کد خبر: 1791740/1 زمان: 10:08   1400/08/22 بازدید: 4,403

تنها تیراندازی هستم که امتیاز کامل را در جهان دارم

فروغی: برای بورسیه‌ نشدن اعتراض کردم

تیرانداز کشورمان نسبت به عدم معرفی به عنوان بهترین بهترین‌های تیراندازی جهان و قرار نگرفتن در لیست بورسیه‌های IOC واکنش نشان داد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، جواد فروغی در خصوص عدم اعلام‌ نامش برای معرفی به IOC جهت دریافت بورسیه، اظهار داشت: من ابتدا در جریان معرفی‌ها نبودم و وقتی تصمیم‌گیری‌ها انجام شد ،مطلع شدم. با آقای مبینی، سرپرست فدراسیون تماس گرفتم و اعتراض خودم را اعلام کردم و وی گفت پیگیری خواهد کرد البته ظاهرا وقتی اعتراض کردم اسم را اعلام کرده‌ بودند.

وی در ادامه افزود: تماسی هم با صالحی‌امیری داشتم و اعتراض خودم را اعلام کردم. به آقایان صالحی‌امیری و مبینی گفتم که تکلیف کسی که در تیراندازی شانس کسب مدال دارد، مشخص است.علی رغم اعتراضی که کردم امیدوارم تغییرات انجام شود اگر هم انجام نشد هم دیگر تصمیمی است که این بزرگان گرفته‌اند.

تیرانداز طلایی کشورمان در المپیک توکیو در خصوص معرفی تپانچه‌زن آلمانی به عنوان بهترین تیرانداز سال در شرایطی که فروغی در  هر سه رویداد اخیر خود صاحب مدال طلا شده است، گفت: این یک اشتباه بود که خودشان هم بر صحت آن صحه گذاشتند. ما اعتراض خود را به 5 تا 7 نفر از  مسئولین و اعضای هیئت اجرایی فدراسیون جهانی اعلام کردیم. جالب این بود که همه آنها به اتفاق می‌گفتند که بهترین ورزشکار سال جهان در تپانچه مردان من هستم ولی گفتند نحوه خروجی و برداشت از جلسه انتخاب بهترین ورزشکار متفاوت بوده است. رئیس فدراسیون جهانی به اعضا اعلام کرده که کسی که جام ریاست فدراسیون جهانی طلای انفرادی گرفته انتخاب شود.

وی در پاسخ به این سوال که یعنی مدال این جام را بالاتر از مدال المپیک در نظر گرفتند، گفت: بله دقیقا همین‌طور بوده است. در واقع عنوان بهترین ورزشکار سال با این انتخابی که داشتند متناسب بود. هم ما و‌ هم برخی دیگر از تیراندازان اعتراض کردیم و همه درخواست داشتیم عنوان این انتخاب را برترین تیرانداز جام ریاست فدراسیون جهانی بگذارند نه برترین تیرانداز سال.
 
 

فروغی یادآوری کرد: فرض کنید فدراسیون جهانی  فوتبال بین بازیکنان بزرگ جهان مثل مسی، رونالدو و ... یک مسابقه برگزار کند و عملکرد کل سال آنها را کنار بگذارد و هر کسی در این مسابقه برنده شد بهترین فوتبالیست سال شود. آیا این اتفاق ممکن است؟این تصمیم جایگاه فدراسیون جهانی را پایین آورد.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا اعتراض خود را رسما اعلام‌خواهد کرد، گفت: ما سه کانال برای اعتراض داریم اول از طریق فدراسیون خودمان است به فدراسیون جهانی، دوم از کمیته ملی المپیک کشورمان به IOC و سوم نیز از طریق کنفدراسیون تیراندازی آسیا. البته اعتراض‌های ما تا الان به گوش آنها رسیده و پاسخ آنها یک دفاع کورکورانه از یک تصمیم جاهلانه است.

 

فروغی افزود: تنها سه چهار مسابقه در سال گذشته برگزار شد و همه مدال‌های طلا نیز برای من بود. تنها تیراندازی که در فدراسیون جهانی امتیاز کامل 8 هزار را دارد من هستم. در سایر بخش‌ها هیچ کس امتیاز کامل را نگرفته است.

تیراندازی کشورمان که در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی لهستان به مدال میکس رسیده بود، خاطرنشان کرد: درست است تیراندازی آلمانی در چند مسابقه اخیر خود مدال نگرفته اما تیرانداز خوبی است و‌ جایگاه خود را به عنوان یک تیرانداز خوب حفظ کرده است. علی رغم احترامی که برای او قائل هستم، نمی‌توانست عنوان بهترین بهترین‌ها را کسب کند. او فقط در جام لهستان بهترین بود و مدال انفرادی بود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.