کد خبر : 1795222 | 09 آذر 1400 ساعت 10:39 | 30,111 بازدید | 36 دیدگاه

مصطفوی: مگر فقط این یک داور در مملکت وجود دارد؟

 از اشتباهات اکبریان و استقلال می‌شود فیلم ساخت!

مربی استقلال با اعتراض شدید به داوری دیدار این تیم و صنعت نفت، مدعی شد اگر اشتباهات داوری نبود اکنون آبی ها صدرنشین لیگ برتر می بودند.

به گزارش "ورزش سه"، صالح مصطفوی مربی استقلال شب گذشته در گفتگو با برنامه فوتبال درخصوص دیدار با صنعت نفت گفت: بازی خوبی بود، تیم ما کامل بر بازی مسلط بود و فرصت های زیادی خلق کردیم ولی بجز یک بار، نتوانستیم از بقیه موقعیت هایمان استفاده کنیم. در بازی که باید با اختلاف 3، 4 گل برنده بازی می شدیم، متأسفانه یک سری مسائل دیگر رقم خورد و بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید.

 

وی درباره تغییر سیستم استقلال در این بازی گفت: ما در این بازی با سیستم جدیدی بازی کردیم و خوشبختانه از نظر شکل بازی و خلق موقعیت، یکی از بهترین بازی های فصلمان را انجام دادیم ولی متأسفانه نتیجه ای که حقمان بود در این بازی به دست بیاوریم، هم به دلیل موقعیت سوزی ها و هم بخاطر اشتباهات فاحش و دردناک داوری، به حقمان نرسیدیم.

 

مربی استقلال درباره انتخاب محمدرضا اکبریان برای دیدار با صنعت نفت گفت: فکر می کنم درباره ماجراهای آقای اکبریان و استقلال می توان یک فیلم سینمایی درست کرد. در همین بازی با صنعت نفت آبادان، یک قهرمانی از ما گرفته شده است. در دقیقه 4 دربی یک پنالتی هم برایمان نگرفت. این ها به اذعان کارشناسان داوری و همکاران اکبریان است. به محض معرفی شدن داور، باشگاه استقلال اعتراض خودش را اعلام کرده است. مگر در این مملکت فقط یک داور وجود دارد؟ آن هم در این بازی با حساسیت و در بازی قبل از دربی.

 

وی ادامه داد: حالتی ایجاد شده که انگار دوستان صدای استقلال و هوادارش را نمی شنوند یا می شنوند و لجبازی می کنند. شما ببینید در بازی با گل گهر آن بلا را سر تیم آوردند. در مسیر تیم از هتل به استادیوم نامه می زنند که 2 بازیکن خارجی حق بازی ندارند و همه چیز به هم می ریزد و تیم با شرایط بدی وارد زمین می شود. شما نیمه اول دیدار گل گهر را با نیمه دوم مقایسه کنید.

 

مربی استقلال درخصوص اینکه گفته می شود یکی دو هفته قبل از این بازی درباره شرایط ژستد و یامگا به باشگاه اطلاع داده شده است، گفت: نامه ای که ساعت 13 و 30 دقیقه به باشگاه ما زده شده، از مسئولین حقوقی باشگاه پیگیری کنید. ما ترکیب تیم را اعلام کردیم، میتینگ تیم برگزار شده، روی تمام ضربات ایستگاهی، کارهای هجومی و دفاعی انجام شده و تمام بازیکنان شرح وظایفشان را می دانستند که به یکباره دو بازیکن از ترکیب خارج می شوند و دو بازیکن دیگر وارد زمین می شوند. کل شرایط تیم به هم می ریزد. شما بازی را با دقت تماشا کنید. ببینید نیمه دوم چقدر با نیمه اول فرق کرده است.

 

 

وی ادامه داد: در بازی با فجرسپاسی به اذعان کارشناسان خود شما، بازی که باید 2-0 به سود ما می شده، یک – یک تمام شده است. گل ما به اشتباه آفساید اعلام کرده اند. یک نکته بسیار ناامید کننده این است که کیفیت فیلمبرداری همکاران شما در شهرستان ها بسیار پایین است. در بازی با فجرسپاسی با کلی میکس کردن تصویر توانستیم آفساید نبودن گل ارسلان مطهری را ثابت کنیم.

 

مصطفوی در ادامه گفت: همین بازی با صنعت نفت در صحنه پنالتی که بازیکن میزبان با دست توپ را می زند، فیلمی که توسط دوربین باشگاه استقلال فیلمبرداری شده واضح تر است. آیا اینکه آقای اکبریان را برای این بازی انتخاب می کنند لجبازی است یا نادیده گرفتن حق ماست؟ اگر حرف هم بزنیم یا اعتراض کنیم، خوشبختانه نهادهای انضباطی سریع راجع به ما عکس العمل نشان می دهند، شکایت می کنند و محروم می شویم.

 

وی ادامه داد: اگر در این 3 بازی ما نتیجه فرق می کرد، شرایط استقلال برای دربی چقدر متفاوت می بود. این موضوع که این مدلی در یک بازی که تیم سوار است و 90 دقیقه موقعیت ایجاد می کند، یک مورد از این پنالتی ها چقدر در روند بازی تفاوت ایجاد می کرد. نتیجه بازی استقلال با فجرسپاسی و صنعت نفت عوض شده است. چرا صدای استقلال شنیده نمی شود؟ این چه لجبازی است که در این سالها علیه این تیم تکرار می شود؟ به خدا این ها به ضرر فوتبال ایران است. 

 

مربی استقلال گفت: چند کارشناس بیاورید تا بازی امروز ما را بررسی کند. تیمی که اینقدر خوب بازی می کند، نباید اینگونه حقش ضایع شود. ما از VAR حرف می زنیم ولی داوران ما حتی یک سیستم رادیویی ندارند که با همدیگر ارتباط بگیرند و این فاجعه است. تکنولوژی خط دروازه توی سرمان بخورد، یک سیستم رادیویی بخرید.


او در پایان گفت: زحمات تیمی که خوب عمل می کند و کیفیت فوتبال خوبی ارائه می دهد را به باد می دهند. تیم استقلال امسال جوان شده و جوانان خوبی را به خدمت گرفته است و با این کارها، تیم را زیر فشار می برند. به سایر تیم ها نگاه کنید. به نظر می رسد داد و بیداد و اعتراض بهتر جواب می دهد. تیمی که ساکت است و کار فنی می کند، صدایش شنیده نمی شود و در 3 بازی به این واضحی حقش خورده می شود و خیلی ساده و معمولی از کنار این موضوع رد می شوند. 6 امتیاز استقلال را با این 13 امتیاز جمع کنید، ما صدر جدول بودیم.

دیدگاهها