کد خبر : 1794010 | 03 آذر 1400 ساعت 14:13 | 21,553 بازدید | 36 دیدگاه

اگر تماس گرفتند بگو سیگار را ترک کنند؛

خیابانی به میثاقی: عجب شهامت و خلاقیتی !

گزارشگر باتجربه فوتبال کشور با انتشار متنی از آیتم جنجالی برنامه فوتبال برتر و پخش آن حمایت کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، آخرین برنامه فوتبال برتر در حالی به انتها رسید که هواداران پس از نزدیک به دو سال فرصت حضور در استادیوم آزادی را پیدا کرده بودند و شاهد بخش‌های جدیدی با حضور هواداران در این برنامه بودیم. قسمت‌هایی که البته برخی از آنها از جمله شرایط ورود هواداران به استادیوم و همینطور آیتمی که در مورد سیگار کشیدن تماشاگران روی سکوها پخش شد، تلخ و هشداردهنده بودند.


پس از پخش تصاویر بدون سانسور و روتوش سیگار کشیدن افراد در ورزشگاه آزادی در بازی استقلال و نساجی، نقدهای زیادی به محمد حسین میثاقی و برنامه فوتبال برتر وارد شد. نقدهایی که معتقد بودند برنامه فوتبال برتر نباید تصاویر سیگار کشیدن افراد را بدون سانسور پخش کند و این حرکت می‌تواند تبعات زیادی برای افراد داشته باشد. حالا اما جواد خیابانی، با انتشار متنی از این حرکت میثاقی تقدیر کرده و آن را شجاعانه خوانده است.

 

متن جواد خیابانی برای محمدحسین میثاقی را در ادامه می‌خوانید.

محمدحسین میثاقی عزیزم، سلام ...
این جملات را به عنوان فردی که چند تا کتاب جامعه شناسی خوانده و فرهنگ اجتماعی این مردم را تا حدی می‌شناسد و در میان مردم زندگی می‌کند، می‌نویسم چون حس میکنم رسانه ما باید چهره‌های واقعی جامعه را نمایش بدهد تا کمی هم درد را تحمل کنیم . ما اگر درد نکشیم اصلاح بی‌معنی است؛ برای همین من از تصاویر سیگار کشیدن بچه‌ها در ورزشگاه غصه خوردم و دردی جانکاه کشیدم از این همه ناآگاهی و نیز اینقدر هجمه و خشونت .
باور کن عصر جمعه وقتی در ورزشگاه بودم و آماده گزارش می شدم ، این تصاویر را که مربوط به قبل از شروع بازی است از نمایشگر می‌دیدم و افسوس می‌خوردم که چرا این بچه ها چنین می کنند و چرا پخش نمی‌شود تا مردم ببینند که چه بر سر فرهنگ ما و بچه های نازنین ما آمده است. به خدا قسم سیگار موجب خسارت بسیاری به زندگی مادی و سلامت معنوی این بچه های معصوم می‌شود. اگر کنار این بچه ها بودم حتما سیگار را از آنها می‌گرفتم و خاموش می‌کردم.
شاید اینکه همیشه «حرف‌های خوب» می‌زنیم و فقط ادعای تمدن و اخلاق داریم ما را اینگونه بار آورده است. گونه ای که از واقعیت روی‌گردان شده ایم .


اما سوال من این است؛ یعنی چه که این فیلم مزاحمت و دخالت در حریم خصوصی افراد است؟ مگر استادیوم خانه خصوصی من است که هر کاری دلم خواست در آنجا انجام بدهم؟ ورزشگاه یک مکان عمومی است و من باید به وظایف اجتماعی خودم در قبال جامعه احترام بگذارم . فیلم شما یک آموزش اجتماعی، اخلاقی و دردناک برای اهالی این جامعه بود که می‌تواند با پدران و مادرانی که زجر میکشند تا بچه هایشان سالم بار بیایند و با درد آنها همذات پنداری کند .
اما عزیز دلم و رفیق دوست داشتنی من! می‌دانی چرا این فیلم بعضی ها را آزار داده است؟ چون جسارت و حرکت متفاوت تو را نمی‌پسندند اما من تو را تحسین می‌کنم. عجب جراتی داشتی، عجب شهامتی و عجب خلاقیتی!
نگران نباش و کار خودت را انجام بده. مثال درست از کار تو این است که من از چراغ قرمز رد بشوم؛ یک هفته بعد فیلمم پخش شود، جریمه بشوم و دادگاه حکم بدهد که باید تقبیح و محاکمه بشوی و من شکایت کنم که چرا از خلافم در چهارراه و عبور از چراغ قرمز فیلم و عکس گرفته‌اید!


جامعه ما از درون ماست و همین است که میگویند از ماست که بر ماست و ما باید رفتارهایمان را تغییر دهیم تا درست تر و سالم تر زندگی کنیم. ما باید باور کنیم که جامعه‌مان پوسیدگی دارد و به جای پرخاش کردن، انتقاد را با جان و دل قبول کنیم. به بچه هایی هم که در این فیلم حضور داشتند اگر تماس گرفتند بگو که خواهش می‌کنم سیگار را ترک کنند و به فکر زندگی بهتری در کنار خانواده باشند چون سیگار و اعتیاد فقط ضرر است و ضرر است و ضرر .

دیدگاهها