید کرد: سطح مسابقات بسیار بالا است. ما هم به همین دلیل در این تورنمنت شرکت می‌کنیم. الان در پایین ترین سطح در این رشته هستیم. هر چقدر که در مسابقات مختلف شرکت کنیم و قطعا بالاتر خواهیم آمد.  خوشبختانه توسعه این رشته سرعت خوبی دارد. به طوریکه در مشهد و کیش پیست‌های یخ در حال ایجاد است.

 

همچنین در ادامه این نشست فرزاد هوشیدری کاپیتان و مربی تیم مردان گفت: کارمان سخت است. ما در سال ۸۴ در اینلاین هاکی هدفگذاری قهرمانی آسیا را داشتیم که به این مهم نیز رسیدیم البته در همان تیم و در اولین رویدادی که شرکت کردیم، نتیجه خوبی نگرفتیم اما مسأله مهم نتیجه نهایی بود. بر همین اساس به این مسابقات دبی به عنوان یک رویداد تدارکاتی نگاه می‌کنیم تا برای مسابقات آسیایی و جهانی آمادگی لازم را کسب کنیم.

 

وی افزود: ما یک برنامه چهار ساله برای این تیم در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم در دسته ٢ آسیا و دسته سوم جهان حضور پیدا کنیم. هاکی روی یخ یک رشته نوپا است و نیاز به حمایت دارد و مطمئن هستم به اهدافمان می‌رسیم.

 

رامین عتیقه چی دبیر فدراسیون اسکیت نیز عنوان کرد: در گذشته در آرزوی یک خبر از این رشته بودیم، اما حالا شرایط بسیار فرق کرده و این امیدوارکننده است. اعضای تیم هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند.  امیدواریم در آینده و در مسابقات جهانی مدال‌آور نیز باشیم و امیدوار تحقق این هدف هستیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.