کد خبر: 1788070/47 زمان: 17:39   1400/08/04 بازدید: 17,792

او باید با ادله و مستندات به فدراسیون می‌رفت؛

فنایی: اگر قنبرزاده لاپوشانی کرده، مجرم است

محمد فنایی پیشکسوت داوری اعتقاد دارد مسئولان فدراسیون فوتبال باید هرچه سریعتر به صحبت‌های شب گذشته در فوتبال برتر ورود کنند.

به گزارش ورزش سه، محمد فنایی پیشکسوت داوری فوتبال ایران در واکنش به صحبت های وحید صالحی درباره فساد در داوری گفت: آقای وحید صالحی باید برای چیزی که در رسانه پربیننده مطرح می‌کند مدرک داشته باشد. من نمی‌گویم که این اتفاقات در فوتبال نیفتاده اما حداقل برای من بعد از ۵۰ سال اینکه چه کسی و چگونه است اثبات نشده است.

 

او ادامه داد: ما مرجع قانونی داریم و ایشان باید مدارکی که دارد مستند و ادله پسند باشد که بتواند حرف هایش را ثابت کند وگرنه خودش هم به مشکل می‌خورد بنابراین من فقط تا این اندازه می‌توانم بگویم. می‌توانم بگویم این اتفاقات بوده ولی اینکه چه کسی بوده من در جریانش نبودم. آقای صالحی آدم عاقل و بالغی است و قطعا با اطلاعات آمده و طوری صحبت می‌‌کند که موضوعات برای خودش قابل اثبات است.

 

فنایی در واکنش به ادعای صالحی درباره ایجنت داشتن داورها توضیح داد: این حرف ها گفته آقای صالحی است. اگر من بگویم ایشان درست می‌گویند خودم هم در چاله می‌افتم و باید اثبات کنم بنابراین هر اتفاقی ممکن است افتاده باشد و حتما برای این صحبت‌ هایش مدرک دارد. آقای صالحی بچه مهدکودکی نیست و هر چیزی می‌گوید باید به اثبات برسد. 

 

وی در واکنش به صحبت های قنبرزاده و تایید این مساله اظهار داشت: آقای قنبرزاده چرا اقدام نکرده؟ پس ایشان هم مجرم است. هر کس بگوید این مساله را قبول کردم، مسئولیت داشته که اقدام بکند و اگر اقدام نکرده او هم لاپوشانی کرده و شک و شبهه هم در موردش پیش می‌آید. خیلی ها تصور می‌کنند ایشان هم متهم بوده است. باید بگوید چه کسانی بودند وگرنه خودش هم در مظان اتهام است.

 

فنایی افزود: فدراسیون الان مقصر است؛ وقتی فردی که خودش جزئی از فدراسیون بوده صحبت‌هایی کرده، چرا فدراسیون عکس‌العمل نشان نداده؟ این نشانه این است که ممکن است این اتفاقات افتاده باشد که لاپوشانی می‌کنند. من آنها را هم مثل آقای قنبرزاده متهم می‌دانم چون فدراسیون به هر حال باید پاسخگو باشد.

 

پیشکسوت داوری فوتبال ایران ضمن تاکید بر ورود نهادها به این مساله، گفت: این موضوع، موضوع رشوه و پولشویی است‌. تمام این ها قانون دارد و اگر این اتفاقات بیفتد باید اصل نود مجلس هم وارد شود. 

 

او در پایان اظهار داشت: من یک کارشناسم و اگر بخواهم صحبت کنم و بگویم این مسائل وجود دارد من هم باید وارد گود بشوم. من هم شنیدم کسانی بودند که این اتفاقات افتاده اما اینکه برای خودم اثبات شود، قابل هضم نبوده است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.