کد خبر: 1787136/29 زمان: 14:02   1400/07/30 بازدید: 20,740

بازیکن سابق مارسی:

اصلا یادم نمی‌آمد روزی برابر مسی بازی کرده‌ام!

استیو مارلت مهاجم سابق تیم ملی فرانسه و باشگاه مارسی یک بار برابر مسی به میدان رفته ولی آن بازی را به خاطر نمی آورد.

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی حالا به گمان برخی، بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است ولی زمانی کمتر کسی او را می شناخت.

7 اکتبر 2004 بارسلونا با هدایت فرانک رایکارد و در فیفا دی که بسیاری از ملی پوشان این تیم در دسترس نبودند، در یک ورزشگاه راگبی با حضور 13 هزار هوادار برابر مارسی قرار گرفت و در نهایت بازی بدون گل مساوی شد.

در دیداری که تعویض های بسیاری انجام شد و بارسلونا با ترکیبی از بازیکنان آکادمی لاماسیا و ذخیره خود در میدان حاضر شده بود. خبری از دکو، رونالدینیو، ژاوی، اینیستا و... ستاره های بزرگ بارسا نبود ولی لیونل مسی 17 ساله فرصت حضور در ترکیب اصلی را پیدا کرد. 

 

 

 

 

هیچکس او را نمی شناخت و جالب اینکه در تیم مقابل یعنی مارسی نیز سمیر نصری حضور داشت. این دو استعدادهای بزرگ تیم خود بودند و آن مقطع کسی نمی دانست که روزی تبدیل به چه ستاره های بزرگی خواهند شد.

 

آن اولین بار بود که لیونل مسی در کشور فرانسه به میدان رفت و کریستوف بوشت رئیس وقت مارسی خاطره جالبی از او دارد:« یادم است به خوان لاپورتا گفتم که در تیم مان سمیر نصری را داریم و به بازی او خوب دقت کن. لاپورتا در پاسخ گفت در عوض ما لیونل مسی را داریم که روزی بهترین بازیکن دنیا می شود و بهتر است تو هم به بازی او خوب توجه کنی.»

 

 

 

 

مسی در آن بازی همه جای زمین بود و با حرکات خود چشم ها را خیره کرد. بیسنته لیزارازو ستاره بزرگ فوتبال فرانسه و باشگاه های مارسی و بایرن مونیخ نیز در میدان حضور داشت ولی اصلا آن بازی را به یاد نمی آورد.

استیو مارلت نیز خاطره گنگی از آن مسابقه دارد:« اخیرا برایم تعریف کردند که برابر مسی بازی کرده ام در حالی که واقعا آن بازی را به یاد نمی آوردم و الان هم خاطره ای گنگ از آن دارم. فقط یادم است که یک پسر جوان با توپ کارهای تکنیکی انجام می داد و بسیار هم سریع بود. او را نمی شناختیم ولی بعدها بهترین بازیکن دنیا شد.»

 

لیونل مسی یکشنبه شب بار دیگر در مارسی به میدان خواهد رفت ولی این بار با پیراهن پی اس جی و بازی هم دوستانه نخواهد بود. این لوکلاسیک فوتبال فرانسه است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.