کد خبر: 1787628/47 زمان: 20:46   1400/08/02 بازدید: 8,133

جشنواره گل آژاکس در مهم‌ترین بازی هفته هلند(عکس)

آژاکس با ارائه یک نمایش قاطع موفق شد با پنج گل آیندهوون را شکست دهد.

به گزارش "ورزش سه"، دیدار تیمهای آژاکس و پی اس وی آیندهوون مهمترین بازی این هفته اردیویسه هلند بود که البته در سایه بازی‌های جذاب امروز فوتبال اروپا باقی ماند؛ با این حال 53585 تماشاگر حاضر در ورزشگاه یوهان کرویف از تماشای این بازی احتمالا لذت کامل را برده‌اند.

 

اولین موقعیت این بازی در دقیقه 2 و توسط بازیکنان آیندهوون خلق شد؛ جایی که ضربه سر وینیسیوس از داخل محوطه جریمه توسط دروازه‌بان مهار شد تا دروازه آژاکس بسته بماند.

 

با این حال در دقیقه 19 دوشان تادیچ موفق شد با خلق یک موقعیت زمینه ساز اولین گل آژاکس شود. پاس او به استیون برگویس رسید و او از داخل محوطه جریمه موفق شد دروازه را باز کند.

 

در ادامه نیمه هر دو تیم موقعیت‌هایی را داشتند اما دروازه‌ها بسته ماند تا آژاکس با پیروزی به رختکن برود.

 

شروع نیمه دوم نیز با حملات پی اس وی همراه بود اما ضربه ماریو گوتزه گل نشد. برخلاف جریان بازی 10 دقیقه بعد دوباره تادیچ زمینه ساز گل تیمش شد. این بار سباستین هالر بود که موفق شد از داخل محوطه شش قدم گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

 

با این حال آژاکس بر حملاتش ادامه داد تا اینکه در دقیقه 65 گل سوم با ضربه آنتونی به دست بیاید. او با پای چپ و از داخل محوطه جریمه دروازه حریف را گشود.

 

در شرایطی که پس از این گل کار تمام شده به نظر می‌رسید، آژاکس گل چهارم را هم در دقیقه 75 زد تا جشنواره گل شاگردان اریک تن هاگ همچنان ادامه داشته باشد.

 

این اما پایان کار نبود و در حالی که همه منتظر سوت پایان مسابقه بودند دوشان تادیچ موفق شد گل پنجم آژاکس را هم وارد دروازه آیندهوون کند تا شاگردان تن‌هاگ به یک پیروزی شیرین و پرگل دست پیدا کنند.

 

با این نتیجه آژاکس به بیست و پنجمین امتیاز خود از 10 بازی رسید و با ایجاد اختلاف چهار امتیازی نسبت به آیندهوون صدرنشین ماند. حالا فاینورد با علیرضا جهانبخش هم فرصت این را خواهد داشت تا با کسب یک برد به رتبه دوم برسد.

 

 

 

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.