کد خبر: 1787791/47 زمان: 15:56   1400/08/03 بازدید: 29,016

آیا شکایت پادوانی باج‌خواهی از استقلال است؟

زیر و بم شکایت 9 میلیون دلاری مدافع برزیلی

کارشناس حقوقی فوتبال ایران می‌گوید که پادووانی رقم بسیار بالایی را درخواست کرده تا اگر در دادگاه هم پایینتر آمد، رقم قابل قبولی را دریافت کند.

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه استقلال در حالی با پرونده شکایت پادوانی برای دریافت غرامت مواجه شده که این بازیکن در لیگ هفدهم با مصدومیت شدید از ناحیه کمر مواجه شد و دیگر هرگز نتوانست به فوتبال ادامه دهد و حالا به دنبال دریافت 9 میلیون دلار غرامت از باشگاه استقلال است.

رسول باختر کارشناس حقوقی درباره شکایت پادوانی از باشگاه به cas توضیح داد: بحث غرامتی که برای سلامتی مطرح می‌شود فاکتورهای زیادی دارد، مهم‌ترین فاکتور، قصور باشگاه است. اینکه برای بازیکن در زمین مسابقه مصدومیتی پیش بیاید باعث نمی‌شود که بتواند از باشگاه کل هزینه را بگیرد. باشگاه باید هزینه های درمانی این بازیکن را در بازه زمانی قرارداد و دستمزدش را هم تا آخر قرارداد پرداخت می‌کرد. برای مثال اگر بازیکن قرارداد دو ساله داشته باشد و در همان ماه اول دچار مصدومیت شود، باید تا پایان دو سال پرداخت شود.

 

وی ادامه داد: در مورد پادوانی یک مقدار سخت‌تر می‌شود از آن جهت که باشگاه کاری نکرده که بخواهد مبلغی پرداخت بکند و قصوری نداشته و فوتبال است و مصدومیت هایی دارد. اگر اثبات شود که باشگاه استقلال قصوری داشته برای مثال بازیکن دچار این مشکل می‌شود، اگر باشگاه تیم پزشکی قوی داشت یا برگزارکننده مسابقه تیم خوبی داشت این اتفاق برای بازیکن نمی‌افتاد. این مساله باید اثبات شود و بعد از آن مبلغی را به عنوان غرامت مطالبه بکنند.

 

باختر توضیح داد: با توجه به اتفاقاتی که در آن بازه زمانی افتاد و فکر می‌کنم پزشک ایشان آقای دکتر نوروزی بود که جزو بهترین پزشک های ایران در این حوزه بودند و سریعا در خوزستان عمل جراحی انجام دادند و تا آنجا که مشخص است باشگاه استقلال کوتاهی در آن بازه نداشت و بهترین تلاش ممکن را انجام داد. صحبت‌ هایی می‌شود که هزینه های درمانی را پرداخت نکردند و درمان مناسبی نداشتند که اثبات این مسائل برای وکلای آقای پادوانی سخت است. اگر بتوانند اثبات ‌کنند باشگاه استقلال در این پروسه قصوری کرده که این قصور طبق نظریه پزشکی منجر به اتفاقات و مشکل برای ایشان شده، پادوانی می‌تواند این مبلغ را مطالبه کند ولی اگر نتوانند اثبات کنند بخاطر قصور استقلال این اتفاق افتاده چون خود مصدومیت شاید مصدومیتی بوده که این اتفاق جزو عواقبش باشد و اتفاقی که ما امروز می‌بینیم ماحصل برخورد کاملا غیرعمدی بود که در زمین اتفاق افتاد و چه بسا شاید بهترین تیم های پزشکی هم در هر کشوری بود شاید این اتفاق بد برای ایشان می‌افتاد.

 

این کارشناس حقوقی فوتبال در واکنش به رقم های مطرح شده برای غرامت عنوان کرد: من حس می‌کنم اعداد را بالا گفتند که بتوانند پایین تر از آن را دریافت بکنند اما حس من این است اگر بتوانند قصورشان را ثابت کنند، با توجه به مبالغی که دیه داخلی ما در آن زمان بود و دیه ای که خارج از ایران است مبالغ بسیار بالایی باید باشد برای مسائل این چنینی که ایشان دیگر مادام‌العمر نمی‌توانند راه بروند اما ۹ میلیون مبلغ بالایی است و شاید مطالبه حقوقی و این موارد را هم اضافه کرده باشند ولی باید دادخواست آنها را ببینیم که چه چیزهایی نوشتند و اینکه آیا باشگاه استقلال دفاعی داشته یا نه. اگر تیم استقلال خوب دفاع کرده باشد می‌توانند از خطر ۹ میلیون رهایی پیدا کنند اما اگر خوب دفاع نکرده باشند و وکلای پادوانی یک دادخواست خوبی را نوشته باشند قطعا باشگاه استقلال می‌تواند با این خطر مواجه شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.