کد خبر : 1794553 | 06 آذر 1400 ساعت 10:15 | 25,919 بازدید | 26 دیدگاه

از مدافع تیم تاجیک تا گلر گوای هند؛

حریفان ناشناخته پرسپولیس در تیم برتر آسیا!(عکس)

اگرچه پرسپولیس نماینده‌ای در 11 بازیکن برتر آسیا ندارد اما حریفان این تیم در خط دفاع و دروازه خود را به نفرات برتر لیگ قهرمانان رسانده‌اند.

به گزارش "ورزش سه"، پیروزی دو بر یک الهلال مقابل پوهانگ استیلرز، پایان بزرگترین فصل لیگ قهرمانان آسیا بود؛ فصلی که با 40 تیم آغاز شد و حضور تیمهای ناشناخته، جذابیت مسابقات را افزایش دادند اما در نهایت بار دیگر نمایندگان ایران به موفقیت خاصی نرسیدند و حتی از بین حدود 100 بازیکن ایرانی، هیچ یک در تیم منتخب نیز قرار نگرفتند.

 

سورپرایز تیم 11 نفره معرفی شده از سوی ای اف سی، حضور دو دو بازیکن از حریفان کم نام و نشان پرسپولیس یعنی گوای هند و استقلال تاجیکستان بود. جایی که دیراج سینگ و الکسی لارین توانستند با عبور از بهترین‌های آسیا نام خود را در پست بهترین دروازه‌بان و بهترین مدافع مرکزی قرار دهند.

 

 

دیراج سینگ 21 ساله که هنوز حتی در تیم ملی هند هم به میدان نرفته به عنوان اولین بازیکن هندی در تیم منتخب لیگ قهرمانان قرار گرفت. او در 5 بازی دو کلین شیت کرد و چهار بار دروازه‌اش را باز شده دید اما در مقابل پرسپولیس نیز باوجود عملکرد درخشان نتوانست کاری از پیش ببرد و دو گل خورد.

 

 

سینگ در مجموع 25 سیو داشت و علاوه بر این یک پنالتی را هم مهار کرد. او نرخ 86.2% را در سیو توپ از خود به جای گذاشت و همین نکات مثبت باعث شدند تا این گلر جوان هندی برترین دروازه بان آسیا در سال 2021 بشود.

 

رسانه TheBridge هند با شور و شوق به این افتخار فوتبال هند پرداخته و نوشته که همه منتظریم تا واکنش دیراج به این خبر را پس از بازی با تیم جمشدپور در ورزشگاه GMS Athletic ببینیم.

 

 

اما در تاجیکستان چندان واکنشی به حضور اُلکسی لارین در تیم منتخب لیگ قهرمانان وجود ندارد و حتی باشگاه استقلال دوشنبه نیز واکنشی به این اتفاق نداشته است. با این حال برای مدافع سرسخت اوکراینی، این بدون تردید یک افتخار مهم خواهد بود؛ قرارگرفتن در کنار تیاگو برای تشکیل زوج خط دفاعی تیم منتخب ای سی ال که البته به صورت فانتزی تشکیل شده است.

 

الکسی که دو بار هم در "ورزش سه" به گفتگو نشسته، 51 دفع توپ را ثبت کرد که بیش از نیمی از آن با ضربه سر بود. او همچنین 14 توپ ربایی داشت و با یک پاس گل، نقش خود در نتایج درخشان استقلال را ایفا کرد.

 

 

در این تیم، قهرمان آسیا یعنی الهلال تنها یک نماینده دارد و محمد البریک تنها کسی است که توانسته به این فهرست برسد.

 

کاوازاکی فرونتاله با سه نماینده رکورددار است.

 

نکته جالب اینکه مایکل اولونگا مهاجم تیم الدحیل که برابر استقلال نیز خوش درخشید، باوجود حذف الدحیل در مرحله گروهی، علاوه بر کسب کفش طلای آسیا، در خط حمله تیم منتخب هم قرار گرفت.

دیدگاهها