کد خبر: 1796245/1 زمان: 12:27   1400/09/14 بازدید: 18,234

قهرمان کشتی آمریکا میهمان تانک روسی و گاتسالوف

کایل اسنایدر کشتی‌گیر آمریکایی وزن 97 کیلوگرم با سفر به مسکو میهمان رشید سعدالله اف و حاجی مراد گاتسالوف شده است.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، وزن 97 کیلوگرم تنها وزنی بود که در نفرات اول و دومش در بازی‌های المپیک 2020 توکیو و جهانی 2021 نروژ تغییری نکردند.

درهر دو مسابقه فینالی تکراری برگزار شد و برخلاف فینال تکراری وزن 86 کیلوگرم که برنده‌اش در فاصله دو ماه بعد از المپیک تغییر کرد و بعد از طلایی شدن دیوید تیلور در توکیو، این حسن یزدانی بود که در اسلو با شکست قهرمان آمریکایی صاحب نشان طلای جهان شد، اما در وزن 97 کیلوگرم در هر دو فینال المپیک و جهانی، این رشید سعدالله اف ملقب به تانک روسی بود که موفق به شکست کایل اسنایدر آمریکایی شد و گردن آویز طلا را در هر دو رقابت از آن خود کرد.

 

جدای از رقابت جذاب و هیجان انگیز دو قهرمان، که بینندگان زیادی را در سراسر دنیا به خود جلب می کند، دوستی جالبی بین کشتی گیر آمریکایی و روسی وجود دارد.

به تازگی نیز کایل اسنایدر به دعوت قهرمانان روس به مسکو سفر کرده و این روزها ساعت‌هایش را در کنار کشتی گیران شاخص روس سپری می‌کند.

 

او در مسکو میهمان رشید سعدالله اف و حاجی مراد گاتسالوف دوقهرمان پرآوازه روس است.

سعدالله اف قهرمان امروز وزن 97 کیلوگرم است، گاتسالوف نیز یکی از قهرمانان بنام و تکرار نشدنی روس‌هاست که به لحاظ اخلاقی و فنی در تاریخ کشتی روسیه و جهان زبانزد بوده است.هر دو کشتی گیر مسلمان نیز سابقه حضور در لیگ برتر ایران را داشته‌اند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.