کد خبر: 1794537/34 زمان: 09:15   1400/09/06 بازدید: 6,306

دولت اساسنامه فدراسیون فوتبال را تایید کرد 

اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال به طور همزمان در اختیار دولت و مجلس شورای اسلامی قرار گرفته تا تایید و نهایی شود و این موضوع از سوی فدراسیون فوتبال به اطلاع فیفا برسد. 

به گزارش "ورزش سه"، در اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال و در ماده یک تعریف فدراسیون فوتبال به نسبت گذشته تغییر کرده. در ماده یک فدراسیون فوتبال به عنوان یک نهاد مستقل معرفی شده که زیر نظر فیفا در زمینه اداره فوتبال کشور فعالیت خواهد کرد. فیفا به این بهانه حتی مانع از برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شده بود و بعد از تغییر آن یک سال به فدراسیون فوتبال زمان داد که مدارک تایید اساسنامه از سوی هیات دولت و هم چنین مجلس شورای اسلامی را در اختیارشان قرار دهد که این فرصت رو به پایان است؛ به همین دلیل اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال در روزهای اخیر با مصاحبه های مکرر از مجلس شورای اسلامی تقاضا کرده اند هر چه سریعتر بررسی اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال را به پایان برساند و نتیجه را اعلام کند چرا که فیفا در اجرای تصمیمات خود مصر است و عدم تصویب اساسنامه می تواند برای تیم ملی در مسیر صعود به جام جهانی و هم چنین فوتبال کشور چالش ایجاد نکند. 

 

یکی از اعضای هیات رییسه در گفتگو با خبرنگار ما به این نکته اشاره کرد که این اساسنامه مورد تایید هیات دولت قرار گرفته است و تنها تایید اساسنامه از سوی مجلس شورای اسلامی باقی مانده است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.