کد خبر: 1794750/42 زمان: 10:18   1400/09/07 بازدید: 5,989

تاجگذاری دوباره پالمیراس در لیبرتادورس (عکس)

پالمیراس در فینال کوپا لیبرتادورس موفق به شکست فلامینگو و کسب عنوان قهرمانی شد.

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه پالمیراس امروز با کسب پیروزی 2-1 مقابل باشگاه فلامینگو و با تکیه بر گل های رافائل ویگا و دیورسون، در شهر مونته ویدئو با موفقیت از عنوان قهرمانی خود در رقابت های کوپا لیبرتادورس دفاع کرد. تنها پنج دقیقه از شروع بازی بازی گذشته بود که ارسال بلند مدافع گوستاوو گومز به مایک رسید و او یک پاس کوتاه خود رافائل ویگا را صاحب موقعیت کرد تا او گل اول را به ثمر رسانده و پالمیراس را پیش اندازد. علیرغم موقعیت های فراوان گلزنی در نیمه اول، فلامینگو در نهایت در دقیقه 72 توانست گل تساوی را به ثمر برساند.

 

گابریل باربوسا با ضربه ای زمینی وورتون را مغلوب کرد و بازی را مساوی کرد. در ادامه فلامینگو در جستجوی گل دوم خود فرصت های گلزنی زیادی را از دست داد و بازی به وقت اضافه کشیده شد. فریرا سرمربی پالمیراس تصمیم به آوردن دیورسون به زمین گرفت و این بازیکن چند دقیقه بعد گل برتری تیمش را به ثمر رساند. تلاش فلامینگو برای زدن گل تساوی اثربخش نبود و در نهایت پالمیراس با کسب برتری 1-2 موفق به کسب عنوان قهرمانی رقابت های کوپا لیبرتادورس شد تا فیلیپه ملو، هافبک برزیلی و باتجربه این تیم جام را بالای سر خود ببرد.

 

پس از بوکا جونیورز در سال 2001، پالمیراس تبدیل به اولین تیمی شد که با موفقیت از عنوان قهرمانی کوپا لیبرتادورس دفاع کرده است. پس از قهرمانی در سال‌های 1999 و 2020، این سومین جام پالمیراس در تاریخ این رقابت ها به شمار می آید.

 

آبل فریرا، سرمربی پرتغالی پالمیراس بدیل به اولین اروپایی تاریخ شد که دو بار به این عنوان دست می یابد. همچنین از سال 2010، پالمیراس هشتمین قهرمان برزیلی در بازی های کوپا لیبرتادورس بوده و این بیانگر سلطه سرزمین قهوه در سال های اخیر در این تورنمنت بوده است.

 

 

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.