کد خبر: 1794125/44 زمان: 19:37   1400/09/03 بازدید: 7,319

4 مدال طلا و 200 امتیاز در سالن آزادی کسب شد؛

قهرمانی ایران در کشتی فرنگی نظامیان جهان

در پایان رقابت های کشتی فرنگی نظامیان جهان (سیزم) تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 مدال نقره و 4 مدال برنز بعنوان قهرمانی رسید.

 به گزارش "ورزش سه"، در پایان این مسابقات علی نوربخش در وزن 55 کیلوگرم، ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم، حسین اسدی در وزن 67 کیلوگرم و محمدرضا مختاری در وزن 77 کیلوگرم به مدال طلا، جمال اسماعیلی در وزن 82 کیلوگرم و مهدی بالی در وزن 97 کیلوگرم به مدال نقره و پویا ناصر پور در وزن 60 کیلوگرم، اشکان سعادتی فر در وزن 72 کیلوگرم، حسین نوری در وزن 87 کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن 130 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.


در پایان این مسابقات تیم ایران با کسب 200 امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و تیم روسیه با 197 امتیاز نایب قهرمان شد. این در حالی است که چند روز قبل در رشته کشتی آزاد روسیه قهرمان و ایران نایب قهرمان شده بود. 


*در وزن 55 کیلوگرم که 4 نفر شرکت کرده اند و مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شود، علی نوربخش با نتیجه 3 بر 3 از سد ویکتور ودرنیکوف از روسیه گذشت وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر مقابل ولازکو لوئیس آلفردو از کلمبیا پیروز شد. نوربخش در آخرین کشتی  با نتیجه 10 بر 1رودیک مکرتچیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
*در وزن 60 کیلوگرم پویا ناصرپور در دور نخست با نتیجه 6 بر صفر نورایر هاخویان از ارمنستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر مغلوب سرگئی املین قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه شد و راهی دیدار رده بندی شد. ناصر پور در این دیدار میشال تراز از لهستان را با نتیجه 9 بر صفر مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

 


*در وزن 63 کیلوگرم که 6 نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود و ایمان محمدی در گروه A  در مبارزه نخست با نتیجه 3 بر 2 استپان ماریانیان قهرمان جهان از روسیه را از پیش رو برداشت وی در دور بعد نیز با نتیجه 8 بر صفر موراد هاروتیونیان از ارمنستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این لایونی عبدنور از الجزایر را با نتیجه 9 بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدارفینال شد. محمدی در دیدار فینال با نتیجه 3 بر 2 استپان ماریانیان قهرمان جهان از روسیه را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.


*در وزن 67 کیلوگرم که 7 نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه 4 و 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود و حسین اسدی در گروه B با نتیجه 9 بر صفر احمد النکدالی از سوریه را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل الکسی کیانکین کشتی گیر مطرح روسیه با نتیجه 8 بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. اسدی در دیدار نیمه نهایی با نتیجه 8 بر صفر کالبکورا فریرا از برزیل را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مجددا به مصاف الکسی کیانیکین از روسیه رفت و با نتیجه 13 بر 2 این کشتی گیر را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.


*در وزن 72 کیلوگرم اشکان سعادتی فر پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 9 بر 1 ماتئوس برناتک از لهستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کارن اصلانیان دارنده مدال برنز اروپا از ارمنستان با نتیجه 7 بر 1 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. سعادتی فر در این دیدار  با نتیجه 11 بر صفر چریستوس چریستوفوریدیس از یونان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.


*در وزن 77 کیلوگرم محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور با نتیجه 8 بر صفر واروژان گریگوریان از ارمنستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رومن پاچورکوفسکی از لهستان با نتیجه 6 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. مختاری در دیدار پایانی با نتیجه 8 بر 3 سرگئی استپانوف دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از روسیه را از پیش رو برداشت به مدال طلا دست یافت.


