کد خبر: 1787756/47 زمان: 13:41   1400/08/03 بازدید: 26,996

اولیایی: مجوز حرفه‌ای پرسپولیس و استقلال صادر نشد

حذف یک سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان 2022؟

کاظم اولیایی عضو کمیته صدور مجوز حرفه‌ای از رد درخواست پرسپولیس و استقلال برای این مجوز خبر داد.

به گزارش "ورزش سه"، مدیرعامل پیشین استقلال در این خصوص گفت: همانطور که می‌دانید ماجرای مجوز حرفه ای در کشور عربستان هم سروصدای زیادی کرده و باشگاه الاتحاد حذف شده. ما هم هیچ ارفاقی برای هیچ تیمی قائل نشدیم و جدی و مصمم مدارک را بررسی کردیم. روال کار ما هم مشخص است و ابتدا مدارک را از دپارتمان گرفتیم و سپس بررسی را انجام دادیم و در نهایت کار به کمیته استیناف خواهد رسید.

 

او همچنین با اشاره به تیمهای حذف شده اظهار داشت: نکته کاملا روشن است و ما بعد از بررسی به این نتیجه رسیدیم که فقط فولاد و سپاهان و گل گهر از بین 16 تیم توانستند مجوز حرفه ای بگیرند و پرسپولیس و استقلال به عنوان دو نماینده ایران نتوانستند مدارک کامل را ارائه کنند.

وی در پاسخ به دلایل این موضوع گفت: اینطور نیست که فقط یک ایراد مشخص مثل بدهی به یک خارجی وجود داشته باشد و 75 مورد وجود داشته که در برخی از این موارد باشگاه های پرسپولیس و استقلال نتوانستند در نکات مختلف به موفقیت برسند و به همین خاطر مجوز حرفه ای نگرفتند.

اولیایی در مورد روند صدور این مجوز توضیح داد: ابتدا ما مدارک را از دپارتمان گرفتیم و بعد در کمیته بدوی بررسی کردیم و این حکم صادر شد. حالا پرسپولیس و استقلال از روز شنبه این هفته یعنی یک آبان، تا پایان هفته فرصت دارند تا به آن اعتراض کنند و کمیته استیناف بررسی کند.

 

او همچنین اعلام کرد که در صورت حذف پرسپولیس و استقلال، باتوجه به اینکه فوتبال ایران تنها سه نماینده اش مجوز حرفه ای گرفته اند، با حذف سهمیه چهارم مواجه خواهد شد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.