کد خبر: 1795854/1 زمان: 18:51   1400/09/12 بازدید: 2,330

درگذشت رییس پیشین اتحادیه جهانی دوومیدانی

رییس پیشین اتحادیه جهانی دو و میدانی که به اتهام فساد محکوم شده بود، درگذشت.

به گزارش ورزش سه و به نقل از ایسنا، رییس سابق اتحادیه بین‌المللی دو و میدانی (IAAF)، که به اتهام فساد محکوم شده بود، روز جمعه در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

 

از نوامبر ۲۰۱۵، دیاک در فرانسه در بازداشت به سر می‌برد. در سپتامبر ۲۰۲۰، دادگاهی در پاریس او را به اتهام فساد مالی به چهار سال زندان محکوم کرد که دو سال از آن تعلیق شد.

 

هم‌چنین رییس سابق IAAF  به پرداخت ۵۰۰ هزار یورو جریمه محکوم شد. در فوریه ۲۰۲۱، پس از ارائه دادخواست از وکلا، دادگاه ممنوعیت خروج دیاک از فرانسه را لغو کرد.

 

دیاک از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۵ ریاست IAAF را بر عهده داشت، او به فساد مالی و پنهان کردن عمدی نمونه‌های دوپینگ ورزشکاران روسی برای رفاه مالی سازمان متهم شد. به گفته دیاک، تحریم‌ها علیه روس‌ها به موقع اعمال نشد تا چهره روسیه در آستانه مسابقات جهانی دو و میدانی ۲۰۱۳ در مسکو خراب نشود، زیرا در آن زمان IAAF در حال مذاکره با بانک وی تی بی و هلدینگ VGTRK بود.

 

این تاخیر به ورزشکاران روسی اجازه داد تا در المپیک لندن شرکت کنند و چندین نفر از آن‌ها مدال کسب کنند. هم‌چنین در آن پرونده، والنتین بالاخنیچف، رییس پیشین فدراسیون دو و میدانی روسیه به سه سال محرومیت محکوم شد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.