کد خبر : 1794818 | 07 آذر 1400 ساعت 14:42 | 15,908 بازدید | 17 دیدگاه

خاطره بد با اکبریان مختص استقلال نیست!

محمدرضا اکبریان در حالی قضاوت دیدار فردای استقلال و صنعت نفت را قضاوت می کند که دو تیم آمار برد خیلی کمی با داوری های او دارند.

به گزارش "ورزش سه"، همانطور که پیش بینی می شد، انتخاب محمدرضا اکبریان به عنوان داور دیدار استقلال و صنعت نفت، با واکنش رسمی آبی ها مواجه شد. این داور در هفته بیست و نهم لیگ برتر، گل سالم آبی ها را مردود اعلام کرد. البته که در آن صحنه، الوندی کمک داور مسابقه به گمان بیرون رفتن توپ، پرچم زد و نمی توان در این زمینه اکبریان را مقصر اصلی دانست.

 

با این وجود، در 10 دیداری که این داور برای دو تیم استقلال و صنعت نفت سوت زده، دو تیم خیلی سخت به پیروزی دست یافته اند. آخرین باری که اکبریان برای تیم فرهاد مجیدی سوت زده، به شهرآورد برگشت فصل قبل برمیگردد که سرخپوشان پایتخت با تک گل عیسی آل کثیر برنده از زمین خارج شدند. در آن دیدار، اکبریان در دقایق ابتدایی بازی خطای پنالتی روی مهدی قایدی را اعلام نکرد و این مسئله باعث اعتراض شدید آبی های پایتخت شد.

او فصل قبل دیدار استقلال و گل گهر در سیرجان را سوت زد و 2 پنالتی برای تیم محمود فکری گرفت که وریا غفوری یکی از آنها را از دست داد. استقلال آن بازی را 2 بر یک برنده از زمین خارج شد. پیش از آن، اکبریان باز هم دیدار دو تیم را در سیرجان سوت زده بود که این مرتبه گل گهری ها با یک گل برنده شده بودند.

 

او در لیگ نوزدهم دیدار استقلال و نفت مسجدسلیمان را سوت زد که با تساوی یک – یک به پایان رسید. در آن بازی نیز اکبریان مرتکب اشتباهاتی شد. او روی شیخ دیاباته یک خطای پنالتی نگرفت و فرشید اسماعیلی را به اشتباه از زمین بازی اخراج کرد و هافبک آبی ها شهرآورد تهران را از دست داد. به طور کلی، در 5 دیدار آخری که اکبریان برای استقلال سوت زده، این تیم موفق به شکست گل گهر شده و دو مرتبه نیز برابر همین گل گهر و پرسپولیس تن به شکست داده ضمن اینکه آبی ها برابر نفت های آبادان و مسجدسلیمان به نتیجه تساوی رسیده اند.

 

صنعت نفت نیز با قضاوت اکبریان بیشتر بازنده از زمین خارج شده است. آخرین باری که او برای آبادانی ها سوت زده، به هفته بیست و ششم لیگ قبل برمیگردد که دیدار آنها با نساجی با تساوی یک – یک به پایان رسید. محمود مطلق زاده در آن بازی صنعت نفت را پیش انداخت و در وقت های تلف شده، حامد شیری گل تساوی را به ثمر رساند.

اکبریان 2 بار دیدارهای پرسپولیس و صنعت نفت را سوت زده که هر دو مورد با نتیجه یک بر صفر به سود سرخپوشان پایتخت به پایان رسیده است. در دیداری از هفته دوم لیگ قبل، سرخپوشان با تک گل سیامک نعمتی از روی نقطه پنالتی برنده از زمین خارج شدند. در جام حذفی نیز پرسپولیس با تک گل کنعانی زادگان برنده شد که قاضی آن بازی نیز اکبریان بود.

 

در جریان شکست یک بر صفر برابر پیکان و پیروزی 2 بر یک مقابل تراکتور، محمدرضا اکبریان برای آبادانی ها سوت زده است. به طور کلی، او 5 بازی آخری که محمدرضا اکبریان برای صنعت نفت سوت زده، سهم آبادانی ها یک پیروزی و یک تساوی و 3 شکست بوده است.

دیدگاهها