کد خبر : 1794537 | 06 آذر 1400 ساعت 09:15 | 6,352 بازدید | 1 دیدگاه

دولت اساسنامه فدراسیون فوتبال را تایید کرد 

اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال به طور همزمان در اختیار دولت و مجلس شورای اسلامی قرار گرفته تا تایید و نهایی شود و این موضوع از سوی فدراسیون فوتبال به اطلاع فیفا برسد. 

به گزارش "ورزش سه"، در اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال و در ماده یک تعریف فدراسیون فوتبال به نسبت گذشته تغییر کرده. در ماده یک فدراسیون فوتبال به عنوان یک نهاد مستقل معرفی شده که زیر نظر فیفا در زمینه اداره فوتبال کشور فعالیت خواهد کرد. فیفا به این بهانه حتی مانع از برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شده بود و بعد از تغییر آن یک سال به فدراسیون فوتبال زمان داد که مدارک تایید اساسنامه از سوی هیات دولت و هم چنین مجلس شورای اسلامی را در اختیارشان قرار دهد که این فرصت رو به پایان است؛ به همین دلیل اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال در روزهای اخیر با مصاحبه های مکرر از مجلس شورای اسلامی تقاضا کرده اند هر چه سریعتر بررسی اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال را به پایان برساند و نتیجه را اعلام کند چرا که فیفا در اجرای تصمیمات خود مصر است و عدم تصویب اساسنامه می تواند برای تیم ملی در مسیر صعود به جام جهانی و هم چنین فوتبال کشور چالش ایجاد نکند. 

 

یکی از اعضای هیات رییسه در گفتگو با خبرنگار ما به این نکته اشاره کرد که این اساسنامه مورد تایید هیات دولت قرار گرفته است و تنها تایید اساسنامه از سوی مجلس شورای اسلامی باقی مانده است.

دیدگاهها