کد خبر: 1794764/34 زمان: 11:00   1400/09/07 بازدید: 4,810

پورابراهیمی خبر داد:

قالیباف به‌دنبال تایید اساسنامه فدراسیون

مهلت فیفا به فدراسیون فوتبال ایران برای تصویب اساسنامه جدید از سوی هیات دولت و هم چنین مجلس رو به پایان است و این موضوع نگرانی هایی را ایجاد کرده است. 

به گزارش "ورزش سه"، رییس فیفا در نشستی که با عزیزی خادم در دوحه داشت روی دو نکته تاکید کرد. حضور بانوان در استادیوم آزادی به هنگام برگزاری بازی های تیم ملی به صورت غیر گزینشی و تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران از سوی هیات دولت و مجلس که رییس فدراسیون فوتبال ایران در پاسخ به این دو تاکید اعلام کرد فدراسیون فوتبال همه تلاش خود را در راستای حرفه ای شدن فوتبال ایران بکار می گیرد. 

 

در ماده یک اساسنامه فدراسیون فوتبال تعریف فدراسیون فوتبال تغییر کرده و از آن به عنوان یک نهاد مستقل نام برده شده است. 

 

در این باره محمدرضا پورابراهیمی داورانی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  به خبرنگار سایت فدراسیون فوتبال گفت: « در بحث اصلاح اساسنامه فدراسیون باید بگویم که فراکسیون ورزش ، هیات رئیسه و شخص جناب دکتر قالیباف با جدیت پیگیر موضوع هستند و در تلاشیم تا در حداقل زمان ممکن هرچه سریعتر اقدامات لازم را بعمل آوریم تا نگرانیها و دغدغه های اهالی فوتبال مرتفع شود. به شما اطمینان می دهیم که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با جدیت و حساسیت کامل و درک شرایط فدراسیون فوتبال و توقعات فیفا، حداکثر تلاش خود را بکار خواهند برد تا به بهترین شکل ممکن کار به سرانجام برسد.» 

 

گفتنی است پیش تر فیفا به خاطر عدم اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال برگزاری انتخابات در ایران را نزدیک به یک سال به تاخیر انداخت و اکنون هم به فدراسیون فوتبال گفته در صورتی که هیات دولت و مجلس ماده یک اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران که بنا بر قوانین جهانی تغییر کرده نپذیرند برای فوتبال ایران و تیم های ملی چالش ایجاد خواهد شد. نکته ای که بیشتر اعضای هیات رییسه در مصاحبه اخیر خود با سایت فدراسیون فوتبال بدان اشاره کردند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.