*در وزن 82 کیلوگرم که 7 نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه 4 و 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود و جمال اسماعیلی در گروه B با نتیجه 9 بر صفر آرمیناس لیگنوگاریس از لیتوانی را مغلوب کرد وی در دور دوم نیز با نتیجه 5 بر صفر عبدالکریم دوخالی از الجزایر را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. اسماعیلی در این مرحله گئورگیوس پریوولارکیس از یونان را با نتیجه 7 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال در  مصاف با شامیل اوژایف از روسیه با نتیجه 5 بر 4 مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

 

 

* در وزن 87 کیلوگرم حسین نوری در دور اول با توجه به حاضر نشدن مهد فدالدین آلاستا از سوریه پیروز میدان شد وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر جولیوس ماتوزویسیوس از  لیتوانی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نوری در این مرحله مقابل گئورگ تادیووسیان از ارمنستان با نتیجه 7 بر 1 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. نوری در این دیدار روابه فادی از الجزایر را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.


* در وزن 97 کیلوگرم که 7 نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه 4 و 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود و مهدی بالی در گروه A در دور اول با نتیجه 4 بر 1 تادیوز میچالیک از لهستان را مغلوب کرد وی در دورهای بعدی با نتیجه 5 بر صفر و ضربه فنی آیودا عبداله از سوریه و با نتیجه 5 بر 1 آدم بودجملین از الجزایر را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بالی در این مرحله با نتیجه 9 بر 4 از سد مارتیناس نمسویسیوس از لیتوانی گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی مقابل السکاندر گولووین قهرمان زیر 23 سال جهان و دارنده مدال برنز اروپا از روسیه با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.


*در وزن 130 کیلوگرم که 7 نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه 4 و 3 نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود و امیر قاسمی منجزی در گروه B در کشتی نخست با نتیجه 6 بر 3 مغلوب ویتالی شور از روسیه شد وی در دور بعد با نتیجه 5 بر صفر و ضربه فنی روماس فردریکاس از لیتوانی را مغلوب کرد و بعنوان نفر اول گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر دو مغلوب داویت اواسپیان از ارمنستان شد و به دیدار رده بندی رفت. قاسمی منجزی در این دیدار مجددا به مصاف ویتالی شور از روسیه رفت و با نتیجه 6  بر 1 از سد وی گذشت و به مدال برنز دست یافت.

 

 

رده بندی انفرادی و تیمی این رقابت ها به شرح زیر است:
55 کیلوگرم: 1-  علی نوربخش (ایران) 2- رودیک مکرتچیان (ارمنستان) 3- ویکتور بودرنیکوف (روسیه)
60 کیلوگرم: 1- سرگئی املین (روسیه) 2- فردی تیگریروسوربانوجان (کلمبیا) 3- پویا ناصر پور (ایران) و فرجتات عبدالکریم (الجزایر)
63 کیلوگرم: 1- ایمان محمدی (ایران) 2- استپان ماریانیان (روسیه) 3- جوستاس پتراویسیوس (لیتوانی)
67 کیلوگرم: 1- حسین اسدی (ایران) 2- الکسی کیانکین (روسیه) 3- ساموئل آقاجانیان (ارمنستان)
72 کیلوگرم: 1- کارن اصلانیان (ارمنستان) 2- استانیسلاو زایتسیف (روسیه) 3- اشکان سعادتی فر (ایران) و اسلیوا کریستوپاس (لیتوانی)
77 کیلوگرم: 1- محمدرضا مختاری (ایران) 2- سرگئی استپانوف (روسیه) 3- رومان پاچورکوفسکی (لهستان) و دنیس حوروات (اسلواکی)
82 کیلوگرم: 1- شامیل اوژایف (روسیه) 2- جمال اسماعیلی (ایران) 3- گئورگیوس پریولاراکیس (یونان)
87 کیلوگرم: 1- گئورگ تادیووسیان (ارمنستان) 2- سیمون سیمونوویچ (لهستان) 3- حسین نوری (ایران)
97 کیلوگرم: 1- الکساندر گولووین (روسیه) 2- مهدی بالی (ایران) 3- تادیوز میچالیک (لهستان)
130 کیلوگرم: 1- رافال کراجوسکی (لهستان) 2- داویت اوواسپیان (ارمنستان) 3- امیر قاسمی منجزی (ایران)

 

رده بندی تیمی: 1- ایران 200 امتیاز 2- روسیه 197 امتیاز 3- ارمنستان 149 امتیاز 4- لهستان 91 امتیاز 5- لیتوانی 79 امتیاز 6- الجزایر 73 امتیاز

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.